Ako ODBLOKOVAŤ TELEFÓN? iPhone, Huawei či Samsung? NÁVOD

6.10.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Viete ako odblokovať telefón? Ako odomknúť mobil ak si nepamätáte PIN alebo uzamykací vzor? Zablokovaný mobilný telefón môžete odomknúť viacerými spôsobmi. Poradíme vám ako odblokovať mobil s Android aj iPhone.

Nedarí sa vám odomknúť mobilný telefón? Nepamätáte si vzor alebo PIN? Dostať sa do svojho mobilného telefónu môžete aj napriek tomu. Potrebujete ale vedieť ako odblokovať mobil. Dozviete sa ako odblokovať telefón Lenovo, ako odblokovať iPhone bez PC či ako odblokovať SIM kartu.

V mobilných telefónoch máme dnes takmer všetko. Fotografie, pracovné dokumenty, kontakty, komunikačné aplikácie, prístup na internet a veľa ďalšieho. Mobil už dávno neslúži len na volanie ale už takmer nahrádza počítač. Ak sa telefón zablokuje prídete nie len o kontakty ale aj množstvo ďalších súborov, ktoré ste si uložili. Jedinou možnosťou ako sa k nim dostať je vedieť ako odblokovať telefón.

 

Ako odblokovať telefón

Vedieť ako odblokovať zamknutý telefón sa vám môže kedykoľvek zísť. Dosť to ale záleží od toho aký typ mobilného telefónu máte. V závislosti od toho by ste mali vedieť ako odblokovať telefón Xiaomi, ako odblokovať iPhone 6, ako odblokovať Android či akýkoľvek iný mobil.  Existuje niekoľko spôsobov ako sa k dátam v mobile dostať.


Či už potrebujete odblokovať Xiaomi, odblokovať Honor alebo iný mobil na internete nájdete množstvo návodov. Väčšina z nich ale vedie k obnove výrobných nastavení, čím prídete o všetky dáta a súbory v mobile. Ak ich nemáte zálohované už ich nezískate.

 

Ako odblokovať Android

Najčastejšie sa používa mobilný telefón s Androidom. Odblokovať ho môžete viacerými spôsobmi.

  • cez účet Google – v prvom rade urobte niekoľko neúspešných pokusov na odomknutie mobilu. Po nich sa vám zobrazí ponuka „ Nepamätám si vzor“. Kliknite na ňu a prihláste sa do svojho účtu Google, ktorý máte v mobile. Tento spôsob funguje ak máte mobil zamknutý pomocou vzoru alebo PIN-u.
  • obnova výrobných nastavení – pri tomto spôsobe odblokovania mobilu prídete o kontakty, SMS – ky, aplikácie,... ak ale máte kontakty zálohované budete ich môcť obnoviť. Na mobile stlačte tlačidlo na zapnutie mobilu a tlačidlo zvyšovania hlasitosti. Objaví sa menu, v ktorom nájdite okienko „Factory reset“ (obnoviť výrobné nastavenia) a potvrďte to tlačidlom zapnutia.  

 

Ako odblokovať iPhone

Ak chcete vedieť ako odblokovať iPhone iTunes poradíme vám ako na to.  Na odblokovanie Apple telefónov použite tlačidlá „Start“ a „Home“. Následne postupujte podľa pokynov (pripojte mobil k iTunes a vyberte možnosť “Obnova výrobných nastavení“).

Ďalší spôsob je cez počítač, v ktorom je aplikácia iTunes a kábel, prostredníctvom ktorého pripojíte k PC mobil.

V závislosti od typu iPhone budete musieť stláčať rôzne tlačidlá

  • ako odblokovať iPhone SE – podržte bočné tlačidlo a tlačidlo na zníženie hlasitosti.
  • ako odblokovať iPhone 6s a SE (1 generácie) – podržte bočné alebo horné tlačidlo kým sa neobjaví posuvník vypnutia.

Keď prepnete mobil do režimu obnovy držte tlačidlo kým nepripojíte mobil k počítaču. Tlačidlo môžete pustiť až keď sa na obrazovke zobrazí režim obnovy.  V počítači v iTunes vyhľadajte iPhone. Kliknite na „Obnoviť“ a počkajte. Počítač sťahuje softvér pre váš mobil a spúšťa proces obnovy. Keď sa proces dokončí môžete mobil odpojiť od počítača.

Nezabúdajte ale, že pri obnove výrobných nastavení prídete o svoje dáta. Z tohto dôvodu je dobré si ich pravidelne zálohovať aby ste ich mohli obnoviť.

 

Ako odblokovať telefón Samsung

Ako odblokovať Samsung? Pri mobiloch značky Samsung držte tlačidlá Power – Home a Zvýšenie hlasitosti. Vyberte možnosť Obnoviť výrobné nastavenia a potvrďte ju.

O odomknutie, či odblokovanie môžete požiadať aj svojho operátora alebo na to využiť niektorú stránku alebo program na odomknutie telefónu Samsung. Získate v nich kódy, s ktorými môžete odomknúť mobil

 

Ako odblokovať telefón Huawei

Najlepší a najrýchlejší spôsob ako odblokovať telefón Huawei je Google účet. Zadajte 5 krát nesprávne heslo, alebo vzor na odomknutie mobilu a kliknite na možnosť „Zabudnutý PIN kód“ (alebo vzor). Mobil vám môže ponúknuť jednu z dvoch možností. Buď odpoviete na otázku, alebo sa prihlásite do svojho Google účtu. Hneď ako sa vám podarí odblokovať mobil nastavte si nový PIN alebo vzor na jeho uzamknutie.

 

Ako odblokovať telefón cez Google účet

Ak rozmýšľate ako odomknúť telefón keď neviem heslo máme pre vás návod.  Budete na to ale potrebovať počítač či iné zariadenie, ktorým sa dostanete na stránku https://www.google.com/android/find . Je to v podstate stránka na nájdenie strateného mobilu, ale poslúži aj na odblokovanie telefónu. Prihláste sa tam pod účtom, ktorý ste použili v mobile. Zvoľte zariadenie, ktoré chcete odblokovať

  • kliknite na „Stratili ste zariadenie“
  • zadajte dočasné heslo
  • potvrďte a zamknite mobil

Teraz by ste mali byť schopní odomknúť zámok obrazovky mobilu s novým heslom.

Ak rozmýšľate nad tým ako zistiť zabudnuté heslo na mobil rozmýšľate zbytočne. Nedá sa to. Jediný spôsob je odblokovať mobil buď cez účet Google alebo obnovou do výrobných nastavení.  

O odblokovanie mobilného telefónu môžete požiadať aj operátorov od ktorých máte mobil. Po tomto kroku by ste mali siahnuť hlavne ak ste si zaobstarali mobil na paušál, ktorý ste už splatili a chcete prejsť k inému operátorovi. SIM kartu inej spoločnosti nemusí váš mobil akceptovať.

Odblokovanie telefónu O2, Telekomu či Orange by malo ísť veľmi rýchlo a jednoducho. Podmienky, za akých vám mobil odblokujú má každá spoločnosť vlastné, ale ak nie ste k nim viazaný zmluvou, paušálom a pod. nemal by to robiť žiaden problém.  
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni