Ako prepojiť telefón s autom? NÁVOD

13.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Lámete si hlavu nad tým ako prepojiť telefón s autom? USB káblom, Bluetooth aleboto ide aj inak? Poradíme vám ako na spárovať mobil s autom a akú aplikáciu je najlepšie na prepojenie telefónu a auta použiť.

Šoférovanie s mobilným telefónom v rukách, volaním či odosielaním SMS správ je nebezpečné. Odpútanie pozornosti od šoférovania čo i len na sekundu môže dopadnúť veľmi zle. Pokiaľ ale viete ako prepojiť telefón s autom môžete sa sústrediť na šoférovanie a zároveň obsluhovať mobilný telefón. Na prepojenie mobilu s autom môžete využiť aplikácie alebo nástroje, ktoré už v telefóne máte.

 

Ako prepojiť telefón s autom

Rozmýšľate ako prepojiť telefón s autom? Existuje na to niekoľko spôsobov. Či už potrebujete vedieť ako na prepojenie telefónu s autom ŠKODA, alebo ako spárovať telefón s autom Volkswagen podarí sa vám to. Kábel k prepojeniu auta s telefónom je dobrý nápad. Pomocou USB kábla prepojíte rýchlo telefón s autom. Na prepojenie ale môžete využiť aj Bluetooth (ktorý je dnes v každom zariadení) alebo aplikáciu.

Prepojenie telefónu s autom vám umožní používať niektoré aplikácie v mobile cez počítač v aute. Nebudete môcť ovládať všetko, ale pre základné funkcie ako telefonovanie, SMS, navigácia alebo počúvanie hudby už nebudete musieť siahať po mobilnom telefóne.


 

Ako pripojiť telefón cez Bluetooth?

V súčasnosti už má každý mobilný telefón funkciu Bluetooth. Stačí ak na mobilnom telefóne zapnete túto funkciu (aby vás bolo vidieť). Následne v systéme zvoľte položku Phone – Nastavenie a hneď ako sa zariadenia nájdu stačí ich len spárovať. Odkliknite čo všetko chcete prostredníctvom systému v aute ovládať (hovory, adresár, SMS,...).

Ako pripojiť telefón k autu cez Bluetooth už viete. Rovnako môžete prepojiť navigáciu s autom a v podstate každé zariadenie, ktoré má funkciu Bluetooth. Spárovať mobilný telefón s autom by ste mali vždy keď ste v aute. Zaistíte tak najlepšie a najrýchlejšie prepojenie auta s telefónom.

 

Aplikácia na prepojenie auta s telefónom

Ako prepojiť mobil s autom prostredníctvom aplikácie? V prvom rade potrebujete aplikáciu Android Auto, ktorú si stiahnete do mobilného telefónu. Následne môžete aplikáciu prepojiť s autom bezdrôtovo (Bluetooth)) alebo prostredníctvom USB kábla. Otázka ako prepojiť mobil s Android Auto s vašim automobilom už je zodpovedaná. Stačí už len chvíľu počkať kým sa na displeji nezobrazí názov Android Auto.

Na prepojenie telefónu Android s autom potrebujete aplikáciu Android Auto. Na prepojenie Apple s autom potrebujete aplikáciu CarPlay. Návod na prepojenie telefónu s autom je rovnaký ako v prípade aplikácie Android Auto.

Ako zapnúť v aute Bluetooth? Celkom jednoducho. Stačí ak prejdete v aute do nastavení rádia a na telefóne sa vám zobrazí oznam o možnom spárovaní. V systéme môžete tiež mať ikonu Bluetooth, na ktorú stačí kliknúť a funkciu v aute zapnete. Vždy je ale dôležité aby ste mali na mobilnom telefóne Bluetooth zapnutý a vaše zariadenie bolo viditeľné.

Či už potrebujete spárovať telefón s autom Renault, Volkswagen či iným typom vozidla môžete na to využiť viacero spôsobov. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje a venujte sa šoférovaniu bez toho aby ste jednou rukou držali volant a druhou telefón.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni