Ako správne zálohovať fotky? NÁVOD

20.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Máte v mobilnom telefóne veľa fotiek a nechcete z nich žiadnu vymazať? Nemusíte. Poradíme vám ako zálohovať fotky a aj kde si ich môžete uložiť. Fotky môžete uložiť do cloudu, na externý disk alebo si ich zálohujte do počítača.

O fotky dnes nemá nik núdzu. Môžete si ich zhotoviť prostredníctvom mobilného telefónu kdekoľvek, kedykoľvek a obrovské množstvo. Problém nastane, keď meníte mobilný telefón, počítač alebo máte plnú pamäť. Ako najlepšie zálohovať fotky? Existuje niekoľko spôsobov ako si všetky fotky uložiť.

 

Zálohovanie fotiek Google

Dlhý čas bolo obľúbené zálohovanie fotiek na Google Fotky. Aplikácia Fotky Google ako záloha na fotky je výborný nápad aj dnes.  Problém je, že táto služba je od minulého leta spoplatnená. To ale neznamená, že Google záloha fotiek neexistuje. Fotky môžete zálohovať v Google Disk. V podstate si budete ukladať fotky na svoj účet. Aby ste mohli zálohovať fotky je potrebné aby ste mali stiahnutú v počítači alebo mobilnom telefóne aplikáciu Google Fotky. Otvorte aplikáciu Fotky a kliknite na profilovú fotky (vpravo hore). Vyberte položku „Nastavenia“ a prejdite do „Zálohovanie a synchronizácia“. Zapnite rovnomennú položku. Práve ste zapli automatické zálohovanie fotiek Google.

Môžete si vybrať či sa má záloha fotiek vykonávať cez Wi-Fi sieť alebo aj cez mobilné dáta. Zálohované fotky môžete cez svoj účet zdieľať s inými osobami.


Ak chcete vedieť ako zrušiť zálohovanie fotiek Google postupujte rovnako. Zálohovanie a synchronizáciu ale vypnite.

Zálohovanie fotiek na Google má svoje výhody. Na Google Disk máte ku každému účtu voľných 15 GB a môžete sa k svojim fotkám dostať z akéhokoľvek zariadenie. Stačí sa len prihlásiť do vlastného účtu.

 

Kde zálohovať fotky

Záloha fotiek Google nie je jediný spôsob ako na zálohovania fotiek. Takže kam zálohovať fotky? Čo poviete na zálohovanie fotiek na internete? Budete mať k nim prístup z akéhokoľvek zariadenia.

 

Záloha fotiek cloud

Existuje množstvo úložísk, kde si môžete svoje fotky zálohovať. Majitelia zariadení Apple môžu zálohovať fotky na iCloud. Zálohovanie fotiek iPhone je naozaj jednoduché. Kliknite na „iPhone nastavenia“ a vyberte položku „Fotky“. Teraz vyberte položku „iCloud Fotky“ a počkajte. Zálohovanie fotiek môže trvať pár hodín ale aj dní (v závislosti od veľkosti a množstva). Celkovo ale budete môcť využívať zadarmo len 5 GB úložiska. Ak potrebujete viac miesta musíte si ho zakúpiť.

Dobrým riešením je aj OneDrive od spoločnosti Microsoft. Ak používate kancelársky balík programov Office máte otázku „ako zálohovať fotografie?“ vyriešenú. Za poplatok 7 e mesačne máte okrem kancelárskych programov aj 1 TB priestoru na fotky, videá, dokumenty,...

 

Počítač

Rozmýšľate ako zálohovať fotky na iPhone? Alebo ako na zálohu fotiek Android? Využiť môžete počítač. Pomocou USB káblu preneste fotky z mobilného telefónu do počítača.

Ako dostať fotky z mobilu do PC bez USB? Využite na to niektoré úložisko. Fotky v mobile uložte do cloud-u a následne si ich stiahnite z cloudu do PC.

 

Externý disk

Veľa ľudí využíva externý disk na fotky. Síce trochu zdĺhavé ale oplatí sa ak nechcete o fotografie prísť. Na zálohu fotiek využite externý disk. Ako zálohovať fotky na externý disk? Stačí len pripojiť externý disk k PC a kliknúť na fotku, ktorú chcete zálohovať. Jednoducho ju presuniete na externý disk.

Možností ako zálohovať fotky je niekoľko. Nemusíte ich mazať ak potrebujete pridať ďalšie. Zálohovanie fotiek na DropBox, zálohovanie na externý disk alebo zálohovať fotky na PC je celkom jednoduché. Stačí si len vybrať miesto, kde chcete fotky uložiť a rozmyslieť či k nim chcete mať stále neobmedzený prístup. Ak áno zálohujte si fotky na internete v cloudovom úložisku. Záloha fotiek na Google alebo v iCloude vás nemusí stáť ani euro. Pokiaľ ich máte viac budete potrebovať aj viac miesta. To si ale môžete kedykoľvek dokúpiť. Ak sa rozhodnete pre USB alebo externý disk nebude vás ich zálohovanie okrem kúpi zariadenie stáť ani cent.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni