Ako PREPNÚŤ KLÁVESNICU na PC? Zmeniť klávesnicu - jednoduchá skratka

14.7.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako prepnúť klávesnicu je otázka, na ktorú budete potrebovať skôr či neskôr odpoveď. Ako zmeniť klávesnicu? Ako prepnúť anglickú klávesnicu na slovenskú a opačne? A ako zmeniť klávesnicu na mobile? Otázky, na ktoré nájdete v článku odpoveď.

Určite aj vy používate na počítači slovenskú klávesnicu. Ak ale občas potrebujete prepnúť klávesnicu na anglickú klávesnicu príde vhod vedieť ako na to. A ešte lepšie je vedieť ako prepnúť klávesnicu naspäť. Je jedno či chcete vedieť ako prepnúť klávesnicu na notebooku, alebo ako na prepnutie klávesnice na PC, v tomto prípade je postup rovnaký.

Prepnutie jazyka na klávesnici nie je náročné. Ako prepnúť klávesnicu na slovenskú, ako prepnúť jazyk klávesnice či ako na prepínanie klávesnice Windows 10? Všetko sa dozviete v tomto článku.

 

Ako zmeniť klávesnicu na PC

Existuje niekoľko spôsobov ako prepnúť klávesnicu. Ten najrýchlejší je použitím ikony, ktoré sa nachádza vo Windows 10 v pravom dolnom rohu na panely úloh.  Zmena klávesnice sa takto vykoná rýchlo a jednoducho. V podstate tu môžete prepnúť anglickú klávesnicu na slovenskú a opačne. Ak túto ikonu nemáte možno je vypnutá. Zapnete ju ak pravým tlačidlom myši kliknete na panel úloh a následne na „Nastavenia“. V „Panel úloh“ kliknite na „Oblasť oznámení“ a na „Zapnúť alebo vypnúť systémové ikony“. Ďalej nájdite políčko „Indikátor vstupu“ a zapnite systémové ikony.


Teraz už prepínanie klávesnice bude pre vás hračkou. Aby vám prepínanie klávesnice vo win 10 nerobilo žiadne problémy a nezdržovalo vás to od práce môžete si anglickú klávesnicu nastaviť (a nie len tú. Vybrať si môžete z viacerých rozložení klávesnice).  Prepnutie klávesnice na notebooku urobíte rovnako.

 

Ako prepnúť klávesnicu na anglickú?

Niekedy sa môže stať, že potrebujete pridať anglickú klávesnicu. Ako nastaviť anglickú klávesnicu vo Windows 10 ale aj starších operačných systémoch? V systémových nastaveniach prejdite do časti „Čas a jazyk“ kde vyberiete „Jazyk“. Prejdite do sekcie „Preferované jazyky“ kde kliknite na „Aktuálne používaný jazyk“. Cez položku „Možnosti“ sa dostanete na „Možnosti jazyka: Slovenčina“. Tu vyberte možnosť „Klávesnice“ a „Pridať klávesnicu“. Z ponuky vyberte anglickú klávesnicu (alebo inú) a potvrďte.

Následné prepínanie klávesnice už bude naozaj jednoduché. Zmena klávesnice na anglickú alebo slovenskú sa bude dať urobiť rýchlo prostredníctvom ikony.

 

Zmena klávesnice skratka

Existuje aj skratka na prepnutie klávesnice. Pomocou nej môžete prepínať klávesnice bez toho aby ste potrebovali ikonu. 

Ako sa prepína klávesnice pomocou skratky?  Ak ste začali v prehliadači hľadať výraz „prepnutie klávesnice skratka“ môžete nájsť dva spôsoby.

  • Win + medzerník
  • Shift + Alt

Oba spôsoby sú vhodné na prehodenie klávesnice. Je jedno ktorú skratku na prepnutie klávesnice použijete. Klávesová skratka na zmenu jazyka klávesnice sa vám zíde hlavne počas písania. Nemusíte chytať myš aby ste použili ikonu a môžete plynule písať dokument ďalej.

Ako prepnúť jazyk na klávesnici? Ako písať azbukou na PC? Na písanie v azbuke si môžete stiahnuť do počítača program, ktorý zmení vašu klasickú klávesnicu na PC na azbuku. Program Ruská klávesnica vám umožní písať v azbuke na klávesnici celkom pohodlne.

Ako prepnúť klávesnicu na PC alebo notebooku už viete. Stačí si len pridať rozloženie anglickej klávesnice (či inej) a zmeniť klávesnicu môžete viacerými spôsobmi.

Neviete ako prepnúť klávesnicu z čísel na písmená? Často sa stáva, že chcete napísať písmená s mäkčeňom alebo dĺžňom. Miesto nich sa vám ale zobrazí číslo a neviete ako to zmeniť. Problém s počítačom? Nie. S najväčšou pravdepodobnosťou máte zapnutú anglickú klávesnicu. Prepnutie na slovenskú klávesnicu váš problém vyrieši. A to ako zmeniť klávesnicu z anglickej na slovenskú je popísané vyššie.

 

Ako prepnúť klávesnicu na mobile?

Ako nastaviť klávesnicu na notebooku či PC už vieme. Občas sa ale stane, že potrebujete vykonať prepnutie klávesnice na mobilnom telefóne. Ako prvé si stiahnite do mobilu aplikáciu Gboard. Po nainštalovaní otvorte apku, v ktorej môžete písať. Hneď ako sa zobrazí klávesnica v hornej časti nájdete možnosť „Otvoriť ponuku funkcií“. Kliknite na „Viac“ a „Nastavenia“. Tu ťuknite na „Jazyk“ a „Pridať klávesnicu“ . Zvoľte jazyk, ktorý chcete, vyberte rozloženie klávesnice a potvrďte svoju voľbu.

Následne môžete meniť klávesnicu vždy keď budete potrebovať. Zmena klávesnice v mobile nie je žiadna veda. Stačí podržať medzerník a prepnutie na anglickú klávesnicu či inú urobíte jedným kliknutím.

 

Ako prestaviť klávesnicu

Písmenká Y a Z sa dajú prehodiť. Ak sa vám náhodou stalo, že sa prepli chyba bude v zmene klávesnice. Prestaviť klávesnicu sa vám nepodarí, ale môžete prepnúť klávesnicu Qwertz a Qwerty. Stačí ak viete ako si prepnúť klávesnicu a problém s vymenenými písmenami máte vyriešený.

Možno si aj hovoríte, že vás sa prepnutie klávesnice netýka. Píšete len v slovenskom jazyku a inú nepotrebujete. Pravdou ale je, že v anglickej klávesnici môžete zadávať do textu znaky stlačením klávesy. Inak by ste ich museli vyhľadávať na internete. Vyhľadávanie vám zaberie oveľa viac času než prepnutie anglickej klávesnice
Mafia 1

PC hra.

4872

Freeware

Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3909

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2921

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2886

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2700

Freeware

2587

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2516

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2389

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2382

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2248

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Freeware

0 kB

Hypermarket 3D 215

Mobilná hra

Freeware

0 kB

Soccer Superstar 0.2.61

Mobilná app s futbalom

Freeware

0 kB

Louis the Game 1.1

Mobilná hra Louis Vuitton

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Blushed 1.2.8

Tvorba romantických príbehov

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Snake Clash! 13.0.0

Logická hra do mobilu

Freeware

0 kB

Whiteout Survival 1.19.4

Survival hra do mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Vehicle Masters 1.0.31

Automobilový simulátor

Freeware

0 kB

Flag Painting Puzzle 1.33

Logická hra s vlajkami

Freeware

0 kB

TickTock Challenge 0.9

Mobilná hra s výzvami

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Pizza Ready! 8.0.0

Hra do mobilu

Freeware

0 kB

Block Blast! 1.6.5

Logická hra do mobilu

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9381 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni