Ako sprev├ídzkova┼ą obliaty notebook? PORAD├ŹME V├üM!

24.1.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kateg├│rie: PORADCA

Obliaty notebook nemus├ş znamena┼ą hne─Ć koniec v├í┼ího zariadenia. Neviete ─Źo treba robi┼ą pri obliat├ş kl├ívesnice? Neviete ako dosta┼ą vodu z notebooku a ako ho dobre vysu┼íi┼ą? Porad├şme v├ím ako postupova┼ą a ako zachr├íni┼ą v├í┼í obliaty notebook.

Obliaty notebook nie je ni─Ź po ─Źom by ste t├║┼żili. Ak si ale ku pr├íci s┬ápo─Ź├şta─Źom beriete aj vodu, k├ívu alebo in├Ż n├ípoj m├íte na tento probl├ęm dobre na┼íliapnut├ę. Sta─Ź├ş chv├ş─żka nepozornosti a┬ápoliaty notebook m├┤┼że tr├ípi┼ą aj v├ís.

Obliaty notebook vodou nemus├ş by┼ą to najhor┼íie ─Źo si viete predstavi┼ą. Vyliata k├íva do notebooku alebo notebook obliaty pivom, ─Źi n├ípojmi obsahuj├║cimi cukor v├ím m├┤┼że narobi┼ą v├Ą─Ź┼íie probl├ęmy. Je dobr├ę vedie┼ą sk├┤r ─Źo robi┼ą ak sa v├ím podar├ş oblia┼ą kl├ívesnicu ne┼ż vyh─żad├íva┼ą na internete v├Żraz ÔÇ×oblial som si notebookÔÇť a┼ż v┬ámomente, ke─Ć sa v├ím to podar├ş. Tak┼że, ako na obliaty notebook?

 

Ako vysu┼íi┼ą notebook

Notebook a┬ávoda sa nemaj├║ radi a┬áplat├ş to pri v┼íetk├Żch elektrospotrebi─Źoch. ─îo teda robi┼ą ak sa v├ím podarilo polia┼ą kl├ívesnicu notebooku. V┬ápodstate je jedno, ─Źi je trocha vody v┬ánotebooku, alebo sa v├ím podarilo prevrhn├║┼ą na┼ł pln├Ż poh├ír vody, postup je v┼żdy rovnak├Ż.


─îo robi┼ą ke─Ć som si polial notebook? Ako prv├ę a┬á─Źo najr├Żchlej┼íie vypnite notebook a┬áodpojte ho zo zdroja elektrickej energie. Nezdr┼żujte sa vyp├şnan├şm klasick├Żm sp├┤sobom, ale podr┼żte na p├ír sek├║nd tla─Źidlo, ktor├Żm NB sp├║┼í┼ąate.

Vyberte bat├ęriu zo zariadenia (je to st├íle zdroj nap├Ątia, k├Żm je v┬ánotebooku┬á je cel├Ż pod nap├Ąt├şm ─Źo zr├Żch─żuje oxid├íciu).

─Äal┼í├şm krokom je vyliatie vody. Voda v┬ánotebooku nem├í ─Źo robi┼ą, tak┼że oto─Źte notebook tak, aby z┬áneho mohla voda vytiec┼ą. Oto─Źte ho ale tak, aby sa tekutina nedostala do displeja, pr├şpadne ─Ćal┼í├şch ─Źast├ş, ktor├ę pravdepodobne neboli vodou zasiahnut├ę.

Notebook sa sna┼żte ─Źo najviac rozmontova┼ą a┬ájednotliv├ę ─Źasti vysu┼íi┼ą. M├┤┼żete na to pou┼żi┼ą jemn├║ handri─Źku alebo chladn├Ż pr├║d vzduchu. Nikdy vyliatu vodu v┬ánotebooku nesu┼íte f├ęnom s┬átepl├Żm pr├║dom vzduchu. Vplyvom tepla by sa mohli niektor├ę komponenty e┼íte viac po┼íkodi┼ą, pr├şpadne zdeformova┼ą.

V┼íetky ─Źasti notebooku nechajte poriadne vysu┼íi┼ą minim├ílne 12 hod├şn. Ni─Ź sa ale nestane ak nech├íte notebook rozobrat├Ż aj 1 ÔÇô 2 dni.

 

Obliaty notebook - obliata klávesnica 

V┬ápr├şpade poliateho notebooku sa m├┤┼że po┼íkodi┼ą takmer v┼íetko, alebo ni─Ź. M├┤┼że by┼ą po┼íkoden├Ż len zdroj nap├íjania, ale aj kl├ívesnica ─Źi v┼íetko. Doch├ídza k┬átomu naj─Źastej┼íie v┬ápr├şpadoch, ke─Ć ste poliali po─Ź├şta─Ź zapnut├Ż v┬áelektrickej sieti. Komponenty notebooku mohli skratova┼ą.

Po vysu┼íen├ş a┬ázmontovan├ş sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że poliaty notebook funguje. Je to ide├ílny pr├şpad, ale nemus├ş trva┼ą st├íle. Postupne v├ím m├┤┼że za─Źa┼ą kl├ívesnica odch├ídza┼ą. Niektor├ę kl├ívesy jednoducho prestan├║ fungova┼ą. Aby ste zistili ak├ę ┼íkody v├ím obliatie kl├ívesnice sp├┤sobilo sk├║ste na jej funk─Źnos┼ą pou┼żi┼ą program Keyboard Test Utility. Jednoducho a┬ár├Żchlo s┬án├şm zist├şte, ktor├ę kl├ívesy v├ím funguj├║ a┬áktor├ę nie.

Poliaty notebook nefunguje kl├ívesnica ÔÇô probl├ęm m├┤┼że by┼ą v┬ákl├ívesnici. Ak aj napriek vy─Źisteniu poliatej kl├ívesnici nefunguje je na mieste vyh─żada┼ą servis.

Ak poliaty notebook nejde zapn├║┼ą m├┤┼że by┼ą chyba v┬ázdroji nap├íjania, ─Źo je e┼íte ten najmen┼í├ş probl├ęm. Aj v┬átomto pr├şpade je na mieste z├íjs┼ą do servisu.

 

Ko─żko stoj├ş oprava obliateho notebooku?

Cena opravy poliateho notebooku sa l├ş┼íi v┬áz├ívislosti od servisu a┬áaj ┼íkody, ktor├║ voda v┬ákl├ívesnici notebooku sp├┤sobila. V┬áservise v├ím to zistia najlep┼íie.┬á Oprava poliateho notebooku nemus├ş by┼ą n├íro─Źn├í a┬áani v├ís nemus├ş st├í┼ą ve─ża. Chyba m├┤┼że by┼ą v┬ájednom komponente, ktor├Ż sta─Ź├ş vymeni┼ą. Oprava m├┤┼że by┼ą ale aj finan─Źne n├íro─Źn├í a┬áv┬átomto pr├şpade je dobr├ę zv├í┼żi┼ą k├║pu nov├ęho zariadenia. Ak v├ím v┬áservise neopravia zariadenie aspo┼ł v├ím m├┤┼żu zachr├íni┼ą d├íta. Pokia─ż ste si v┼íetko ─Źo m├íte v┬ápo─Ź├şta─Źi pravidelne z├ílohovali nemus├şte ─Źaka┼ą ani na ne. D├íta si m├┤┼żete z├ílohova┼ą napr├şklad v┬áslu┼żbe Google Drive.

Poliata kl├ívesnica na notebooku nemus├ş znamena┼ą hne─Ć po┼íkodenie cel├ęho zariadenia. Pokia─ż budete reagova┼ą okam┼żite a┬ápod─ża vy┼í┼íie spomenut├Żch krokov m├┤┼żete svoj notebook zachr├íni┼ą.




Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Na─Ź├ştanie trv├í pr├şli┼í dlho a┬ánakoniec sa aj tak pc zasekne?┬á Stiahnite si program CCleaner zadarmo a┬ázabudnite na tieto probl├ęmy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je s├║bor kancel├írskych programov, ktor├ę vyu┼żijete aj v┬ádom├ícnosti a┬ápri ┼ít├║diu. Mo┼żnos┼ą dotykov├ęho re┼żimu a┬ámno┼żstvo vylep┼íen├Żch funkci├ş v├ís presved─Źia o┬ájeho kvalit├ích a┬áschopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v┬áktorom m├┤┼żete vytv├íra┼ą a┬áupravova┼ą textov├ę dokumenty. Tento program je s├║─Źas┼ąou kancel├írskych bal├ş─Źkov, ktor├ę obsahuj├║ aj in├ę programy ÔÇô vytv├íranie tabuliek, prezent├íci├ş a┬ápod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napa─żovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopul├írnej┼í├şch komunika─Źn├Żch aplik├íci├ş na svete. Umo┼ż┼łuje bezplatn├ę chatovanie, posielanie spr├ív, fotiek a┬ávide├ş. Jednoduch├í, preh─żadn├í a┬áfunk─Źn├í aplik├ícia by nemala ch├Żba┼ą ani vo va┼íom po─Ź├şta─Źi.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spolo─Źnos┼ą Microsoft m├í jeden z┬ánajprepracovanej┼í├şch kancel├írskych bal├şkov Microsoft Office. Nech u┼ż stiahnete po ktorejko─żvek verzii jednoduchos┼ą, preh─żadnos┼ą a┬áu┼żito─Źn├ę funkcie si v├ís z├şskaj├║. ┬áS├║─Źas┼ąou tohto bal├şka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodn├Ż na pr├şpravu a┬áprezeranie pr

2176

Freeware

─Ćal┼íie programy »


Nov├ę programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Moye Productivity Launcher 2.5.2

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

StandBy Mode Pro 1.4.296

Mobilná app

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzi├ş piesn├ş

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovate─żsk├í hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplik├ícia pre tehotn├ę ┼żeny

Freeware

0 kB

Tehotensk├í kalkula─Źka 2.6.9

Tehotenstvo t├Ż┼żde┼ł po t├Ż┼żdni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prv├ę slov├í pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 a┼ż 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie nov├ę programy »

Nov├ę aktualiz├ície

Installsimple

Tvorba in┼ítala─Źn├Żch bal├ş─Źkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie aktualiz├ície »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni