Ako NÁJSŤ TELEFÓN? Ako zistiť polohu telefónu?

3.3.2021 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Viete ako nájsť ukradnutý mobil? Viete ako sledovať mobil prostredníctvom telefónneho čísla? Ak ste niekedy mobil stratili viete že ste neprišli len o zariadenie ale aj o množstvo kontaktov, adries a fotiek. Vieme ako váš mobil nájsť.

Viete ako nájsť telefón? Viete ako nájsť telefón podľa polohy alebo telefónneho čísla? Ako nájsť vypnutý telefón? Odpovede na tieto a ďalšie otázky, ktoré vás pri stratenom mobile napadnú sa pokúsime nájsť v tomto článku.

Mobilný telefón je oproti počítaču pomerne malé zariadenie, ktoré ale obsahuje veľmi veľa údajov a dát. Ukradnutie, alebo strata mobilu tak môže byť viac ako len nepríjemnosť. Nájsť stratený mobil nemusí byť ťažké ak viete ako na to. Stačí len vedieť ako lokalizovať telefón.

 

Ako nájsť telefón?

Ak neviete či ste telefón stratili alebo len niekde založili skúste jednoduchý trik. Najlepší spôsob ako to zistiť je prezvoniť telefón. Poproste niekoho z rodiny aby vám zavolal a budete vedieť kde ste si mobilný telefón odložili. Ako nájsť mobil doma, alebo v práci už viete. Čo ale ak doma nie je? Určite vás bude trápiť otázka „ako nájsť môj telefón?“


Nájdi telefón, alebo vyhľadať telefón je asi prvé čo vás napadne vyhľadať v internetovom prehliadači.

 

Ako zistiť polohu telefónu podľa telefónneho čísla?

Nájsť stratený alebo ukradnutý mobil už môže byť ťažšie. Pokiaľ ale na tieto možné udalosti myslíte dopredu môžete si stiahnuť rôzne aplikácie, ktoré vám môžu prezradiť aké je poloha telefónu. Aplikácie ako Nájdi mi mobil, alebo Nájdi moje zariadenie Google vám stratení telefón môžu nájsť. Je ale dôležité aby ste mali tieto aplikácie v mobile skôr ako ho stratíte. Zároveň je potrebné aby mal rovnakú aplikáciu inštalovanú aj mobil, ktorým vyhľadávate stratený telefón.

Aplikácia Nájdi moje zariadenie Google nájde všetky zariadenie, ktoré majú rovnaký systém. Poloha telefónu sa zobrazí síce len približne, ale aspoň budete vedieť kde hľadať. Súčasťou tejto aplikácie je aj možnosť zamknúť mobil na diaľku alebo vymazať jeho obsah.

Nájsť telefón prostredníctvom app Nájdi mi mobil je rovnako jednoduché. Táto apka vám pomôže ak neviete ako nájsť stratený telefón podľa čísla. Zároveň s ňou môžete vyhľadať mobil prostredníctvom webovej stránky na internete. Takže ak chcete vedieť ako zistiť polohu telefónu cez internet táto apka vám na to dá najlepšiu odpoveď.

Ak je mobil vypnutý nemusíte sa s mobilom v duchu lúčiť. Posledná poloha telefónu sa môže zobraziť v aplikácii na mape. Pokiaľ vám len vypadol z vrecka môžete ho nájsť v okolí. Sledovanie telefónu podľa GPS je dobrý nápad, ale ak v mieste, kde je mobil nie je signál GPS nedokáže nájsť jeho aktuálnu polohu. Zobrazí vám ale jeho poslednú známu polohu.

 

Ako zistiť polohu mobilu Android?      

Ako nájsť Android? Obe vyššie spomínané aplikácie si môžete stiahnuť do mobilných telefónov s operačným systémom Android. Telefón môžete nájsť podľa telefónneho čísla, prostredníctvom Google, alebo sledovaním jeho polohy.

 

Ako zistiť polohu iPhone?

Pre iPhone je menej aplikácií, ktoré vám nájdu mobil. Je ich síce menej ale sú. Najvhodnejšou môže byť aplikácia Nájdi mi telefón, ktorú si môžete stiahnuť ako do Androidov tak aj do iPhone. Ako nájsť iPhone s touto apkou? Rovnako ako s predchádzajúcimi dvoma. Môžete sledovať telefónne číslo, alebo ak v programe nastavíte zdielanie polohy zistíte, kde sa stratený mobil práve nachádza.

Aplikácia Nájdi mi telefón je výborný nástroj na sledovanie telefónu zdarma.

 

Ako zistiť polohu telefónu zdarma?

Vedieť aká je poloha mobilu keď ste ho stratili je výborné. Tento poznatok vám môže pomôcť aj v iných prípadoch. Ak sa máte stretnúť s niekým v cudzom meste a stratíte sa môže vám poloha vášho mobilu pomôcť. Nápomocné vám v tom môžu byť komunikačná aplikácie.

Ako zistiť polohu telefónu cez Messenger? Celkom jednoducho. V Messengeri je funkcia Live Location. Stačí ju zapnúť a zobrazia sa vám polohy vašich priateľov na FB, ktorí majú túto funkciu tiež zapnutú.

Ak nemáte Messenger a nie ste práve fanúšikom Facebooku môžete využiť iné aplikácie. Napríklad WhatsApp. Isto chcete teraz vedieť ako zistiť polohu telefónu cez WhatsApp. Aj tu nájdete funkciu „Zdieľať polohu“. Počas chatovania kliknite na ikonu spinky na papier a v okne potvrďte „Poloha“. Všetci, ktorí majú v aplikácii túto funkciu povolenú vás uvidia na mape a aj vy ich.

 

Ako nájsť ukradnutý vypnutý mobil?

Vypnutý mobil nevysiela signál, takže zistiť jeho polohu cez aplikácie také ľahké nie je, ale nie je to nemožné. Mobilný telefón obsahuje IMEI kód. IMEI (International Mobile Equipment Identity – identifikačné číslo mobilnej výbavy) je číselný kód, ktorý slúži ako certifikát totožnosti pre mobil. Každý mobil má toto číslo iné a jedinečné. Nezmení sa ani keď vymeníte batériu alebo SIM kartu.

Dá sa nájsť telefón podľa IMEI? Áno dá, ale len prostredníctvom polície. Aplikácie na nájdenie telefónu cez tento kód nie sú.

 

Ako nájsť telefón? - Sledovanie telefónu

Ako vyhľadať polohu telefónu alebo ako nájsť moje zariadenie už vieme. S aplikáciami ale môžete aj sledovať telefón detí či partnera. Potrebné ale je aby ste mali v sledovanom aj sledujúcom mobile rovnaké aplikácie.

Sledovanie telefónu partnera bez jeho vedomia nejde. Musí dať súhlas so zdieľaním polohy. Zároveň ale aj on bude mať možnosť sledovať váš mobilný telefón. Takto budete vedieť o každom kroku partnera, budete vedieť kde sa práve hrajú vaše deti a ak náhodou stratia mobil budete vedieť kde ho hľadať.

Možno vás v súvislosti so sledovaním telefónu napadlo vyhľadať výraz Sledovanie telefónu COVID.  Na sledovanie polohy mobilu aplikácie existujú, či vôbec, ako a kedy sa budú ľudia nedodržujúci karanténu sledovať cez mobil je na rozhodnutí vlády.

 

Stratili ste mobil? Stratili ste aj kontakty

Mobilný telefón má v súčasnosti takmer každý z nás, niektorí aj dva. Dnešné mobily neslúžia už len ako telefóny, ale nahrádzajú aj bežné počítače. Množstvo počítačových programov je dnes aj vo verziách pre mobilné telefóny. Tak ako ste si v minulosti sťahovali do počítača programy, dnes si sťahujete do mobilu aplikácie. A keďže má každý v mobile množstvo informácií (dokumenty, fotky, kontakty, telefónne čísla, mailová adresy,  ...) strata telefónu tak môže byť dosť nepríjemná záležitosť, ktorej môžete predísť. Aplikácie na sledovanie telefónu si môžete stiahnuť a používať zadarmo.

V podstate je jedno či sa snažíte nájsť telefón Apple, alebo chcete vedieť ako nájsť stratený telefón Xiaomi či inú značku. Dôležité je aby ste v ňom mali stiahnutú a inštalovanú aplikáciu na hľadanie mobilu prostredníctvom polohy alebo apky na sledovanie telefónu Google.

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni