Ako napísať SYMBOL EURA na klávesnici? NÁVOD

26.7.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Druhá najznámejšia a najpoužívanejšia mena na svete je po doláre euro. Keďže ide aj o menu, ktorú používame príde vhod vedieť ako symbol eura napísať na klávesnici. Poradíme vám viac spôsobov ako na to.

Napísať symboly mien na počítači môže byť trochu náročnejšie. Dolár, libra alebo euro nemajú na klávesnici samostatné klávesy ale ak viete ako na to môžete ich napísať. Ako vyzerá znak eura alebo aký má libra znak istotne viete. Viete ako ich napísať na klávesnici počítača? V tomto článku sa dočítate ako napísať znak eura na počítači.

 

Znak eura

Euro je mena 20 krajín Európskej únie. U nás je táto mena zavedená od roku 2009. Keďže eurá používame už takmer 15 rokov mali by ste vedieť ako znak euro napísať aj na počítači. Ako sa značí euro? Znak tejto meny určite dobre poznáte €.

Aj keď ide o druhú najpoužívanejšiu svetovú menu znak eura na klávesnici nenájdete. Ako sa značí euro? Znak tejto meny dobre poznáte € Môžete ho ale napísať viacerými spôsobmi.


 

Symbol euro

S potrebou napísať symbol eura na počítači sa môžete stretnúť pomerne často. Nemusíte sa obávať. Tento znak môžete napísať na počítači jednoducho a rýchlo. Prezradíme vám ako napísať znak euro vo Windows ale aj ako napísať znak eura na macbooku.

 

Klávesová skratka

Potrebujete napísať znak eura na PC ale neviete ako na to? Klávesová skratka pre euro je naozaj veľmi jednoduchá a aj si ju ľahko zapamätáte. Stlačte kláves AltGr (pravý Alt) a kliknite na kláves s písmenom E

  • AltGr + E - €

Nejde o jediný spôsob ako napísať euro na slovenskej klávesnici. Ak máte samostatnú numerickú klávesnicu môžete ho napísať pomocou ASCII kódu.

 

ASCII kód

ASCII tabuľka je tabuľka špeciálnych znakov a symbolov, ktoré môžete napísať pomocou kláves Alt alebo AltGr a numerickej klávesnici. Ak poznáte správny kód môžete napísať množstvo rôznych symbolov. Ako sa píše znak Euro pomocou ASCII kódu?

Stlačte kláves Alt (ľavý Alt) a postupne klikajte na numerickej klávesnici na čísla 0, 1, 2 a 8. Hneď ako pustíte kláves Alt zobrazí sa znak eura.

  • Alt + 0128 - €

 

Znak eura Word

Symbol eura môžete pomocou vyššie spomínaných spôsobov aj do dokumentu. Okrem nich môžete využiť aj položku „Symbol“, ktorú v textových editoroch nájdete. V programe Word sa nachádza v časti „Vložiť“ v pravo v hornej lište. Otvorte položku Symbol a nájdite v ňom skratku eura.

 

Program Mapa znakov

Ak používate počítač s operačným systémom Windows máte v ňom program Mapa znakov. Nájdite ho a otvorte. V tabuľke vyhľadajte symbol eura a vložte ho na miesto kde potrebujete.

 

Ako napísať € v Mac?

Ani na počítačoch s operačným systémom Mac klávesnicu pre znak eura nenájdete. Môžete ho ale jednoducho napísať. Znak eura na Mac napíšete ak stlačíte kláves Alt (option) a kliknete na kláves s písmenom R

  • Alt + r - €

 

Kopírovanie

Posledným a aj ľahkým spôsobom ako napísať symbol eura tam kde potrebujete je nájsť si ho na internete. Označte znak eura myšou a stlačte klávesy Ctrl + C. Teraz umiestnite kurzor na miesto, kde chcete znak vložiť a stlačte klávesy Ctrl + V.

Euro je druhou najdôležitejšou menou na svete, hneď po americkom dolári. Viete aký má dolár znak a ako ho napísať na počítači? O tom ale v ďalšom článku.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni