Ako nastaviť automatickú odpoveď v neprítomnosti? NÁVOD

24.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Automatická odpoveď je užitočná funkcia. Dajte vedieť každému, kto vám pošle mail, že ste na dovolenke, a že im odpoviete keď sa vrátite. Užite si dovolenku bez čakania a odpisovania na správy a zároveň nenechajte čakať klientov na odpoveď.

Idete na dovolenku, ste chorý alebo len nechcete odpovedať na e-maily? V tom prípade sa vám zíde automatická odpoveď, ktorou každému oznámite prečo sa práve nezaoberáte poštou, kedy prídete, prípadne na koho sa môžu obrátiť. Či už chcete vedieť ako nastaviť automatickú odpoveď Outlook alebo rozmýšľate ako na automatickú odpoveď Seznam rozmyslite si najskôr text automatickej odpovede. Text môže byť formálny (pri komunikáciách s klientmi či spoločníkmi) alebo mierne odľahčený. Nezabúdajte ale, že ide o automatickú odpoveď, v ktorej chcete povedať prečo na mail neodpovedáte osobne.

 

Automatická odpoveď Outlook

Pomocou Outlooku môžete automatickú odpoveď nastaviť celkom jednoducho. Office 365 automatická odpoveď sa dá nastaviť ľahko a zvládnete ju aj bez odborných znalostí. Ako v Outlooku nastaviť automatickú odpoveď?

  • Automatická odpoveď Outlook 2007 – kliknite na položku „Nástroje“ a prejdite do časti „Asistent pre režim mimo pracoviska“. V časti „Automatická odpoveď“ kliknite na „Odosielanie automatickej odpovede“. Nastavte obdobie od a do kedy sa majú automatické odpovede odosielať. V karte „V rámci organizácie“ napíšte odpoveď, ktorú chcete posielať. Outlook nastavenie automatickej odpovedi nie je ťažké nastaviť. Nastavenie potvrďte kliknutím na „OK“. Odpoveď sa bude odosielať v období, ktoré ste nastavili. Môžete ho ale kedykoľvek vypnúť. V časti „Asistent pre režim mimo pracoviska“ len zrušte začiarknutie kolónky „Odosielať automatické odpovede“.

 


Nastavenie automatickej odpovede Outlook v mobile

V časti „Nastavenie“ zvoľte e-mailové konto. Následne kliknite na „Automatické odpovede“ a vyberte komu chcete odpovedať (všetkým, alebo len na pracovné maily). Vyberte či chcete používať rôzne správy a všetky nastavenia potvrďte. Ani zapnutie automatickej odpovedi Outlook mobil nie je ťažké.

 

Text automatickej odpovede

Outlook automatickú odpoveď môžete nastaviť aj ako šablónu. V Outlooku napíšte správu, ktorú chcete odosielať. Zadajte predmet a telo správy pre šablónu „Mimo pracoviska“. Otvorte položku „Súbor“ a kliknite na „Uložiť“. Zadajte šablóne názov a uložte ju v možnosti „Šablóna aplikácie Outlook“.

Teraz by ste si mali vytvoriť pravidlá Mimo pracoviska. Otvorte „Súbor“ a prejdite do „Spravovať pravidlá a výstrahy“. Kliknite na „Pravidlá a upozornenia – Pravidlá e-mailu – Nové pravidlo“. V položke „Vytvoriť nové pravidlo“ prejdite do časti „Použiť pravidlo na prijímané správy“ a kliknite na „Ďalej“. Potvrďte, že chcete automatickú odpoveď odosielať na všetky prijaté e-maily. Následne vyberte „Odpovedať pomocou: šablóna“ a vyberte šablónu, ktorá sa má odosielať.

Pokiaľ vás text automatickej odpovede gmail práve teraz nenapadá môžete sa na internete obzrieť po vzoroch. Ak je dôvodom dovolenka vyhľadajte výraz „Automatická odpoveď dovolenka vzor“. Nájdete tu vzory na najlepšie automatické odpovede ale aj netradičné originálne automatické odpovede, ktoré si môžete vždy prispôsobiť.

Čo napísať do automatickej odpovedi? V podstate ide o jednoduchý odkaz, v ktorom by ste mali stručne povedať dôvod svojej neprítomnosti a čas, kedy budete na mail môcť odpovedať. Automatická odpoveď v neprítomnosti je bežnou záležitosťou, ktorej sa nebude nik čudovať.

 

Automatická odpoveď Messenger

Ak využívate Facebook na podnikanie isto príde vhod vedieť ako nastaviť automatickú odpoveď Messeenger. V profile prejdite do „Nastavenia“ a prejdite do časti „Správy“. V časti „Všeobecné nastavenia“ kliknite na „go to automated responses“. Dostanete sa na stránku, kde si môžete vybrať, upraviť a nastaviť správu. Nastavte čas, text automatickej správy, môžete použiť aj vzor automatickej odpovede, môžete si vybrať komu sa budú správy odosielať (Facebook, Instagram) či nastaviť „často kladené otázky“, ktoré sa budú zobrazovať osobe, ktorá vám píše. Kliknutím na otázku dostane odpoveď.

Keď už viete ako nastaviť automatické odpovede Outlook či v Messengeri môžete sa pokojne vybrať na dovolenku. Text odpovede môže znieť aj stručne a jednoducho „Automatická odpoveď dovolenka“.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni