Ako SŤAHOVAŤ TORRENTY?

18.11.2020 13:34  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Sťahovanie filmov a hier cez torrenty má množstvo výhod, Ak nechcete tráviť hodiny sťahovaním veľkých súborov stiahnite si ich cez torrenty - jednoduché a rýchle sťahovanie.

Ak často z internetu sťahujete filmy isto ste už slovíčko Torrent počuli. Možno niektorí z vás tento internetový protokol využívajú aby si mohli rýchlejšie stiahnuť veľké súbory a niektorí nad tým len rozmýšľajú, ale nevedia ako na to. Takže ako na torrenty? Čo vlastne torrenty sú a ako fungujú?

Čo je torrent

Torrent, alebo BitTorrent je internetový protokol. Poskytuje rýchly prenos veľkých súborov medzi rôznym počtom ľudí. Protokol funguje na báze siete so vzájomným sprístupňovaním tzv P2P (peer to peer).  Platí, že čím viac ľudí konkrétny súbor sťahuje tým rýchlejšie sťahovanie prebieha. Najčastejšie sa cez torrenty sťahujú veľké súbory a teda hry a filmy. Ak nechcete na stiahnutie hry čakať aj viac ako hodinu môžete sa obzrieť po torrent súboroch. Súbory ale nesťahujete z internetu, ale z počítaču / počítačov iných užívateľov, ktorí žiadaný súbor majú. Súbor, ktorý chcete stiahnuť môže byť vo viacerých počítačoch a vy ho sťahujete zo všetkých dostupných. Súbor je rozdelený do niekoľkých blokov ( môže byť rozdelený na 10, 100 alebo aj 1000 blokov). Zo všetkých počítačov, ktoré daný súbor majú sťahujete časť blokov a za pár minút máte stiahnutý celý film alebo hru. 

 

Kde sťahovať torrenty

Sťahovanie torrentov funguje len v prípade, že máte prístup k stránkam / serverom – torrent stránky, v ktorých sú uložené adresy klientov, ktorí žiadaný súbor majú v počítači. Tieto servery neobsahujú súbor, ktorý chcete stiahnuť, ale odkážu vás na počítače, ktoré súbor majú. Takže ak chcete vedieť kde hľadať torrenty mali by ste si vyhľadať najlepšie torrent stránky. Medzi tie najviac navštevované patrí The Pirate Bay, RARBG či Torrends. O legitímnosti torrentového sťahovania by sa dalo diskutovať. Filmy aj hudba sa takto môžu šíriť bez toho aby ste si ich museli kupovať. Neraz sú tieto stránky uzavreté alebo zakázané. Na druhú stranu sú vydavateľstvá, ktoré prostredníctvom torrentov vydávajú hudbu alebo hry. Jednou takouto hrou je celosvetovo populárna a obľúbená hra World of Warcraft.  


 

Ako sťahovať torrenty

Keď sa už na niektorú zo stránok dostanete mali by ste sa vyznať v terminológii, ktorá sa tu používa. Seeder – vlastník súboru, ktorý chcete stiahnuť. Čím viac seederov na stránke je tým rýchlejšie súbor stiahnete. Od každého stiahnete časť blokov takže za chvíľu máte vo svojom počítači celý film. Najlepší torrent je ten, ktorý vlastní najviac seederov. Ak sa súbor nachádza len u malého množstva seederov môže to byť znamením, že obsahuje vírus, alebo je poškodený. Leecher – osoba, ktorá sťahuje cez torrenty súbor, teda vy. Hneď ako si do počítača stiahnete súbor stáva sa z vás seeder a súbor môže byť z vášho počítača stiahnutý do iného. Peer – slovo, ktorým sa označujú všetci používatelia torrentu. Je jedno či práve sťahujete súbor, alebo ho poskytujete na stiahnutie. Bez programu v počítači si ale torrent súbor nestiahnete. BitTorrent alebo uTorrent sú programy, ktoré vám so sťahovanie torrentov umožnia.  Najprv spustite sťahovanie v prehliadači (na stránke) a potom v programe. Vyberte kde sa má súbor stiahnuť a o viac sa starať nemusíte. Keď už viete ako sťahovať cez torrenty už vám nič nebráni v sťahovaní filmov či hudby. Tento spôsob sťahovania využívajú desiatky miliónov ľudí po celom svete. Ak nechceš tráviť sťahovaním filmov a hier hodiny sťahuj torrenty. Teraz keď už vieš ako na to bude pre teba každé sťahovanie otázkou niekoľkých minút.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni