Ako ODBLOKOVAŤ SIM kartu (aj bez PUKU)? NAVOD

3.11.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Nepamätáte si PIN k svojej SIM karte? Hádanie nepomáha a SIM karta sa zablokovala? Vieme ako odblokovať SIM kartu s PUK kódom. Ak neviete kde tento osemmiestny kód hľadať alebo ako ho získať poradíme vám.

Zablokovať SIM kartu nie je ťažké. Stačí ak zadáte tri krát zlý kód a vaša SIM karta sa zablokuje. Ako odblokovať SIM kartu? Jednoducho, stačí ak máte PUK kód. S týmto kódom môžete odblokovať nie len svoju SIM kartu ale aj zmeniť SIM kód.

 

PUK kód

Ako zistiť PUK kód? Ak sa vám podarilo zablokovať SIM kartu potrebujete PUK kód. Ide o osemmiestne číslo, ktoré je pre každú SIM kartu jedinečný. Nájdete ho v dokumentoch, ktoré ste dostali so SIM kartou alebo na plastovom nosiči, ku ktorému bola SIM karta pripevnená. PUK kód si starostlivo uschovajte. Nikdy neviete kedy sa vám môže zísť.

Pokiaľ ste ho stratili a teraz rozmýšľate ako odblokovať SIM kartu bez PUKU máme pre vás zlé správy. Nejde to. Ak budete hádať a tipovať môže o svoju SIM kartu nadobro prísť. Desať krát zle zadaný PUK kód spôsobí, že sa vaša karta nenávratne zablokuje.


Je jedno či potrebujete vedieť ako odblokovať SIM kartu O2 alebo ako odblokovať SIM kartu T-mobile či inej spoločnosti bez osemmiestneho kódu sa vám to nepodarí. Ak nemôžete nájsť PUK kód nemusí byť vaša SIM karta nadobro stratená. Existuje niekoľko spôsobov ako odblokovať SIM kartu bez PUKU a PINU.

 

Ako odblokovať SIM kartu Telekom

V aplikácii Telekom po zadaný rodného čísla a ID kódu, ktorý získate po vyplnení formulára nájdete svoj PUK a aj PUK 2 kód.

Ďalšou možnosťou ako odblokovať SIM kartu bez PUKU T-mobile je navštíviť priamo ktorúkoľvek pobočku spoločnosti. PUK kód vám tu dajú takmer okamžite.

Využiť môžete aj Zákaznícku linku alebo e-mail. V týchto prípadoch vám príde PUK kód poštou takže to bude pár dní trvať.

 

Ako odblokovať SIM kartu Orange

Ako odblokovať kartu SIM bez PUKU Orange? Podobne ako vo vyššie spomínanom prípade. Môžete na to využiť aplikáciu Môj Orange alebo zájsť do pobočky spoločnosti a získať PUK kód hneď.

Tiež môžete kontaktovať spoločnosť cez e-mail alebo prostredníctvom zákazníckej linky. Aj v tomto prípade vám príde PUK kód poštou.

Vydanie PUK kódu na odblokovanie SIM karty je v Orange spoplatnené.

 

Ako odblokovať SIM kartu O2

Aj tretí najväčší operátor na Slovensku ponúka niekoľko možností ako odblokovať SIM kartu bez PUKU O2. Môžete na internete navštíviť Centrum pomoci O2 a vyžiadať si pomoc so zablokovanou kartou. Môžete na to využiť aj aplikáciu Moje O2 kde v časti „Môj Profil“ – „Prehľad čísel“ a „SIM karta a zariadenie“ nájdete svoj PUK kód.

Stále môžete navštíviť aj pobočku O2 a PUK kód získať na počkanie.

 

Ďalšie telekomunikačné spoločnosti

Ako odblokovať SIM kartu Tesco mobile alebo SIM kartu 4ka? Získanie PUK kódu nie je náročné. Kontaktujte Zákaznícke linky konkrétnych spoločností alebo navštívte pobočky.

Vydanie PUK kódu 4ky je rovnako ako pri Orange spoplatnené.

Či už potrebujete zistiť PUK kód O2, alebo chcete odblokovať SIM kartu 4ka či iného operátora pripravte sa na to, že si bude spoločnosť overovať vašu totožnosť. Potrebujú zistiť a overiť si, že zablokovaná SIM karta je naozaj vaša.

 

Ako zistiť PIN SIM karty

PIN je štvormiestne číslo, ktoré slúži k odblokovaniu SIM karty a chráni ju tak pred zneužitím Ak ste si zadovážili novú SIM kartu budete mať k nej pribalený aj SIM kód. Nájdete ho v dokumentoch alebo na plastovej kartičke, ktoré ste dostali spolu s kartou.

PIN kód je dobré si hneď zmeniť, nakoľko väčšina SIM kariet má tento kód rovnaký. Zväčša ide o štyri nuly alebo štyri jednotky. Ak chcete predísť zneužitiu karty v prípade odcudzenia či straty mobilu je dobré pôvodný PIN kód zmeniť.

Zabrániť zneužitiu mobilu môžete aj inak. Stačí ak si stiahnete aplikácie na vyhľadávanie stratených telefónov. Niektoré z nich ponúkajú aj možnosť zablokovať mobil na diaľku.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni