Ako spárovať bezdrôtové slúchadlá AirPods? NÁVOD

9.3.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Máte nové slúchadlá AirPods a neviete ako ich prepojiť s telefónom? Poradíme vám ako spárovať slúchadlá AirPods s iPhone alebo OS Mac. Bezdrôtové slúchadlá AirPods môžete prepojiť aj s PC s Windowsom alebo s mobilom s Androidom.

Bezdrôtové slúchadlá majú množstvo výhod, nezavadzajú vám káble, môžete počúvať hudbu pri športe a veľa ďalších. Ak ste si zaobstarali slúchadlá AirPods stačí ich spárovať so zariadením a môžete ich hneď používať. Poradíme vám ako spárovať AirPods s iPhone, ako pripojiť AirPods k macbooku a aj ako spárovať nové slúchadlá.

 

Ako spárovať AirPods

Či už potrebujete vedieť ako spárovať AirPods Pro alebo len AirPods mali by ste vedieť ,že ich prepojenie so systémom iOS je pomerne jednoduché.

Stačí ak otvoríte nabíjacie puzdro so slúchadlami a podržíte ho v blízkosti iPhone, iPadu alebo OS Mac. Po krátkej animácii kliknite na políčko „Pripojiť“. To by malo byť všetko. Pokiaľ máte v iPhone nastavenú funkciu „Hey Siri“ môžete ju používať so slúchadlami, Ak nie, systém vás prevedie nastavením. Keď sa zobrazí okienko „Hotovo“ kliknite naň a máte to.


Ak ste prihlásený v iCloude automaticky sa slúchadlá spárujú s každým podporovaným zariadením, na ktorom ste prihlásený do iCloudu (pod rovnakým účtom).

Spárovať AirPods s PC či spárovať AirPods s iPadom nie je náročné. Menší problém môže nastať ak chcete spárovať AirPods Pro s Androidom. Väčšina ľudí si totižto myslí, že tieto dve zariadenia sa nedajú spárovať a ani to neskúšajú.

 

Ako spárovať AirPods s Androidom

V mobilnom telefóne s Androidom otvorte nastavenia a vyberte Bluetooth. Otvorte puzdro so slúchadlami a stlačte tlačidlo, ktoré sa nachádza na puzdre vzadu. Podržte ho kým nezačne svietiť svetlo na bielo. Vo vašom mobile by sa teraz mali v zariadeniach Bluetooth zobraziť aj AirPods. Teraz stačí na ne len kliknúť a spárovať ich.

Otázka ako pripojiť AirPods k telefónu je zodpovedaná. Či už chcete slúchadlá prepojiť s iPhone alebo Androidom ide to.

Ako spárovať dvoje AirPods prípadne ako pripojiť náhradné AirPods? – stačí kliknúť v ovládacom centre na AirPlay a na „Zdieľať zvuk“. Keď sa na displeji objavia ďalšie slúchadlá kliknite na „Zdieľať zvuk“. Výber potvrďte kliknutím na AirPlay a máte to. Týmto spôsobom môžete pripojiť cudzie AirPods.

Prostredníctvom Bluetooth môžete spárovať AirPods s Windows. V počítači zapnite Bluetooth. Na otvorenom puzdre so slúchadlami podržte tlačidlo (vzadu). Keď sa objavia slúchadlá v zariadeniach Bluetooth kliknite na ne. 

Spárovať AirPods s notebookom alebo mobilným telefónom zvládnete behom pár sekúnd, maximálne minút. Aj keď ide o slúchadlá Apple môžete pokojne nastaviť AirPods na Android či spárovať AirPods s Windows.

 

Čo robiť keď mi AirPods nejdú pripojiť?

Problémov môže byť niekoľko. Ako prvé skontrolujte hlasitosť. Väčšina užívateľov má na počítači a aj telefóne stlmenú hlasitosť.

Ak prepájate slúchadlá cez Bluetooth a nefungujú skúste ich spárovať znova. Najskôr ale v pripojeniach Bluetooth ich odstráňte, reštartujte zariadenie a spárujte AirPods znova.

Ďalšou možnosťou je vložiť slúchadlá do puzdra a zavrieť puzdro na cca 10 sekúnd.

 

Ako dať AirPods do továrenského nastavenia

Vložte slúchadlá do puzdra a zatvorte ho na cca 30 sekúnd. Potom puzdro otvorte a v mobilnom telefóne prejdite v Bluetooth na ikonu informácií a AirPods a kliknite na „Ignorovať“. Teraz stlačte tlačidlo na otvorenom puzdre  na cca 15 sekúnd, zatvorte puzdro a umiestnite ho do blízkosti telefónu. Otvorením viečka na puzdre sú slúchadlá pripravené znova na spárovanie.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni