Ako OTOČIŤ VIDEO?

11.11.2020 16:29  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Chcete si pozrieť video či film a zistíte, že je otočené? Ak neviete ako otočiť videu či už v PC, facebooku alebo v mobile poradíme vám. Otočenie videa zvládnete behom pár sekúnd, ak viete ako na to.

Natočili ste video na mobil a chcete ho zavesiť na Facebook, alebo inú sociálnu sieť? Pri jeho prehrávaní zrazu zistíte že je zle otočené. Pokiaľ očakávate laiky asi ich veľa nedostanete. Riešením tohto menšieho problému je otočenie videa. Vedieť ako otočiť video sa vám zíde nie len na sociálnych sieťach ale aj pri bežnom prezeraní vlastných domácich videí na PC, filmov, alebo v prípade ak vám niekto prevrátené video pošle.

 

Ako na otočenie videa

Problém so zle otočeným videom môžete riešiť viacerými spôsobmi. Prostredníctvom niektorých programov, ktoré vám pomôžu otočiť video, alebo (ak si nechcete sťahovať program do počítača alebo mobilného telefónu) online.

 


Ako správne nahrávať video

Hneď prvý spôsob je nahrávanie videí so správne natočeným mobilným telefónom. Ak chcete aby bol váš videozáznam v správnej polohe mali by ste ho nahrávať s mobilom otočeným na šírku. V tomto prípade sa vyhnete nutnosti otočenia videa o 90°. Ak ste si zvykli nahrávať videá s mobilom, alebo tabletom otočeným na výšku bude pre vás ťažšie zvykať si na iný spôsob. Stačí si ale predstaviť televíznu obrazovku, na ktorú sa lepšie pozerá keď je položená na šírku. Ako televízor tak aj zariadenia na nahrávanie (mobil, tablet) sú zhotovené tak aby videozáznam nahrávali na šírku.

 

Program na otočenie videa

Existuje niekoľko programov, ktoré vám s problémom „ako otočiť video o 90°“ a aj viac pomôžu. Väčšina programov na úpravu videa obsahuje aj funkciu rotácie, alebo otočenia vide. Nenájdete ju ale vo všetkých. Ak vám nejde otočiť video v media player s najväčšou pravdepodobnosťou program túto funkciu nemá. Väčšina ľudí sa v tomto smere spolieha na jeden z najjednoduchších programov Windows Media Player, ktorý ale túto funkciu nemá. Môžete na to ale využiť softvér VLC.

 

VLC otočenie videa

Otvorte video v programe VLC a choďte do sekcie „nástroje“ (alebo tools). Z ponuky, ktorá sa vám zobrazí zvoľte „efekty a filtre“. Následne kliknite na „video efekty“ a zvoľte možnosť „geometria“. V tejto sekcii vyberte ponuku „otočiť“ a zobrazí sa vám panel pomocou ktorého môžete otočiť video v ľubovoľnom smere.

 

Windows Movie Maker

Tento program môžete mať zadarmo k Windows 10 a pomôže vám ak neviete ako otočiť video o 90 stupňov (či 180°)  doprava alebo doľava. V hornej lište programu Windows Media Maker nájdete symbol na otáčanie videa (okrúhla šípka). Následne zvoľte či sa má video otočiť doprava, alebo doľava. Jedným kliknutím sa otočí o 90°dvoma kliknutiami o 180°. Zmenu uložte, v opačnom prípade bude video stále otočené.

 

Otočenie videa online

Na otočenie videa môžete využiť aj stránky, ktoré to spravia bez toho aby ste sa museli niekde registrovať, alebo si niečo sťahovať. Vyhľadajte si na internete stránku, ktorá otočenie videa online ponúka, napríklad Rotatevideo. Nahrajte video, ktoré chcete otočiť, zvoľte ako sa má otočiť a zvoľte kvalitu videa. Kliknite na „ štart“ a za pár sekúnd je všetko hotové.

 

Otočenie videa na FB

Online otočenie videa môžete urobiť aj priamo na stránke Facebooku. Otvorte vo svojom profile video, ktoré chcete upraviť a z ponuky možností vyberte „upraviť“. Následne zvoľte na ktorú stranu sa má video otočiť a zmenu uložte.

 

Ako otočiť video v mobile

Na otočenie videa v mobilnom telefóne je najlepšie a aj najjednoduchšie použiť aplikáciu. Veľa ich nájdete na Google Play alebo App Store (v závislosti od operačného systému vášho mobilného telefónu). Väčšina z nich je zadarmo a za ich stiahnutie a používanie nič neplatíte. Hľadajte programy ako video rotator, alebo video rotate. Počítajte ale s tým, že tieto aplikácie toho viac nezvládnu. Ak  chcete video aj upravovať je dobré stiahnuť si editor videa. Väčšina z nich vám okrem množstva iných funkcií umožní aj otočiť video.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni