Ako SPOJIŤ PDF súbor a ako ROZDĚLIŤ PDF súbor?

8.7.2020 14:31  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Spojiť či rozdeliť PDF súbor už nemusí byť problém, ak viete ako na to. Na zlúčenie PDF, rozdelenie, vyňatie, či vloženie stránok a iné úpravy nemusíte hneď sťahovať platené aplikácie. Dá sa to aj bezplatne a online.

Popri dokumentoch vo Worde sa čoraz častejšie objavuje v mailových schránkach aj PDF súbor. Ako ich otvoriť a stiahnuť už asi vieme všetci. Čo ale úprava PDF?

Práca s PDF súbormi nie je až tak náročná ako sa zdá. Ak napríklad neviete ako zlúčiť PDF, alebo rozdeliť na viac dokumentov môžeme vám v tom pomôcť.

 


Spájanie PDF zadarmo

Dokumenty vo formáte PDF môžete spájať zadarmo. Stiahnutím bezplatných aplikácií, online, alebo prostredníctvom vhodného operačného systému, ktorý to dokáže. Spojenie PDF súborov do jedného môžete v operačnom systéme Windows len prostredníctvom aplikácie, ktorú si stiahnete – napríklad PDF Creator.

Užívatelia operačných systémov Mac sa so sťahovaním aplikácií trápiť nemusia. Program na spojenie PDF súborov je už v systéme. Stačí len pravým tlačidlom myši kliknúť na PDF súbor, otvoriť ho v aplikácii Preview. V menu otvoriť Miniatúry a označiť súbor, ktorý chcete pripojiť. Pretiahnite ho myškou tam, kde ho chcete v prvom súbore uložiť. V operačnom systéme Mac vloženie PDF do PDF nie je vôbec ťažké.

Rovnako ľahko docielite spojenie PDF aj s aplikáciami, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo. Spojiť, alebo rozdeliť PDF súbor môžete aj v platených aplikáciách – Adobe Acrobat a pod. Pokiaľ ale nepotrebujete PDF viac upravovať (zmenšiť PDF a pod.) postačia vám aj aplikácie zadarmo.  Ďalšou možnosťou ako získať z dvoch, alebo viacerých súborov jeden dokument PDF je spojiť ich online.

 

Zlúčiť PDF online

Najľahší spôsob ako vykonať zlúčenie PDF je využitie služieb webových stránok.  Spájanie PDF online je zadarmo. Otázkou „ako spojiť PDF do jedného súboru“ sa trápiť nemusíte. Postup je takmer všade rovnaký. Stačí otvoriť stránku, ktorá spájanie PDF súborov online ponúka a postupovať podľa inštrukcií.

Do internetového prehliadača zadajte výraz Spájanie PDF online FREE a zobrazí sa vám množstvo stránok, ktoré vedia ako spojiť dva PDF súbory do jedného.

Pokiaľ ale potrebujete spojiť PDF súbory, ktoré sa týkajú práce a je ich viac je lepšie stiahnuť si aplikáciu, ktorá vám to umožní. Webové stránky nie sú práve najbezpečnejšie. Vďaka nim môžete spojiť viac PDF do jedného.

 

Rozdeliť PDF súbor

Ako zlúčiť PDF dokumenty už vieme. Čo ale v prípade, keď PDF súbor potrebujete rozdeliť? Viete ako rozdeliť PDF súbor? Split PDF, alebo rozdelenie PDF súborov môžete vykonať online podobne ako ich spojenie. Webové stránky ponúkajú viacero možností ako upraviť PDF súbor zadarmo. Takže, ak neviete

  • ako rozdeliť PDF na stránky
  • ako rozdeliť strany v PDF
  • ako vytiahnuť, vložiť, zmazať niektoré stránky v PDF
  • ako vložiť JPG do jedného PDF (alebo viacerých)
  • a pod.

navštívte niektorú zo stránok, ktoré vám umožnia upraviť PDF súbor podľa vašich požiadaviek. Rozdeľovač PDF online je najrýchlejším a najjednoduchším spôsobom ako PDF súbor rozdeliť.

Zlúčenie PDF dokumentov a aj rozdelenie PDF súborov môžete vykonať aj prostredníctvom aplikácií, ktoré si stiahnete do počítača. Väčšina z nich je bezplatná a okrem spájania a rozdeľovania vám umožnia aj vkladanie iných súborov, otáčanie stránok či iné úpravy. Všetko záleží od toho akú aplikáciu ste si stiahli a inštalovali.

 
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni