Ako napísať symbol obrátené lomítko na klávesnici? NÁVOD

24.5.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete na klávesnici napísať obrátené lomítko ale neviete ako na to? Poradíme vám ako obrátené lomítko alebo aj spätnú lomku napísať na klávesnici či pomocou ASCII kódu alebo ako napísať obrátenú lomku na mobile.

Pri písaní dokumentov, prezentácií alebo vyplňovaní tabuliek sa často stretneme so znakmi a symbolmi, pre ktoré na klávesnici nie je kláves. Neznamená to ale, že ich pomocou klávesnice nedokážeme napísať. Ak práve teraz rozmýšľate ako napísať obrátené lomítko poradíme vám. Existuje niekoľko spôsobov ako obrátené lomítko napísať.

 

Obrátené lomítko \

Čo je lomítko a ako ho napísať na počítači asi viete všetci. Problém môže nastať ak potrebujete vedieť ako napísať lomítko na opačnú stranu. Obrátené lomítko, obrátená lomka, spätné lomítko alebo opačné lomítko je výraz pre jeden symbol. Ak si dobre prezriete klávesnicu tento symbol na nej nájdete. Pokiaľ ale neprepnete na anglickú klávesnicu nenapíšete ho. Prepnite klávesnicu. Napísať spätné lomítko na  anglickej klávesnici už nie je problém. Stačí len kliknúť na kláves (nachádzajú sa na ňom aj písmeno ú, hranatá a zložené zátvorka) a máte to.

Obrátené lomítko na notebook má aj ďalšiu klávesu. Nájdete ju hneď vedľa klávesy Shift. Sú na nej aj ďalšie znaky (hviezda, zvislá čiara a &). Ak chcete napísať obrátené lomítko týmto klávesom tiež musíte prepnúť klávesnicu na anglickú.


 

Klávesová skratka

Klávesové skratky sa často používajú na písanie rôznych znakov a symbolov. Ak potrebujete poznať pre obrátené lomítko klávesovú skratku máte vyhraté. Pri klávesových skratkách sa často používajú klávesy Alt, Alt Gr alebo Ctrl. Takže, aká je skratka pre spätné lomítko Alt....? Stlačte kláves Alt Gr (pravý Alt) a kliknite na písmeno Q: Alt Gr + Q. Hneď ako klávesy pustíte zobrazí sa obrátená lomka \

 

Obrátené lomítko ASCII

Pomocou ASCII kódu môžete napísať aj obrátené lomítko. Stlačte Alt (ľavý Alt) a postupne kliknite na numerickej klávesnici na číslice 9 a 2: Alt + 92 \

Lomítko naopak môžete do dokumentu napísať aj pomocou programu Mapa znakov, ktorý nájdete v každom operačnom systéme Windows. Využiť na to môžete aj položku Symboly, ktorú nájdete v každom lepšom textovom editore.

 

Ako napísať lomítko na MacBooku

Ako napísať obrátené lomítko na notebooku už viete. Ako ale napísať obrátené lomítko Mac? Príslušný kláves nájdete priamo na klávesnici hneď vedľa klávesu Shift.

 

Obrátené lomítko na mobile

Obrátené lomítko na mobile nájdete ak prejdete do numerickej klávesnice a tu kliknete na kláves so symbolmi. Ak lomítko na mobile nemáte skúste si stiahnuť inú klávesnicu do mobilného telefónu. Napríklad klávesnicu Microsoft SwiftKey Keyboard.

Ako sa robí obrátené lomítko? Prezradili sme vám viac spôsobov ako napísať lomeno doľava. Či už na to využijete klávesovú skratku, prepnutie klávesnice, ASCII kód alebo program záleží len od vás. Vždy máte možnosť napísať opačné lomítko klasickým skopírovaním ho z internetu. Nájdite si znak na internete, označte ho myšou a stlačte klávesy Ctrl + C. Teraz umiestnite kurzor tam, kde chcete znak napísať a stlačte klávesy Ctrl + V.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni