Ako stiahnuť fotky z Google Fotky do PC alebo telefónu? NÁVOD

21.2.2022 6:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Máte v mobile v aplikácii Google Fotky množstvo uložených fotografií, ktoré chcete dostať do PC? Poradíme vám ako stiahnuť fotky z Google Fotky do PC alebo mobilu. A vieme aj ako zmazať fotografie z Google Fotky a získať tak miesto na ďalšie.

Google ponúka množstvo užitočných služieb medzi ktoré patrí aj služba Google Fotky (Fotky Google). Prostredníctvom nej si môžete ukladať, alebo skôr zálohovať fotografie z mobilného telefónu priamo na svoj účet. Ak si ich tu zálohujete isto vás neraz napadla otázka ako stiahnuť fotky z Google Fotky? Nemusíte sa ničoho obávať. Stiahnuť fotky z Google môžete ako do mobilného telefónu tak aj do počítača.

Službu Fotky Google máte k dispozícii v mobilných telefónoch automaticky – aplikácia Fotky Google. Ukladanie fotiek si v nej môžete povoliť alebo zablokovať. Ak ho povolíte automaticky zálohujete fotky na svojom účte. Takže ak sa pýtate kde sú zálohované Fotky Google už viete – na vašom účte (gmail). Aby ste si ich mohli stiahnuť do zariadenia (PC, mobil,...) nepotrebujete hľadať na internete Fotky Google návod. Celý proces je jednoduchý a aj intuitívny.

Ako stiahnuť fotky z Google do PC

Fotografie, ktoré ste zálohovali nájdete vo svojom účte vo webovom rozhraní photos.google. Ak máte viac účtov je dôležité aby ste sa prihlásili na počítači do účtu, ktorý máte aj v mobilnom telefóne.

Pokiaľ sa vám podarilo dostať na stránku s fotkami môžete jednoducho stiahnuť fotky z Google Fotky priamo do počítača. Stačí len kliknúť na fotku, potom kliknúť na tri bodky a vybrať možnosť „Stiahnuť“


Ako stiahnuť všetky fotky z Google do PC?

Pre stiahnutie všetkých fotiek z Google Fotky by ste mali navštíviť stránku Takeout Google. Vyberte čo chcete do počítača stiahnuť (zaškrtnite políčko) – v našom prípade Fotky Google a kliknite na políčko „Ďalší krok“.

V ďalšom kroku vyberte kde sa majú fotky uložiť. Môžete si tiež vybrať frekvenciu ukladania, teda ako často stiahnutie fotiek z Google Fotky do PC sa má vykonávať. Na koniec vyberte formát súboru a kliknite na políčko „Vytvoriť export“. 

Týmto spôsobom stiahnete všetky fotky, nemusíte sa tak trápiť tým ako označiť všetky fotky z Google Fotky a preniesť ich do PC.

Ako stiahnuť fotky z Google Fotky do telefónu

Ak chcete môžete si stiahnuť fotky z Google účtu naspäť do mobilného telefónu. Aby ste to mohli vykonať potrebujete v mobile aplikáciu Fotky Google. Potom ju už len stačí otvoriť a jednoducho stiahnuť fotky z Google Fotky do mobilu. Vyberte fotky, ktoré chcete stiahnuť, kliknite na tri bodky v hornom rohu a vyberte položku „Stiahnuť“.

Ak chcete stiahnuť viac fotiek  podržte prst na každej fotke, ktorú chcete stiahnuť. Dlhšie. Ak sa vám zobrazí prázdny krúžok kliknite naň. Teraz, keď ste vybrali viac fotografií kliknite na piktogram „zdieľať“ (štvorec so šípkou) a zvoľte možnosť „Uložiť obrázky“. Ako vidíte presunúť fotky z Google do galérie nie je vôbec ťažké.

Fotky Google: iPhone

Ak používate iPhone alebo iPad môžete stiahnuť fotky z Google Fotky do iPhone rovnako ako sme popísali vyššie. Ďalší spôsob je jednoducho cez počítač všetky fotky Google stiahnuť na Google Disk a odtiaľ ich stiahnuť do počítača alebo mobilu.

Potrebujete vedieť ako stiahnuť fotky z mobilu do Google Fotky? Stačí ak v mobilnom telefóne povolíte tejto aplikácii ukladanie fotografií. Následne sa všetky fotky, ktoré máte v mobile uložia do aplikácie na vašom účte.

Rozmýšľate ako zmazať fotky z Google Fotky? Otvorte v mobile aplikáciu, kliknite na fotku, ktorú chcete odstrániť a následne na ikonu koša, ktorú nájdete v hornej časti.

Keďže je už služba Google Fotky limitovaná a vy v nej môžete uložiť len isté množstvo fotografií príde vhod vedieť ako stiahnuť fotky z google photos (Google Fotky) do počítača. Následne môžete fotky  zmazať a získate tak ďalšie miesto na nové fotky, ktoré tu môžete bezpečne zálohovať.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni