Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na telefóne? Návod

13.6.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Nastaviť vlastné vyzváňanie na mobilnom telefóne nie je náročné. Stačí pár kliknutí a máte to. Problém vám môže urobiť iPhone. Nastaviť vlastné zvonenie na iPhone vám zaberie trochu viac času. Výsledok ale bude presne podľa vašich predstáv.

Nastaviť vlastné vyzváňanie na mobilnom telefóne je pre niekoho hračkou, pre iného to už môže byť náročnejšie. Ak máte v mobile melódiu, ktorú chcete nastaviť ako zvonenie stačí pár kliknutí a máte to. Takže, ako nastaviť vlastné vyzváňanie? Prezradíme vám to, aj spôsob ako nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone.

 

Ako nastaviť vlastné vyzváňanie Android

Zvonenia do mobilného telefónu môžete získať obyčajným stiahnutím hudby z internetu alebo ich získate stiahnutím rôznych aplikácií so zvoneniami do mobilu. Je dobré ak máte zvuk, ktorý chcete ako zvonenie bol uložený v nastaveniach zvonení. Ak ho tam nemáte mali by ste si ho presunúť.

  • Otvorte Správcu súborov v mobilnom telefóne
  • Prejdite do zložky kde máte stiahnuté súbory
  • Označte skladbu, ktorú chcete použiť ako zvonenie, budík či upozornenie
  • Po označení ju presuňte do konkrétnej zložky (ringtones, alarm, notifications)

Nastaviť vyzváňanie na mobile je teraz už naozaj jednoduché. Prejdite v telefóne do časti „Nastavenia“ a vyberte položku „Zvuk“. V tejto časti vyberte položku „Vyzváňací tón telefónu“ a vyberte z ponuky melódiu, ktorú chcete ako zvonenie použiť. Niekde je potrebné ešte výber potvrdiť a hotovo.


Takto si môžete nastaviť melódiu, zvuk alebo pesničku ako vyzváňanie na mobil.

 

Ako nastaviť vyzváňanie ku kontaktu?

Vyberte si v časti „Kontakty“ kontakt, ktorému chcete priradiť zvonenie. Kliknite na tri bodky a vyberte možnosť „Nastaviť tón zvonenia“. Vyberte melódiu, ktorú chcete ku kontaktu priradiť a máte to.

Rovnakým spôsobom môžete v mobiloch s Androidom nastaviť a vlastné melódie pre budík či upozornenie prichádzajúcej SMS.

 

Ako si nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone

Nastaviť vlastné zvonenie na iPhone je trochu náročnejšie než na Androide. Nie je to ale nemožné. Dá sa to, len sa tu trochu viac naklikáte. Potrebujete na to ale aplikáciu GarageBand. Ak ju nemáte, môžete si ju stiahnuť z App Store zadarmo.

Ako nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone GarageBand? Jednoducho. Otvorte aplikáciu a kliknite na znamienko plus „+“ (vľavo hore). Teraz kliknite na niektorý z nástrojov, ktoré sa vám zobrazia. V ďalšom okne kliknite na ikonu „pokročilá úprava“ (množstvo malých obdĺžnikov) a hneď potom na ikonu slučky. Teraz si môžete vybrať či chcete importovať položku z iCloudDrive alebo môžete kliknúť na „položky súboru“. Vyberte si najlepšiu pesničku na vyzváňanie a podržte na nej dlhšiu dobu prst. Presuniete ju to časti „timeline“ kde ju môžete upraviť. Vystrihnite si časť piesne, ktorú si chcete dať ako vlastné vyzváňanie na iPhone a kliknite na šípku v dolnej časti. Upravená pieseň sa uloží v knižnici GarageBand.

Podržte prst dlhšie na upravenej skladbe, kliknite na „zdieľanie“, vyberte položku „zvonenie“ a melódiu pomenujte. Kliknite na „exportovať“ a následne vám vyjde ponuka s možnosťou „použiť zvuk ako“. Vyberte či chcete melódiu použiť na vyzváňanie, upozornenie na prichádzajúcu správu alebo ju priradiť ku konkrétnemu kontaktu.

 

Ako nastaviť na iPhone vlastné vyzváňanie iTunes

Nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone iTunes je trochu náročnejšie. Budete k tomu potrebovať aplikáciu iTunes v PC, počítač, mobil a kábel, ktorým PC s telefónom prepojíte. Vyberte si z iTunes skladbu, ktorú chcete ako zvonenie použiť. Kliknite na ňu pravým tlačidlom myši, prejdite do „Informácie“ a následne do „Možnosti“. Orežte skladbu (nemala by mať viac ako 30 sekúnd). Kliknite zas pravým tlačidlom myši a vyberte „vytvoriť AAC verziu“. Premenujte koncovku súboru na „m4r“. V podstate už máte hotovo. Stačí len spustiť synchronizáciu zvukov z knižnice.

Zvonenie, ktoré ste si vytvorili v počítači sa vám podarilo synchronizáciou dostať do mobilu. Prejdite v telefóne do „Zvuky a haptika“ vyberte „Zvonenie“ a pesničku, ktorú chcete použiť ako zvonenie.

Stiahnuť vyzváňania do mobilu môžete rôznymi spôsobmi. Najjednoduchšie je stiahnuť si aplikácie so zvoneniami a použiť melódie v nich na vyzváňanie. Ak chcete nastaviť pesničku na vyzváňanie stiahnite si ju z YouTube, Ulož To alebo inej stránky. Nastaviť vlastné vyzváňanie na iPhone či Androide už s vyššie napísaným návodom nie je problém.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni