Ako obnoviť zmazané súbory? NÁVOD

18.7.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Podarilo sa vám zmazať dáta, ktoré teraz potrebujete? Či ste si ich zmazali náhodou alebo schválne existuje niekoľko spôsobov ako obnoviť zmazané súbory. Prezradíme vám kde môžete odstránené súbory nájsť aj ako ich obnoviť.

V počítači máme množstvo súborov a neraz sa stane, že si súbor, ktorý potrebujeme zmažeme. Zachrániť zmazané súbory môžete niekoľkými spôsobmi. To, že ste ich odstránili ešte neznamená, že ste sa ich zbavili natrvalo, môžete ich získať späť. Takže, ako obnoviť zmazané súbory?

 

Ako obnoviť zmazané súbory

Obnoviť zmazané súbory v PC môžete niekoľkými spôsobmi. Súbory, ktoré odstránite nie sú nenávratne preč. S ich vrátením vám môžu pomôcť aplikácie tretích strán, kôš v PC alebo komunikačné aplikácie. Tiež môžete obnoviť zmazané dáta z flash disku či SD karty.

Odstránené súbory z počítača len tak nezmiznú. Tým, že ich zmažete sa stanú len neviditeľnými a zostávajú na disku kým sa neprepíšu iným súborom alebo programom. Obnoviť zmazaný súbor tak nemusí byť vôbec náročné. Skôr ako siahnete po obnove dát z disku skúste pár iných.


 

Ako obnoviť zmazané súbory z koša

Každý súbor, ktorý v počítači odstránite sa uloží do koša. Vrátiť zmazané súbory z koša je jednoduchý a praktický postup, po ktorom by ste mali siahnuť hneď ako súbor zmažete. Stačí len kliknúť na ikonu koša, otvoriť ho a vybrať súbory, ktoré chcete obnoviť. Týmto spôsobom môžete obnoviť súbory z koša Windows 10, 8, 7 ale aj Windows 11.

Obnoviť súbory z koša sa vám nepodarí ak ste ho vyprázdnili. Ani v tomto prípade sa ale o vymazaný súbor nemusíte obávať. Obnoviť súbory z vysypaného koša môžete prostredníctvom rôznych aplikácií.

 

Ako obnoviť zmazané súbory Windows 10

Ak používate operačný systém Windows môžete obnoviť zmazané dáta aj pomocou obnovy systému Windows. Tento operačný systém automaticky ukladá kópie súborov a priečinky ako súčasť bodu obnovy.

 

Komunikačné aplikácie, e-mail

Rozmýšľate kde by ste mohli nájsť zmazané súbory? Prezrite si e-maily alebo komunikáciu v komunikačných aplikáciách. Možno ste zmazaný súbor v minulosti niekomu poslali. Stačí ho len nájsť a stiahnuť si ho. Obnoviť vymazaný súbor, fotku alebo dokument môžete aj z cloudu. Ak využívate cloudové úložiská alebo externý disk skontrolujte, či sa súbor náhodou automaticky nezálohoval. Pokiaľ máte automatické zálohovanie nastavené máte o problém menej.

 

Programy na obnovu zmazaných dát

Nájsť zmazané súbory nie je pre niektoré programy žiadny problém. Preskenujú celý počítač, disk, každé zariadenie a zmazané dáta nájdu. Výborný nástroj na obnovu zmazaných súborov z PC je program Recuva. Tento program obnoví zmazané dáta z HPP ale poradí si aj s ďalšími zariadeniami. Zvládne obnoviť zmazané súbory z SD karty, digitálneho fotoaparátu, MP3 prehrávača a ďalších.

Obnoviť zmazané súbory z flash disku, PC či iného zariadenia môžete aj prostredníctvom programu DiskDigger. Oba programy si môžete stiahnuť zadarmo.

Programy na získanie zmazaných súborov fungujú celkom jednoducho. Preskúmajú pevný disk, nájdu súbor ktorý hľadáte a obnovia ho. Pokiaľ nenájdu súbor celý (došlo k jeho prepísaniu na disku ďalšími súbormi) nájdu aspoň časti z neho. Či sa už rozhodnete použiť na obnovu zmazaných súborov program Recuva, DiskDigger alebo iný je len na vašom uvážení.

 

 

Obnoviť zmazané súbory v mobile

Vrátiť zmazané súbory z Androidu vám pomôžu tiež rôzne programy a aplikácie. Program FoneLab for Android ale aj vyššie spomenuté programy vám môžu vrátiť odstránené súbory aj v mobilnom telefóne.

Získať späť zmazané súbory nie je vôbec náročné. Obnoviť zmazané súbory z externého disku alebo z koša je najľahšie. Ak ste ale vyprázdnili kôš a súbory si nikde nezálohujete môžete na ich obnovu využiť programy. Tie vám pomôžu nájsť zmazané súbory nie len v počítači ale aj v mobilných telefónoch, flash diskoch, MP3 prehrávačoch a ďalších zariadeniach.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni