Ako NASTAVIŤ AUTOMATICKÉ VYPNUTIE PC (časovač vypnutia)?

21.4.2021 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Automatické vypnutie PC ale aj jeho automatické zapnutie vám môže ušetriť množstvo času, ktorý môžete venovať rodine, spánku či inej aktivite. Ak viete ako na to stačí pár kliknutí, ak nie, vieme vám v tomto dobre poradiť.

Vypnúť počítač vie každý. Viete ale ako ho vypnúť keď práve pri počítači nesedíte? Automatické vypnutie počítača vám môže v niektorých prípadoch veľmi pomôcť. Kedykoľvek môže nastať situácia, že sťahujete film alebo hru a musíte zrazu odísť. Ak vypnete počítač sťahovanie prerušíte, ale ak viete ako na automatické vypnutie PC  môžete film stiahnuť a následne sa počítač sám vypne.

 

Časovač vypnutia PC

Koľkokrát ste chceli mať časovač na vypnutie PC? Sťahujete večer film a chcete už ísť spať, potrebujete ísť von a sťahovanie hry trvá príliš dlho,...  je veľa dôvodov kedy sa vám program na automatické vypnutie PC môže zísť. Existuje množstvo programov, ktoré si môžete stiahnuť zadarmo a pomocou nich nastaviť, kedy sa má počítač vypnúť. 

Pokiaľ si nechcete do počítača sťahovať program na vypnutie PC môžete si jeho vypnutie nastaviť v počítači.  Automatické vypnutie PC Windows 10 môžete urobiť priamo v systéme. Stačí sa dostať do „Nastavenie“  kde kliknete na „Napájanie a spánok“. Tu si môžete vybrať kedy sa má automatické vypnutie PC win 10 uskutočniť. Kedy sa sťahovanie skončí viete. Vyberte čas, kedy sa má PC vypnúť, alebo uspať.


Ako nastaviť PC aby sa neuspal?  Uspanie PC má svoje dôvody. Šetríte tak energiu a aj batériu. Pokiaľ ale chcete uspanie PC vypnúť môžete tak urobiť v časti „Napájanie a spánok“ môžete nastaviť  čas, kedy sa má počítač vypnúť. V závislosti od toho či je napájaný zo siete, alebo batérie. Vypnúť časovač môžete ak máte pc stále v sieti.  

 

Automatické vypnutie PC program

Programy na automatické vypnutie počítača si obľúbilo mnoho užívateľov. Vďaka nim môžete presne nastaviť kedy, alebo za koľko minút sa má vypnúť. Stačí ak do prehliadača zadáte výraz „Automatické vypnutie PC download“ a zobrazí sa vám viacero programov.

Jedným z týchto programov je aj Vypínač PC na dobrú noc. Tento softvér vám umožní nastaviť presne kedy sa má počítač vypnúť. V programe môžete nastaviť

  • o koľko minút sa má počítač vypnúť – spustíte tak odpočítavanie.
  • nastaviť presný čas kedy sa má počítač vypnúť
  • nastaviť vypnutie notebooku (alebo počítača) keď sa skončí proces (v tomto prípade sťahovanie)

Ktorú z týchto možností využijete je len a len na vašom zvážení.

Ako nastaviť časovač vypnutia PC? Počítajte s tým, že sťahovanie filmu alebo hry sa môže predĺžiť. Je dobré dať si pre každý prípad pár minút navyše. Najvhodnejšie ale je, ak sa počítač vypne až keď sa sťahovanie dokončí. Máte tak väčšiu istotu, že stiahnete celý súbor.

 

Príkaz na vypnutie PC

Na časované vypnutie PC nemusíte mať program. Ak viete kde a ako môžete vypnutie. Zapnúť časovač vypnutia PC Windows 10 môžete aj cez príkaz „shutdown“, ktorý zadáte v príkazovom riadku.  Nájdete ho aj v ponuke „Spustiť“.

Nájdete tu viacero parametrov, ktoré vám umožnia nie len vypnúť počítač, ale aj možnosť odhlásiť sa z konta a pod. Nastavením parametrov určíte čo sa má s počítačom stať.

  • s – vypnutie počítača
  • h – uspanie počítača
  • l – odhlásenie používateľského konta
  • r – plánovanie reštartovania počítača

Keď vyberiete čo sa má s počítačom vykonať nastavíte čas – t. Čas sa počíta v sekundách.  Ak nastavíte napríklad s – t 600  počítač sa vypne o 10 minút.

Ako vykonať Windows 10 automatické odhlásenie z používateľského konta, alebo ako vypnúť pc už viete. Automatické  vypnutie  Windows 10 je trochu náročnejšie, ale hneď ako si naň zvyknete zistíte, že to ide celkom jednoducho.

Vypnutie PC cez mobil ? Aj to je možné. Potrebujete mať ale v mobilnom telefóne stiahnutú aplikáciu „Shutdown Start Remote“. Ak máte mobil a počítač na rovnakej sieti, alebo pripojené cez Bluetooth nájdite v aplikácii svoj počítač a vypnite ho. Spustí sa časovač kde môžete nastaviť kedy sa má vypnutie pc na diaľku uskutočniť. Ak zadáte čas 00:00 vypne sa hneď. V aplikácii môžete rovnako načasovať aj uspanie počítača.

 

Automatické zapnutie PC

Automatické zapnutie počítača môžete vykonať viacerými spôsobmi. Jeden z nich je cez BIOS, ale ide o pomerne zložité nastavenie. Druhý spôsob je cez Plánovač úloh. Najrýchlejší a najjednoduchší spôsob ako na automatické zapnutie PC Windows 10 je použitie programu.

Prečo je dobré mať program aj na zapnutie počítača? Túto možnosť oceníte v prípade ak pracujete doma a potrebujete sa dostať k počítaču v práci alebo opačne. Cez program si PC zapnete a prostredníctvom vzdialenej obrazovky môžete na ňom pracovať. Program na zapnutie PC funguje ale len v prípade, keď je počítač uspatý. Ak ho vypnete úplne program ho nezapne.

Na vypnutie notebooka po čase, alebo v zadanom čase je množstvo programov. Na internete nájdete aj programy na jeho zapnutie. Programy ako TimeUp, alebo WakeMeUp môžu počítač zapnúť a aj vypnúť v čase, ktorý v aplikácii nastavíte. Dobré je ak si vyberiete jeden program na zapnutie aj vypnutie PC. V programoch môžete nastaviť kedy sa má PC zapnúť, kedy sa má vypnúť, niektoré vám umožnia nastaviť zapnutie/vypnutie PC aj na týždeň dopredu.

Programy umožňujú nastaviť zapnutie počítača zároveň aj s prehratím obľúbenej piesne alebo zapnutím rádia čo môžete využiť miesto klasického ranného zvonenia budíka.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni