Ako PREPOJI┼Ą PC s TV?

10.3.2021 12:00  | 
DownloadWik

Kateg├│rie: PORADCA

Prepoji┼ą po─Ź├şta─Ź s telev├şzorom m├┤┼żete doma celkom jednoducho a r├Żchlo. Existuje viacero sp├┤sobov prepojenia PC a TV. V z├ívislosti od telev├şzora, po─Ź├şta─Źa, notebooku, OS alebo prehliada─Źa si m├┤┼żete vybra┼ą ten najv├Żhodnej┼í├ş pre v├ís.

Ak rozm├Ż┼í─żate ako prepoji┼ą PC s TV sta─Ź├ş si pre─Ź├şta┼ą tento ─Źl├ínok. Prepojenie po─Ź├şta─Źa alebo notebooku s telev├şzorom m├┤┼żete uskuto─Źni┼ą viacer├Żmi sp├┤sobmi. P├ír z nich v├ím tu predstav├şme. Ktor├ęmu sp├┤sobu d├íte prednos┼ą z├íle┼ż├ş len a len od v├ís ale aj od techniky, ktor├║ m├íte doma.

Prepojenie PC a┬áTV m├┤┼żete uskuto─Źni┼ą dvoma sp├┤sobmi. Bezdr├┤tov├ę prepojenie prostredn├şctvom Wi-fi, alebo prepojenie k├íblom. N├ívod na prepojenie PC s┬áTV n├íjdete aj na internete. My v├ím tu pon├║kame viac sp├┤sobov prepojenia t├Żchto zariaden├ş.

Prepojenie TV s PC

Nad prepojen├şm po─Ź├şta─Źa s┬átelev├şzorom ste isto u┼ż neraz rozm├Ż┼í─żali. ─îi u┼ż ste chceli sledova┼ą seri├íly z┬áNetfix ÔÇô u┬ána ve─żkej obrazovke TV, alebo si pusti┼ą film ─Źi nie─Źo in├ę z┬áinternetu na TV obrazovke ÔÇô v┼żdy sa n├íjde d├┤vod pre─Źo vedie┼ą ako prepoji┼ą notebook s┬átelev├şzorom.┬á Ako na zdie─żanie obrazovky PC na TV LG, Panasonic, Samsung... ─Źi inej zna─Źky TV?

Najjednoduch┼í├şm sp├┤sobom ako prepojenie PC s┬áTV uskuto─Źni┼ą je pomocou k├íblov. Prepojte konektory┬á navz├íjom a┬ám├íte to. Jednoduch├Ż sp├┤sob, ktor├Ż m├┤┼żete kedyko─żvek pou┼żi┼ą. K├íbel na pripojenie PC s┬áTV nie je len jeden, existuje ich nieko─żko. Aby ste si vybrali spr├ívny ┬átyp k├íblu je potrebn├ę pozna┼ą ak├ę konektory m├íte v┬áPC, notebooku a┬áTV.


Prepojenie PC s TV káblom

Ako spusti┼ą film z┬áPC na TV cez HDMI? V┬áminulosti ste na to potrebovali mno┼żstvo k├íblov, dnes sta─Ź├ş jeden. Ak m├íte notebook aj telev├şzor z┬ápribli┼żne rovnak├ęho obdobia na ich prepojenie v├ím posta─Ź├ş zodpovedaj├║ci HDMI k├íbel. Po─Ź├şta─Źe prostredn├şctvom HDMI v├Żstupu ved├║ aj zvuk. ├Üplne si vysta─Ź├şte s┬át├Żmto jedn├Żm k├íblom.

Niekedy sa m├┤┼że sta┼ą, ┼że v├ím nejde prepoji┼ą PC s┬áTV. D├┤vodom ─Źasto b├Żva v├Żstup na PC. V├Żstup HDMI zv├Ą─Ź┼ía ch├Żba na star┼í├şch stoln├Żch po─Ź├şta─Źoch. Miesto neho n├íjdete DVI v├Żstup. Ani v┬átomto pr├şpade sa prepojenia PC a┬áTV k├íblom vzd├íva┼ą nemus├şte. M├┤┼żete si zaobstara┼ą k├íbel DVI ÔÇô HDMI. Ak v├ím cez pripojenie PC s┬áTV HDMI nejde zvuk nemus├ş to znamena┼ą chybu. DVI v├Żstup nepren├í┼ía zvuk, preto je potrebn├ę prepoji┼ą PC a┬áTV e┼íte ─Ćal┼í├şm k├íblom. Pou┼żite na to v├Żstup na zvuk (prip├íjate tam sl├║chatk├í).

Probl├ęm so zvukom m├┤┼że nasta┼ą aj v┬ápr├şpade ak nem├íte TV nastaven├Ż ako prehr├íva─Ź. St├íva sa to pri prepojen├ş PC s┬áTV HDM Windows 10. Kliknite v┬ápo─Ź├şta─Źi na li┼íte Windows 10 na ovl├ídanie hlasitosti. Po zobrazen├ş posuvn├şka kliknite na n├ízov zariadenie hore a┬áz┬áponuky vyberte┬á zariadenie, ktor├ę m├í sl├║┼żi┼ą ako prehr├íva─Ź, v┬átomto pr├şpade telev├şzor.

Prepojenie notebooku s TV

Ako prepoji┼ą notebook s┬átelev├şziou? Posta─Ź├ş v├ím jeden jedin├Ż k├íbel. Prepojenie notebooku s┬áTV ide jednoducho prostredn├şctvom HDMI. Takmer v┼íetky notebooky maj├║ v├Żstup HDMI, tak┼że nebudete potrebova┼ą ┼żiadne ─Ćal┼íie k├íble.

Po pripojen├ş PC alebo notebooku k┬átelev├şzoru na TV ovl├ída─Źi stla─Źte tla─Ź├ştko Source, AUX alebo Digital/Analog (n├ízvy sa m├┤┼żu l├ş┼íi┼ą v┬áz├ívislosti od TV). Ak tam ni─Ź tak├ę nem├íte cho─Ćte do hlavn├ęho menu TV, n├íjdite polo┼żku ÔÇ×vstupÔÇť (alebo input ÔÇô v┬áanglickom jazyku) a┬ámedzi pon├║knut├Żmi konektormi vyberte ten, na ktor├Ż m├íte napojen├Ż notebook.

Prepojenie PC s┬áTV HDMI nejde obraz - ak prepojenie telev├şzie s┬ápo─Ź├şta─Źom bolo spr├ívne mal by TV zobrazova┼ą v┼íetko ─Źo vid├şte na po─Ź├şta─Źi. Pokia─ż ale nefunguje obraz chyba m├┤┼że by┼ą v

  • asi ste zvolili zl├Ż vstup na telev├şzore. Zme┼łte ho a┬ánastavte premietanie vo Windows 10
  • konektore alebo zlom k├íble. Sk├║ste ich vymeni┼ą, alebo vysk├║┼íajte ─Źi funguj├║.

Ak rozm├Ż┼í─żate ako prepoji┼ą PC s┬áTV cez VGA, alebo ako prepoji┼ą PC s┬áTV cez LAN m├íme pre v├ís odpove─Ć. Ide s├şce o┬ástar┼íie sp├┤soby prepojenia, ale st├íle sa po nich siaha. Po prepojen├ş zariaden├ş cez VGA sa ─Źasto siaha preto, lebo ho umo┼ż┼łuj├║ aj star┼íie TV, notebooky, po─Ź├şta─Źe ─Źi monitory. VGA je anal├│gov├ę rozhranie. Kvalita obrazu sa d─║┼żkou k├íbla m├┤┼że zhor┼íova┼ą.

Prepojenie PC s┬áTV cez LAN m├┤┼żete uskuto─Źni┼ą ak m├íte na zariaden├ş port LAN a┬ásie┼ąov├Ż k├íbel. V┬ápodstate prepoj├şte PC s┬áTV cez wifi. TV pripoj├şte sie┼ąov├Żm k├íblom k┬ávstupu LAN na wifi. Stiahnite si softv├ęr na vysielanie ├║dajov z┬áPC a┬ávyberte v┬á┼łom svoj telev├şzor. V┬áTV vyberte zdroj sign├ílu a┬ám├íte to. T├Żmto sp├┤sobom m├┤┼żete prepoji┼ą PC s┬áTV cez wifi Windows 7 a┬áaj star┼íie.

Pomocou k├íblov├ęho prepojenia po─Ź├şta─Źa s┬átelev├şzorom ┬ám├┤┼żete prepoji┼ą aj star┼íie zariadenia. V┬áz├ívislosti od vstupov a┬áv├Żstupov, ktor├ę m├íte v┬ápo─Ź├şta─Źi, notebooku a┬átelev├şzore si vyberte k├íbel, ktor├Ż v├ím bude vyhovova┼ą.

Prepojenie PC s TV Windows 10

Na prepojenie pc s┬átv cez wifi potrebujete okrem po─Ź├şta─Źa aj inteligentn├║ TV. K┬átomuto sp├┤sobu prepojenie nepotrebujete ┼żiadne k├íble. Ide s├şce o┬átrochu n├íro─Źnej┼í├ş sp├┤sob, ale zvl├ídne to ur─Źite ka┼żd├Ż.

V┬áopera─Źnom syst├ęme Windows 10 kliknite na ÔÇ×Nastavenie zobrazen├şÔÇť. N├ísledne vyberte polo┼żku ÔÇ×Pripoji┼ą k┬ábezdr├┤tov├ęmu displejuÔÇť a ÔÇ×Vyh─żada┼ąÔÇť (lupa). Hne─Ć ako po─Ź├şta─Ź n├íjde va┼íu TV bude prepojenie ├║spe┼ín├ę ─Źo sa zobraz├ş aj na hornej li┼íte notebooku (Pripojen├ę k┬áv├í┼ímu zariadeniu).

Toto prepojenie v├ím umo┼żn├ş zdie─żanie obrazovky na TV. Aj ke─Ć je Windows 10 zdie─żanie obrazovky na TV to ─Źo ste chceli dosiahnu┼ą m├┤┼żete mo┼żnosti prepojenia meni┼ą.

  • Odpoji┼ą (len obrazovka po─Ź├şta─Źa) ÔÇô TV odpoj├şte od po─Ź├şta─Źa
  • Duplikova┼ą ÔÇô na TV vid├şte presne to ─Źo na obrazovke po─Ź├şta─Źa (v├Żhodn├ę pri predn├í┼íkach, prezent├íci├ích)
  • Roz┼í├şri┼ą ÔÇô roz┼í├şrenie plochy. Je mo┼żn├ę zdielanie obrazovky PC s┬áviacer├Żmi monitormi. Plocha bude plynulo prech├ídza┼ą z┬ájedn├ęho monitora na druh├Ż
  • Len druh├í obrazovka ÔÇô obrazovka TV funguje ako monitor pripojen├Ż k┬ápo─Ź├şta─Źu. Plochu uvid├şte len na TV.

Vo Windows 10 m├íte aj mo┼żnos┼ą dosta┼ą sa k┬ároz┼í├şren├Żm nastaveniam. M├┤┼żete meni┼ą mierku zobrazen├ęho obsahu,┬á rozl├ş┼íenia, m├┤┼żete ot├í─Źa┼ą obrazovku na TV na ┼í├şrku alebo v├Ż┼íku a┬ápod.

U┼ż viete ako prehra┼ą film z┬áPC na TV cez wifi.

Prepojenie PC s┬áTV bezdr├┤tov├ę

Ak v├ím nejde pripoji┼ą notebook k┬áTV cez k├íbel sk├║ste bezdr├┤tov├ę prepojenie. M├┤┼żete to vyu┼żi┼ą aj pri pripojen├ş PC k┬áTV.

Pokia─ż nem├íte inteligentn├Ż telev├şzor m├┤┼żete pou┼żi┼ą zariadenie Chromecast. Slu┼żba Chromecast je Googlom poskytovan├í zadarmo, zariadenie si ale mus├şte zak├║pi┼ą. Chromecast urob├ş aj zo star┼íieho telev├şzora inteligentn├Ż TV. Sign├íl vysielan├Ż z┬ánotebooku sa prostredn├şctvom tohto zariadenie premieta na obrazovke TV.

Chromecast pripojte k┬átelev├şzoru a┬ápostupujte pod─ża sprievodcu. V┬ápo─Ź├şta─Źi otvorte prehliada─Ź Google Chrome. Ak miesto neho m├íte Internet Explorer┬á alebo in├Ż ur─Źite si stiahnite aj Google Chrome. ┬áV┬áprehliada─Źi rozkliknite tri bodky v┬ápravom hornom rohu a┬ákliknite na polo┼żku ÔÇ×Odosla┼ąÔÇť.┬á Ods├║hlaste podmienky pou┼ż├şvania a┬áv┬ázozname sa v├ím zobraz├ş pripojen├Ż Chromecast. Po kliknut├ş na┼ł je prepojenie telev├şzie s┬ápo─Ź├şta─Źom dokon─Źen├ę.

Prepojenie TV s PC pre Mac

AirPlay ÔÇô t├íto slu┼żba je ur─Źen├í na prepojenie zariaden├ş zna─Źky Apple. M├┤┼żete po nej siahnu┼ą ak pou┼ż├şvate Macbook alebo iPhone. Miesto Chromecastu si ale zak├║pte Apple TV, ktor├ę sa zap├íja podobne ako vy┼í┼íie spom├şnan├Ż Chromecast (cez HDMI).

Pripojte zariadenie k┬átelev├şzoru (na zna─Źke TV nez├íle┼ż├ş, d├┤le┼żit├ę je len aby sa tam dalo pripoji┼ą zariadenie Apple TV) a┬áv┬ápo─Ź├şta─Źi v┬áApple Menu kliknite na ÔÇ×Syst├ęm preferenci├şÔÇť.┬á Kliknite na ÔÇ×MonitoryÔÇť a┬ázobraz├ş sa v├ím ponuka. Kol├│nku ÔÇ×AirPlay monitorÔÇť zme┼łte na ÔÇ×Apple TVÔÇť. Pre istotu e┼íte skontrolujte ─Źi m├íte v┬ápolo┼żke ÔÇ×UsporiadanieÔÇť akt├şvne ÔÇ×Zrkadli┼ą monitorÔÇť.

Prepojenie TV s┬áPC nie je nijako n├íro─Źn├ę. Ako sami vid├şte d├í sa to nieko─żk├Żmi sp├┤sobmi. Ak budete postupova┼ą pod─ża n├ívodu ur─Źite by sa to malo podari┼ą. Nemus├şte kupova┼ą najnov┼í├ş typ telev├şzoru, ani si in┼ítalova┼ą najnov┼í├ş Windows. Ak viete ako prepoji┼ą telev├şziu s┬ápo─Ź├şta─Źom alebo notebookom tak vek zariaden├ş nie je a┼ż tak d├┤le┼żit├Ż.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Na─Ź├ştanie trv├í pr├şli┼í dlho a┬ánakoniec sa aj tak pc zasekne?┬á Stiahnite si program CCleaner zadarmo a┬ázabudnite na tieto probl├ęmy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je s├║bor kancel├írskych programov, ktor├ę vyu┼żijete aj v┬ádom├ícnosti a┬ápri ┼ít├║diu. Mo┼żnos┼ą dotykov├ęho re┼żimu a┬ámno┼żstvo vylep┼íen├Żch funkci├ş v├ís presved─Źia o┬ájeho kvalit├ích a┬áschopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v┬áktorom m├┤┼żete vytv├íra┼ą a┬áupravova┼ą textov├ę dokumenty. Tento program je s├║─Źas┼ąou kancel├írskych bal├ş─Źkov, ktor├ę obsahuj├║ aj in├ę programy ÔÇô vytv├íranie tabuliek, prezent├íci├ş a┬ápod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napa─żovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopul├írnej┼í├şch komunika─Źn├Żch aplik├íci├ş na svete. Umo┼ż┼łuje bezplatn├ę chatovanie, posielanie spr├ív, fotiek a┬ávide├ş. Jednoduch├í, preh─żadn├í a┬áfunk─Źn├í aplik├ícia by nemala ch├Żba┼ą ani vo va┼íom po─Ź├şta─Źi.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spolo─Źnos┼ą Microsoft m├í jeden z┬ánajprepracovanej┼í├şch kancel├írskych bal├şkov Microsoft Office. Nech u┼ż stiahnete po ktorejko─żvek verzii jednoduchos┼ą, preh─żadnos┼ą a┬áu┼żito─Źn├ę funkcie si v├ís z├şskaj├║. ┬áS├║─Źas┼ąou tohto bal├şka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodn├Ż na pr├şpravu a┬áprezeranie pr

2182

Freeware

─Ćal┼íie programy »


Nov├ę programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Moye Productivity Launcher 2.5.2

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

StandBy Mode Pro 1.4.296

Mobilná app

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzi├ş piesn├ş

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovate─żsk├í hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplik├ícia pre tehotn├ę ┼żeny

Freeware

0 kB

Tehotensk├í kalkula─Źka 2.6.9

Tehotenstvo t├Ż┼żde┼ł po t├Ż┼żdni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prv├ę slov├í pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 a┼ż 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie nov├ę programy »

Nov├ę aktualiz├ície

Installsimple

Tvorba in┼ítala─Źn├Żch bal├ş─Źkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

─Ćal┼íie aktualiz├ície »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni