Ako preložiť www stránku do slovenčiny? NÁVOD

27.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete preložiť stránku v cudzom jazyku do slovenského jazyka? Poradíme vám ako preložiť webovú stránku v počítači či mobilnom telefóne. Preložiť môžete nie len webovú stránku v prehliadači ale aj gmail v cudzom jazyku.

Na internete sú milióny webových stránok a veľká väčšina z nich je v inom jazyku než v slovenčine. Pokiaľ im chcete porozumieť nemusíte poznať cudzí jazyk, stačí ak viete ako preložiť webovú stránku. Poradíme vám ako preložiť stránku na PC, ako nastaviť automatický preklad stránok Google a dozviete sa aj ako preložiť email.

 

Ako preložiť stránku

Surfujete na internete a našli ste zaujímavú stránku v angličtine, nemčine či inom jazyku ale neovládate ho dobre? Webovú stránku si môžete preložiť. Rozmýšľate ako preložiť www stránku? Existuje na to niekoľko spôsobov.

 


Google Prekladač

Mnohými zatracovaní ale veľmi užitočný program na preklad Google Prekladač. Nemusíte do neho naťukávať text z webovej stránky. Stačí len otvoriť program a v hornej lište vybrať, že chcete preložiť web. Vložte URL adresu stránky, ktorú chcete preložiť. V pravej časti sa zobrazí link, odkazujúci na preloženú verziu stránky. Takto môžete preložiť stránku v Chrome, alebo ak rozmýšľate ako preložiť stránku Firefox či inom prehliadači.

 

Ako automaticky preložiť webovú stránku

Ak používate webový prehliadač Google Chrome máte v ňom integrovaný prekladač, ktorý vám zabezpečí automatický preklad stránok. Prejdite do „Nastavenia“ v Google Chrome a prejdite do časti „Jazyky“. V zozname musí byť na prvom mieste slovenčina. Do tohto jazyka sa budú prekladať všetky stránky v cudzom jazyku. Nezabudnite si ale vybrať z ponuky možností „Ponúkať preklad stránok, ktorým by ste nemuseli rozumieť“. Do zoznamu jazykov môžete pridať ďalšie jazyky (angličtina, nemčina, ...) ale nezabudnite pri nich kliknúť vždy na ponuku „Ponúkať preklad stránok v tomto jazyku“.

Ak ste všetko nastavili správne vždy keď budete na webovej stránke v cudzom jazyku zobrazí sa vám v Google Chrome ikona na automatický preklad. Stačí na ňu kliknúť a vybrať tlačidlo „slovenčina“ Automatický prekladač Google Chrome stránku preloží do slovenčiny. Týmto spôsobom môžete preložiť celú stránku do slovenčiny.

Preložiť stránku na Google môžete aj keď otvoríte web a kliknete kdekoľvek na stránke pravým tlačidlom myši. Z ponuky vyberte „Preložiť do jazyka slovenčina“. Kliknutím naň sa vám podarí preložiť celú stránku do slovenčiny.

Ak do zoznamu v Nastavenia“ chrome dáte na prvé miesto iný jazyk než slovenčinu bude prehliadač prekladať stránky do tohto jazyka.

 

Ako preložiť stránku Firefox

V prehliadači Mozilla Firefox integrovaný prekladač nenájdete. Automatický preklad stránok Firefox sa nastaviť nedá. Pre tento prehliadač môžete využiť Google Translator pre Firefox. Ak prekladač máte stiahnutý stačí len na stránku, ktorú chcete preložiť kliknúť pravým tlačidlom myši a vybrať z ponuky preklad. Preloženie stránky Mozilla nie je s Google Translator žiadnym problémom.

 

Ako preložiť stránku na mobile

Ako preložiť text v mobile? Podobne ako v počítači. Otvorte stránku a klepnite na tri bodky v hornom rohu prehliadača (Google Chrome). Z ponuky vyberte položku „Preložiť“. Môžete si takto preložiť celý článok alebo len slovíčka, ktorým nerozumiete. V dolnej časti sa zobrazí panel s ponukou jazykov z a do ktorých chcete prekladať. Z ponuky vyberte položku „Preložiť“. Môžete si takto preložiť celý článok alebo len slovíčka, ktorým nerozumiete.

Aj v mobile si môžete v prehliadači Google Chrome nastaviť automatický preklad stránok. Prejdite do „Nastavenia“ a vyberte časť „Jazyky“. Ďalej postupujte rovnako ako pri počítači.

Odpoveď na otázku „Ako preložiť stránku do slovenčiny?“ už poznáte. Preložiť stránku v Google Chrome je naozaj jednoduché. Viete ale ako si nechať preložiť stránku v inom prehliadači?

Preložiť stránku v Safari ide tiež rýchlo. Otvorte stránku a v hornej lište kliknite na ikonu prekladu. Ak prekladáte prvý krát môžete preložiť stránku do angličtiny. Ak chcete prekladať do iného jazyka kliknite na okienko „Preferovaný jazyk“ prejdite do časti „Jazyk a oblasť“ kliknite na „+“ a vyberte jazyk, do ktorého chcete prekladať.

Neviete preložiť stránku Safari v iPhone? Ak chcete preložiť stránku v iPhone postupujte podobne ako sme opísali vyššie.

 

Ako preložiť gmail

Ak vám prišiel mail v cudzom jazyku môžete si ho preložiť. Pod hlavičkou gmailu nájdete panel na preklad. Stačí ak naň kliknete a obsah správy sa preloží automaticky.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni