Ako POSIELAŤ VEĽKÉ SÚBORY? NÁVOD

13.9.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Veľké súbory môže byť problematické poslať. Ak ale viete ako na to nie je to problém. Poradíme vám ako posielať veľké súbory. Posielanie ale nie je jediný spôsob ako ich odoslať. Skúste ich zdieľať.

Posielanie súborov je jednoduché. Či už posielate dokumenty, videá alebo fotky z dovolenky môžete ich posielať prostredníctvom e-mailov ako prílohu alebo komunikačných aplikácií. Často ale môžete natrafiť na problém, ktorý sa týka veľkosti súboru. Ako posielať veľké súbory? Posielanie súborov cez internet je bežné ale ak ich posielate napríklad cez gmail natrafíte na isté obmedzenie. Nemôžete poslať súbor väčší ako 25 MB. Ak je príloha väčšia dostanete upozornenie. Ako na posielanie veľkých súborov?

 

Posielanie veľkých súborov

Rozmýšľate aký veľký súbor je možné poslať emailom? Je to len 25 MB. Súbor fotiek alebo video cez email nepošlete.  Posielanie väčších súborov je možné viacerými spôsobmi. Ten najjednoduchší je nahrať ich do online úložiska.

 


Disk Google (Google Drive)

Zdieľanie súborov cez internet je veľmi obľúbenou formou ako posielať veľké súbory cez internet. Používanie tohto úložiska je veľmi jednoduché. Keďže tam máte až 15 GB môžete tam uložiť väčšie súbory a tie následne zdieľať. Osoba, ktorej chcete poslať väčšie súbory si tak môže súbor stiahnuť.

Ak posielate súbor gmailom a je veľký automaticky sa vám zobrazí informácia v zmysle, že veľké súbory musia byť zdieľané prostredníctvom Google Drive. Stačí len kliknúť na „OK“ a môžete začať súbor nahrávať na úložisko. Príjemca dostane odkaz, na ktorom si môže súbor stiahnuť. Ide v podstate o zdieľanie súborov cez odkaz.

 

OneDrive

Aký veľký súbor môžem posleť emialom Outloock? Využite na to inú úschovňu zadarmo. Ďalšie cloudové úložisko pomocou, ktorého môžete zdieľať veľké súbory. Posielanie veľkých súborov zdarma je tu rovnako jednoduché ako v Google Drive. K dispozícii máte až 5GB a môžete dokonca stiahnuť aj OneDrive do mobilného telefónu.

 

WinRAR

Ďalším spôsobom ako poslať veľký súbor zdarma je zmenšiť ho. Ak jeho veľkosť zmenšíte pod 25 MB môžete ho poslať ako prílohu gmailom. Počítačový program WinRAR možno už používate na rozbaľovanie súborov s koncovkou RAR alebo ZIP. Tieto súbory môžete s týmto programom aj vytvárať. Stačí len na súbor kliknúť pravým tlačidlom myši a kliknúť na „Pridať do archívu“. Z ponuky programu WinRAR vyberte „Kompresná metóda“ a vyberte možnosť „Najlepšia“. Hotovo. Súbor sa zmenší a vy ho môžete poslať gmailom ako prílohu.

Ako poslať veľký súbor mailom? Využite kompresiu. Na kompresiu súborov existuje množstvo programov. Pri ich výbere si ale dajte pozor. Príliš veľké zmenšenie môže znížiť kvalitu súboru.

 

Posielanie súborov online

Ako odoslať veľký súbor ak nemáte v počítači kompresný program a vaše úložisko je plné? Využite úložisko online. V závislosti od veľkosti súboru môžete mať túto službu zadarmo. Ak je súbor predsa len väčší budete pravdepodobne platiť nejaký poplatok.

 

WeTransfer

Zasielanie veľkých súborov cez internetové úložiská je výhodný spôsob ak si nechcete do počítača sťahovať žiadny program. WeTransfer nie je úschovňa dát, kde súbor jednoducho nahráte, ale stránka, pomocou ktorej môžete súbory zdieľať. Stačí len zadať svoj email a email adresáta a nahrať súbor, ktorý chcete poslať.

Rovnakú možnosť nájdete aj na stránke Ulož.to.

 

Uschovna.cz

Ak vám táto stránka nevyhovuje určite nájdete k Uložto alternatívy, ktoré budú spĺňať vaše nároky, napríklad uschovna.cz. Ak vás zaujíma uschovna limit vedzte, že môžete týmto spôsobom poslať súbor o veľkosti až 30 GB zadarmo. Poslať 20 GB súbor nie je problém. Pokiaľ potrebujete poslať väčší súbor uschovna max veľkosť môže byť až 50 GB, ale to už nie je zdarma.

Odosielanie veľkých súborov nie je nemožné. V závislosti od spôsobu môžete poslať súbor zdarma (zdieľanie cez úložisko) alebo online cez niektorú webovú stránku. Stačí len vedieť ako na to. Ktorý spôsob použijete záleží len od vás.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni