Ako na ZÁLOHOVANIE KONTAKTOV v mobile? Jednoduchý NÁVOD!

17.2.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Zálohovanie kontaktov v mobile by ste nemali rozhodne podceňovať. Kedykoľvek môžete telefón stratiť, alebo vám ho odcudzia a s ním všetko čo v ňom máte uložené. Ak nechcete prísť o kontakty poradíme vám ako a kde ich zálohovať.

Vedieť ako zálohovať kontakty v mobile sa vám môže kedykoľvek zísť. Ak si už zálohujete fotografie, videá a súbory, ktoré máte v mobile určite by ste nemali zabudnúť ani zálohovať kontakty. Zálohovanie kontaktov v mobilnom telefóne vám môže pomôcť predísť množstvu problémov v prípade straty telefónu alebo jeho výmeny. Kontakty, o ktoré by ste stratou telefónu prišli by ste museli zháňať znova.

Najviac sa oplatí zálohovanie kontaktov na Google. Nie je to ale jediné miesto, kde môžete kontakty zálohovať. Je to ale najlepšie miesto v prípade odcudzenia alebo straty mobilného telefónu. V prvom rade je ale dobré vedieť kde sú uložené kontakty v Androide. Môžu byť v v pamäti mobilu, na SIM karte ale aj na SD karte.

Ako zálohovať kontakty

Prečo sa oplatí zálohovať kontakty už viete. Otázka zostáva ako ich zálohovať. V podstate je jedno či chcete zálohovať kontakty Samsungu alebo iného typu telefónu dôležité je či ich chcete vykonať Android zálohu kontaktov alebo chcete zálohovať kontakty na iPhone.

Zálohovať kontakty z mobilu môžete na SIM kartu, do zariadenia alebo do Google.


Ako zálohovať kontakty na Google

Zálohu kontaktov Android na Google vykonáte pomerne jednoducho. Stačí ak v mobilnom telefóne otvoríte „Nastavenia“ a kliknete na „Google“. Z ponuky vyberte „Nastavenia aplikácii od Google“ a na „Synchronizácia kontaktov Google“. Kliknite na „Synchronizovať kontakty v zariadení“ a „Automaticky zálohovať a synchronizovať kontakty v zariadení“. Zapnite zálohovanie a vyberte účet, kde sa majú kontakty zálohovať.

Každý jeden kontakt, ktorý teraz medzi kontakty v telefóne pridáte sa automaticky zálohuje na Google (do vášho gmailu).

Vytvoriť zálohu kontaktov na Google je celkom jednoduchá a zvládnete ju bez problémov. Problém je v tom, že takto zálohujete len kontakty, ktoré máte v zariadení, teda v mobilnom telefóne. Kontakty, ktoré máte na SIM karte sa automaticky na Google nezálohujú. Záloha kontaktov na Google účet zo SIM karty sa ale dá vykonať. Otvorte kontakty, kliknite na ponuku – Nastavenia – Importovať. Teraz vyberte ponuku „zo SIM karty“ a vyberte účet, kde sa majú kontakty uložiť.

Záloha kontaktov z mobilu na PC

Ako dostať kontakty z mobilu na PC? Hneď ako ste si na google účte zálohovali kontakty máte ich aj v počítači. Stačí sa len prihlásiť do svojho účtu a v časti Google kontakty máte uložené všetky kontakty, ktoré ste si zálohovali.

SIM karta

Ako kopírovať kontakty z telefónu na SIM kartu? Pri zmene mobilného telefónu vám zostáva SIM karta, na ktorej môžete mať uložené všetky kontakty. Ak ste si ukladali kontakty do mobilného telefónu preneste ich na SIM kartu a v novom mobile sa vám hneď zobrazia. Ako exportovať kontakty na SIM?

Otvorte kontakty a prejdite do „Nastavenie“. Tu vyberte možnosť „Import a Export kontaktov“ a vyberte kontakty, ktoré chcete zálohovať na SIM karte. Kliknutím na „Exportovať“ kontakty prenesiete na kartu.

Týmto spôsobom môžete zálohovať kontakty na SD kartu. Miesto uloženia na SIM kartu ale zvoľte možnosť uložiť ich na SD kartu.

Typ telefónu zohráva dôležitú úlohu ak chcete zálohovať kontakty na SIM kartu. V tomto prípade sa postup zálohovania kontaktov Huawei líši od prenosu kontaktov Samsung na SIM kartu.

Samsung záloha kontaktov - otvorte „Kontakty“ a prejdite na „Nastavenie kontaktov“. Vyberte položku „Spracovanie kontaktov“ a „Import/export kontaktov“. V položke export kontaktov kliknite na exportovať a máte to. 

Ak máte kontakty uložené na SIM karte môžete si ich jednoducho preniesť do nového telefónu. Ak vám ale telefón ukradnú prídete o ne, keďže s mobilom vám ukradnú aj SIM kartu. Z toho dôvodu je lepšie zálohovať kontakty z telefónu na Google.

iPhone zálohovanie kontaktov

Ako zálohovať kontakty na Androide už viete. Ak chcete zálohovať kontakty v iPhone použite na to iTunes. Pripojte mobil k počítaču USB káblom, kliknite v počítači na iPhone. Teraz stačí otvoriť položku „Súhrn“ dostať sa do časti „Zálohy“ a označiť „Tento počítač“. Hneď ako kliknete „Zálohovať“ začne sa zálohovanie.

Môžete tiež zálohovať kontakty na iCloude. Rovnako môžete zálohovať kontakty do Google alebo na SIM kartu.

Zálohovať kontakty z telefónu môžete rôznymi spôsobmi. Najlepšie je ale pravidelne zálohovať kontakty na gmail. Ak sa vám telefón pokazí, ak ho namočíte, ak vám ho ukradnú alebo oho stratíte neprídete o kontakty,
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni