Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? NÁVOD

23.1.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde? A ako na prázdnu stránku v PDF? Poradíme vám niekoľko spôsobov ako na to. Z dokumentu vo Worde môžete odstrániť aj stránku s textom, prázdny odsek alebo poslednú prázdnu stránku.

Pokiaľ častejšie pracujete s textovým editorom Word isto ste sa stretli s problémami formátovania. Prázdna stránka na konci dokumentu je zbytočná a preto je dobré vedieť ako zmazať stránku vo Worde prípadne odstrániť prázdnu stránku. Či už potrebujete vymazať prázdnu stránku alebo stránku s textom poradíme vám ako na to.

 

Ako odstrániť stránku vo Worde

Či už chcete vedieť ako vo Worde odstrániť stránku s textom, prázdnu stránku alebo časť textu stačí ak vyberiete čo potrebujete odstrániť a kliknete na kláves „Delete“.

Druhý spôsob ako vymazať stránku vo Worde je stlačením kláves Ctrl + G. Následne sa vám objaví okienko do ktorého zadáte číslo stránky. Kliknite potom na kláves „Enter“ a okienko zatvorte. Zistite, či je označená stránky zvýraznená a kliknite na „Delete“.


 

Ako odstrániť prázdnu stránku vo Worde

Niekedy sa stane, že Word bude na konci dokumentov vytvárať prázdne stránky. Môže ísť o neodstrániteľné koncové odseky, ktoré niekedy program presunie na novú stránku. V tomto momente sa ponúka otázka ako sa zbaviť konca stránky vo Worde. Jednoducho stačí skrátiť koncový odsek, ktorý sa následne zmestí na predošlú stránku.

Ako odobrať stránku vo Worde? Stlačte klávesy Ctrl + Shift + 8. Keď sa vám zobrazia označenia odsekov a netlačiteľné znaky vyberte označenie odseku. V prípade odstránenia prázdnej stránky vo Worde to je označenie odseku, ktoré sa nachádza na poslednej stránke pred prázdnou stránkou. Teraz kliknite na položku „Veľkosť písma“ v textovom editore a zadajte hodnotu 01. Kliknite na kláves „Enter“. Posledným krokom je stlačenie klávesov Ctrl + Shift + 8 čím sa označenia odsekov skryjú.

Ako odstrániť poslednú stránku vo Worde už viete. Vždy sa ale môže stať, že sa odsek na poslednú stránku s textom nezmestí. V tomto prípade môžete v programe Word na odstránenie stránky zmenšiť spodný okraj stránky.

V hornej lište programu nájdite položku „Rozloženie“ , otvorte ju a nájdite kartu „Okraje“. Vyberte si možnosť „Vlastné okraje“ a do políčka pre spodný okraj zadajte čo najmenšiu hodnotu.

 

Ako odstrániť stránku vo Worde Mac

Rozmýšľate ako vymazať stránku vo Worde v počítačoch s MAC OS? Postupujte rovnako ako keď chcete vybrať stránku z Wordu vo Windows.

Ak chcete odstrániť stránku pomocou označení odseku stlačte kombináciu klávesov Option + ⌘ + G. Zadajte číslo stránky, kliknite na kláves „Enter“ a keď je stránky vybratá kliknite na kláves „Delete“. Týmto spôsobom môžete odstrániť stránku v dokumente.

Ak chcete zmazať prázdnu stránku na konci postupujte rovnako ako pri Windows. Miesto kláves Ctrl + Shift + 8 ale stlačte klávesy ⌘ + 8.

 

Ako odstrániť prázdnu stránku v PDF

Stránku z dokumentu môžete odstrániť aj ďalším a naozaj jednoduchým spôsobom.

Ak vám vo Worde nejde odstrániť stránku zmeňte formát dokumentu z TXT na PDF.  Otvorte dokument vo Worde, prejdite do položky „Súbor“ a kliknite na „Uložiť ako“ Z ponuky, ktorá sa vám zobrazí vyberte „Dokument formátu PDF“.  Kliknite na položku „Možnosti“ a do okienka „Rozsah strán“ zadajte rozsah stránok, ktoré chcete v dokumente mať. Poslednú prázdnu stránku jednoducho v rozsahu vynechajte. Súbor uložte ako PDF. Následne vám už stačí len konvertovať PDF súbor na textový a máte to.

Odstrániť stránku naviac vo Worde nie je ťažké a môžete to urobiť viacerými spôsobmi. Vyberte si ten, ktorý vám najlepšie vyhovuje.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni