Ako stiahnuť fotky z mobilu. Jednoduchý NÁVOD!

10.2.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Máte v mobile množstvo fotografií, ktoré vám zaberajú miesto? Bojíte sa, že v prípade straty telefónu prídete aj o všetky svoje fotografie. Zálohujte si ich. Stiahnuť fotky z mobilu do počítača môžete niekoľkými spôsobmi. Pár z nich vám prezradíme.

Ak rozmýšľate nad tým ako stiahnuť fotky z mobilu ste tu správne. Máme pre vás pripravených pár návodov. Ako importovať fotky z mobilu, ako stiahnuť fotky z iclouduako zálohovať fotky z mobilu? Prezradíme vám ako na to.

Mobilný telefón dnes už neslúži len na telefonovanie a posielanie správ. Pripojíme sa s ním na internet, nahrádza počítač, kompas, mapy, prehrávače hudby a videí a aj fotoaparát. A práve ako fotoaparát využívame mobil veľmi často. Keďže máte mobil stále po ruke môžete si kedykoľvek čokoľvek odfotiť. V mobile sa tak zhromažďuje veľké množstvo fotografií. Kam uložiť fotky? Vedieť ako stiahnuť fotky do počítača alebo kde a ako uložiť fotky z mobilu je dobrý spôsob ako o ne neprísť ak sa rozhodnete mobil vymeniť.

 

Ako stiahnuť fotky z mobilu do PC

Či už potrebujete stiahnuť fotky z mobilu do notebooku alebo chcete stiahnuť fotky z androidu do PC môžete to urobiť rôznymi spôsobmi. Pokiaľ chcete stiahnuť fotky z mobilu do PC cez Wi-Fi potrebujete mať v mobile stiahnutú a inštalovanú aplikáciu Photo Companion.


Pokiaľ ale chcete sťahovať fotky z mobilu do počítača bez nutnosti byť pripojený na internet využiť môžete aplikácie, ktoré vám umožnia ovládať mobil cez počítač. Na internete nájdete množstvo aplikácií, ktoré to zvládnu. Na internete nájdete aplikácie, ktoré budú vhodné práve pre váš mobil

Stiahnuť fotky z Xiaomy do PC môžete týmto spôsobom s počítačovým programom MI PC Suite. Stiahnuť fotky z mobilu Samsung do počítača zas môžete urobiť prostredníctvom programu Samsung Kies. Rovnako môžete postupovať ak potrebujete stiahnuť fotky z mobilu Huawei do PC, alebo akýkoľvek iný typ telefónu.

Tieto aplikácie vám umožnia spravovať mobilný telefón na počítači. Môžete nie len zálohovať kontakty, súbory a videá ale aj zálohovať fotky z mobilu v počítači. Tento spôsob môžete využiť aj na import fotiek z iPhone do MAC.

 

Ako stiahnuť fotky z mobilu do PC

Spoplatnenie ukladania fotiek do služby Google Fotky donútilo viacerých užívateľov stiahnuť fotky z Google Fotky do telefónu. Stiahnuť fotky z telefónu môžete aj pomocou USB kľúča. Dajte si ale pozor, aby mal USB kľúč správny konektor, ktorý bude pasovať do vášho mobilného telefónu.  Aby ste mohli stiahnuť fotky z mobilu do PC cez USB je potrebné aby mal tento USB kľúč aj normálny typ konektora, pomocou ktorého ho zas prepojíte aj s počítačom. Stiahnuť fotografie z mobilu do počítača nie je ťažké, môže vám to ale zabrať dosť času (záleží to od veľkosti fotografií).

Ako dostať fotky z mobilu do PC bez USB? Zálohovať fotky si môžete aj na pamäťovej karte. Dôležité je aby karta mala dostačujúcu kapacitu. Pri zmene mobilu môžete jednoducho kartu preniesť do iného zariadenia. Prenesiete tak aj všetky fotky a dáta, ktoré máte na karte.

Ak mobil stratíte alebo vám ho odcudzia o všetky fotky prídete.

 

Úložisko na fotky

Najlepšie úložisko na fotky je pre každého iné. Jedným z tých dobrých je aj napríklad Google Drive. Môžete tu najlepšie zálohovať fotky priamo z mobilu. Môžete si ale vytvoriť aj domáce úložisko.  V tomto prípade si ale potrebujete zakúpiť zariadenie, ktorého cena sa pohybuje nad 100 euro. Nemusíte ale platiť za rôzne úložiská kde si fotky z mobilu zálohujete. Môžete uložiť fotky na cloud a v prípade potreby sa k nim dostať z počítača.

 

Ako stiahnuť fotky z iPhone do PC

Na import fotiek z iPhonu môžete použiť na to použiť úložisko iCloud Fotky. Ukladajú sa tu fotky v plnom rozlíšení a máte tak k nim prístup z každého zariadenia. Takto môžete importovať fotky a videá z iPhone do počítača. Zároveň môžete importovať fotky do iPhonu ak ich máte uložené v počítači.

Tiež môžete použiť aj pamäťovú kartu, uloženie fotiek do cloudu alebo ďalší spôsob, ktorý vám predstavíme teraz.

 

Bluetooth

Dobrým spôsobom ako stiahnuť fotky z mobilu do notebooku je aj použitie funkcie Bluetooth. Túto funkciu nájdete v mobilných telefónoch a aj počítačoch, Stačí ju len zapnúť a spárovať zariadenia. Ako ukladať fotky, ktoré si takto stiahnete je len na vašom rozhodnutí. Keď ich už budete mať v počítači môžete si ich rozdeliť do jednotlivých priečinkov podľa vlastného uváženia.

Import fotiek z mobilu či zálohovanie fotiek na úložisku je dobrý spôsob ako predísť ich strate, ktorú by ste možno aj ľutovali. Ak vám nejdú stiahnuť fotky do PC jedným spôsobom skúste ďalší. Či už siahnete po aplikáciách na zálohovanie fotiek, použijete USB kábel alebo stiahnete fotky z mobilu na flash disk záleží len od vás.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni