Ako preložiť PDF dokument zadarmo? NÁVOD

31.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Preložiť PDF nie je ťažké ak viete ako na to. Poradíme vám ako zvládnuť preklad PDF v Google aj ako preložiť tento formát vo Worde. Okrem toho môžete využiť aj služby internetových stránok, ktoré preklad dokumentu PDF umožňujú zadarmo.

Nie všetci majú talent na cudzie jazyky preto príde každému vhod vedieť ako preložiť webové stránky či rôzne dokumenty. V súčasnosti sa čoraz častejšie stretávate s PDF dokumentmi. Preklad PDF dokumentov je možný, ak viete ako na to. Pokiaľ neviete ako preložiť súbor v PDF prezradíme vám niekoľko postupov. Otázkou „Ako preložiť PDF dokument do slovenčiny?“ či „Ako na preklad PDF zadarmo?“ sa už nemusíte trápiť.

 

Ako preložiť PDF

Prišiel vám dokument vo formáte PDF v cudzom jazyku a vy neviete čo sa v ňom píše? Na preloženie PDF môžete využiť aj aplikácie a programy, ktoré už možno máte v počítači.

Rozmýšľate ktorý je najlepší prekladač dokumentov? Hľadáte konkrétne len prekladač súborov PDF alebo by mal program zahŕňať aj prekladač Word dokumentov? PDF prekladač si môžete stiahnuť do počítača ako program alebo na preklad využiť webové stránky, ktoré preklad textu PDF ponúkajú.


 

Google Prekladač

Najlepším a aj najpoužívanejším programom na prekladanie je Google Prekladač. Môžete si ho stiahnuť do mobilného telefónu ale aj do počítača. Google Prekladač PDF? Áno, tento program môžete použiť výborný program na preklad PDF.

Otvorte si Google Prekladač a kliknite v hornej lište na „Dokumenty“. Vyberte jazyk z ktorého a do ktorého sa má dokument preložiť a nahrajte ho (kliknite na „Prehliadať počítač“). Kliknite na „Prekladať“ a počkajte pár sekúnd, kým sa preklad PDF dokončí. Teraz len kliknite na „Stiahnuť“ a vyberte položku, kde sa má preklad PDF súboru uložiť. Hotovo.

 

Word preklad

Prekladač PDF Google nie je jediným programom na preklad. Preložiť PDF môžete aj vo Worde. Áno, program Microsoft Office môžete využiť aj ako prekladač dokumentov PDF. V tomto prípade musíte otvoriť PDF vo Worde. Program dokument skonvertuje a zobrazí vám ho ako bežný dokument Word. Teraz z hornej lišty Wordu kliknite na položku „Kontrola“ (alebo Revízia) a v časti „Jazyk“ kliknite na „Preložiť“. Vyberte vstupný a výstupný jazyk a kliknite na tlačidlo „Preložiť“.

Ako vidíte prekladač PDF súborov možno už vo svojom počítači máte inštalovaný. Preložiť PDF do slovenčiny tak nie je žiadny problém.

 

Online prekladač PDF

Program na preklad PDF si nemusíte sťahovať. Na internete nájdete množstvo stránok, ktoré vám preklad z PDF zabezpečia. Na internete vyhľadajte výraz „preklad PDF online“ a zobrazí sa vám množstvo stránok, ktoré túto službu zadarmo poskytujú. Je jedno či chcete preklad PDF z angličtiny alebo iného jazyka, či chcete preložiť PDF do slovenčiny alebo češtiny preloženie PDF budete mať zadarmo.

Jednou zo stránok, kde môžete preložiť PDF z angličtiny do slovenčiny (či inej kombinácii jazykov) je aj DocTranslator. Niektoré stránky umožňujú zadarmo preložiť len časť dokumentu. V tomto prípade vám stačí PDF súbor rozdeliť a preložiť ho postupne.

 

Ako preložiť PDF v mobile

Ak máte v mobilnom telefóne Google Prekladač máte aj prekladač textov PDF. Postupujte rovnako ako keby ste prekladali PDF v počítači.

Preložiť text v PDF v mobile môžete aj s využitím webových stránok. Prekladač dokumentov PDF online nájdete na internete. Otvorte stránku a nahrajte do nej dokument, ktorý chcete preložiť. Počkajte pár sekúnd/minút (v závislosti od veľkosti súboru) a preklad dokumentu online si stiahnite do zariadenie.

Preloženie PDF súboru nie je náročné. Či už na to využijete prekladač dokumentov Google, Word, alebo sa rozhodnete preložiť PDF dokument online záleží od vašich preferencií a toho aké programy máte v zariadení.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3688

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2626

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2625

Freeware

2537

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2454

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2310

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2175

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni