Ako OTVORIŤ SÚBOR RAR?

14.4.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako otvoriť RAR? A čo to vlastne súbor RAR je? Súbory RAR získavajú na popularite. Množstvo dát zmenšia a ušetria tak nie len miesto v počítači či mobile, ale aj umožnia jednoduchšie zdieľanie väčšieho množstva súborov naraz

RAR je skratka formátu, s ktorou sa občas pri súboroch stretnete. Roshar Archive, alebo RAR je komprimovaný  (stlačený) súbor, ktorý vo vnútri obsahuje jeden alebo viac súborov a priečinkov. Celkovo má RAR súbor menšiu veľkosť ako jednotlivé súbory, ktoré obsahuje. Ak sa vám súbor RAR podarí otvoriť dostanete sa k všetkým jeho zložkám. Ako otvoriť RAR? Aby ste mohli tento formát súboru otvoriť a extrahovať jednotlivé zložky potrebujete softvér, ktorý to zvládne.

 

Program na otvorenie  súboru RAR

Programov na otváranie súborov RAR je niekoľko. Najznámejším a najpoužívanejším z nich je WinRAR. Kliknutím na WinRAR sťahuj získate program, ktorý vám súbor RAR otvorí a dokáže toho aj viac.  Program otvorí a aj vytvorí súbory RAR a ZIP. a rozbalí aj ďalšie formáty ako TAG, ACE, ARJ, ISO, XZ a pod.

Nemusíte tak vyhľadávať v prehliadači „ otvoriť ZIP RAR program“ a podobne.  Spomínaný program môžete získať zadarmo -  WinRAR download free aj z našej stránky. Softvér si môžete stiahnuť vo verzii pre Windows a aj Mac.


Druhým šikovným programom na otváranie RAR súborov je 7-ZIP. Aj keď je zameraný na ZIP súbory pohodlne otvorí aj RAR a ďalšie formáty súborov. Tento softvér je ale kompatibilný len s operačným systémom Windows.

Súbor RAR – ako otvoriť? Keď už máte program na otváranie RAR súborov stiahnutý stačí kliknúť na súbor dva krát pravým tlačidlom myši a vybrať ako sa má súbor otvoriť. Zvoľte program WinRAR a vyberte či sa má súbor extrahovať v programe, alebo v priečinku.

 

Otvorenie súboru RAR online

Súbory vo formáte RAR môžete otvárať aj online. Nepotrebujete si tak sťahovať do počítača žiadny program. Ako rozbaliť RAR online? Stačí navštíviť webové stránky, ktoré túto službu umožňujú. Jednou z týchto stránok je napríklad B1 Free Archiver. Takto môžete rozbaliť RAR bez inštalácie programu do počítača.

Využiť môžete aj iné stránky, ktoré si poradia aj s inými typmi súborov. Problémom tohto spôsobu rozbaľovania súborov je potreba byť pripojený na internet. Ak chcete rozbaliť RAR súbor aj bez nutnosti byť pripojení na internete môžete si stiahnuť prenosnú verziu WinRAR -  Win RAR sk download portable. Softvér stiahnete na USB, alebo iný nosič a môžete ho použiť vždy keď budete potrebovať. Takto môžete komprimované súbory otvárať aj bez toho aby ste si program stiahli do počítača.

 

Ako otvoriť súbor RAR vo Windows 10?

Aj napriek tomu, že je operačný systém Windows 10 plný programov, ktoré zlepšujú prácu na počítači RAR súbory vám neotvorí. Ak sa ich aj pokúsite otvoriť napíše vám, že daný formát nepodporuje, alebo sa vás opýta, ako sa má súbor otvoriť. Pokiaľ nemáte v počítači program na otváranie RAR súborov nerozbalíte ich.

Na otázku „Ako rozbaliť RAR vo Windows 10?“ je jednoduchá odpoveď. Stiahnuť si program, alebo využiť niektoré z webových stránok na rozbalenie RAR. To isté platí aj keď rozmýšľate nad tým ako otvoriť RAR vo Windows 7, alebo starších operačných systémoch Windows.

 

 Ako otvoriť RAR na Macu?

Mac je najväčšou konkurenciou Windowsu ale ani tento operačný systém nedokáže otvoriť RAR súbory. Ak chcete vedieť ako rozbaliť RAR na Macu odpoveď je rovnaká ako pri Windowse. Potrebujete program na otvorenie RAR súborov.

 

Ako otvoriť RAR v mobile?

V mobilnom telefóne vám RAR, alebo ZIP súbory ušetria veľa miesta. Problém ale nastane keď ich chcete rozbaliť.

 

Ako rozbaliť RAR v Androide?

S RAR súborom si neporadí ani Android. Do mobilného telefónu si ale môžete stiahnuť softvér, ktorý súbory vo formáte RAR rozbalí.

 

Ako rozbaliť RAR v iPhone?

Na rozbalenie súborov RAR v iPhone, alebo iPade potrebuje tiež aplikáciu, ktorú si musíte stiahnuť do telefónu. Využiť ale môžete aj služby webových stránok, ktoré vám súbory RAR rozbaliť.

S formátom ZIP si ale iPhone poradí bez problémov a nepotrebujete na to ani aplikáciu či webovú stránku. Pokiaľ ale neviete ako otvoriť súbor Zip v iPhone poradíme vám.

Stiahnite súbor ZIP a otvorte ho. Následne kliknite na „Uložiť do súboru (Save to Files)“ a vyberte kam chcete súbor rozbaliť. Hneď potom choďte do priečinka „Súbory (Files)“ kde nájdete otvorený súbor ZIP.

Ako otvoriť zaheslovaný RAR – programy ale aj webové stránky, ktoré rozbalia súbory RAR umožňujú rozbaliť aj zaheslované RAR. Potrebujete len poznať heslo aby ste sa k ich obsahu dostali.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni