Ako obnoviť WhatsApp? NÁVOD

1.8.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Chcete vymeniť starý telefón za nový ale nechcete prísť o chaty vo WhatsApp? Ak si konverzáciu zálohujete obnoviť WhatsApp môžete v novom mobilnom telefóne pár klinutiami. Poradíme vám ako obnoviť zmazané správy a históriu chatu.

WhatsApp je jednou z najpoužívanejších komunikačných aplikácií na svete. Prostredníctvom aplikácie môžete s priateľmi komunikovať, písať si správy alebo telefonovať. Ak ale meníte telefón, alebo ste si náhodou vymazali správy o ktoré nechcete prísť príde vhod vedieť ako na obnovu chatu WhatsApp. Obnoviť WhatsApp nie je ťažké a zvládne to naozaj každý.

Previesť WhatsApp do nového telefónu nie je len otázkou stiahnutia aplikácie. Určite oceníte ak sa do nového zariadenia dostane s aplikáciou aj celá konverzácia z tejto aplikácie.

 

Ako obnoviť WhatsApp

Rozmýšľate nad tým ako obnoviť chat WhatsApp? Ak ste si komunikáciu zálohovali je do ľahké. Pokiaľ ste zálohovanie nenastavili komunikáciu sa vám obnoviť nepodarí.


Stále si ale môžete obnoviť chat WhatsApp z lokálnej zálohy. Nezískate tak síce celý chat. V lokálnej zálohe sa ukladá len komunikácia za posledný týždeň.

 

Ako obnoviť zálohu WhatsApp z Google

Na obnovenie zálohy WhatsApp z Disk Google stačí ak máte rovnaké telefónne číslo a Google účet ako keď ste vytvárali zálohy. V mobilnom telefóne otvorte app WhatsApp a overte svoje číslo. Následne kliknite na „Obnoviť“. Po obnovení kliknite na „Ďalej“ a vaša komunikácia by sa mala objaviť. Hneď po obnovení chatu sa budú obnovovať aj súbory. Nemusíte sa tak trápiť otázkou „ako obnoviť fotky z WhatsApp či iné súbory?“. Všetko čo ste zálohovali sa obnoví.

Ak si aplikáciu nainštalujete bez obnovenia zálohy spustí sa automatická obnova z lokálnej zálohy. WhatsApp obnovenie zo zálohy ale nebude úplné. V lokálnej zálohe nájdete len zálohu maximálne 7 dní dozadu. Obnoviť históriu chatu WhatsApp môžete pomerne jednoducho. V telefóne prejdite do „Moje súbory“, kliknite na „interné úložisko“ alebo SD kartu (ak ju váš telefón má) a prejdite na „WhatsApp – Databases“. Skopírujte súbor zálohy do položky „Databases“ v úložisku nového mobilného telefónu.

Teraz stačí len stiahnuť si aplikáciu WhatsApp, otvoriť ju, overiť telefónne číslo a kliknúť na „Obnoviť“.

Týmto spôsobom sa vám podarí obnoviť históriu konverzácie WhatsApp len z pár dní dozadu. Ak chcete obnoviť správy na WhatsApp všetky mali by ste si ich zálohovať na Disk Google.

 

Záloha správ WhatsApp

Otvorte aplikáciu a klinite na tri bodky. Z ponuky vyberte „Nastavenia – Chaty“. Teraz kliknite na „Zálohovanie chatov“ a vyberte účet, v ktorom sa má komunikácia zálohovať.

Takto si môžete presunúť WhatsApp s celou komunikáciou do nového zariadenia. Uložiť WhatsApp na Google je jednoduché. Rovnako jednoduché je aj obnovenie chatu WhatsApp. Môžete si vybrať ako často sa má zálohovanie vykonať.

Pokiaľ si nechcete komunikáciu zálohovať môžete tu zrušiť zálohovanie WhatsApp.

Ako obnoviť zmazané správy na WhatsApp? Zo zálohy. Správy, ktoré v komunikácii vymažete ale už bola urobená záloha môžete týmto spôsobom obnoviť. Pokiaľ bola záloha prepísaná obnova zmazaných správ WhatsApp už nie je možná.

Kde je záloha WhatsApp? Chaty z aplikácie sa zálohujú na Disk Google. Vďaka tomu sa k zálohe môžete dostať aj z nového zariadenia. Ak ste si ale vytvorili len lokálnu zálohu nájdete ju v lokálnom úložisku alebo na SD karte v zariadení. Ako preniesť správy WhatsApp z jedného mobilného telefónu na druhý sme vám už popísali vyššie.

Obnova WhatsApp v iPhone je rovnaká ako obnova zálohy WhatsApp v Androide. V tomto prípade je ale záloha chatov v iCloude.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni