Ako na ZÁLOHOVANIE KONTAKTOV na ANDROIDE? NÁVOD

24.2.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Kontakty z mobilného telefónu by ste si mali rozhodne zálohovať. Prečo, kde a ako kontakty zálohovať? Na všetky otázky a aj ako na zálohovanie kontaktov na Androide vám prezradíme v tomto článku. Zálohujte si kontakty rýchlo a hlavne bezpečne.

V mobilnom telefóne máte množstvo kontaktov, fotiek, dokumentov a ďalších súborov, o ktoré by ste stratou telefónu prišli. Zálohovanie kontaktov Android môžete vykonať rýchlo a jednoducho - pár kliknutiami v mobile. Takže, ako na zálohovanie kontaktov na Androide?

 

Zálohovanie kontaktov: Android

Výmena mobilného telefónu, odcudzenie či strata mobilu alebo jeho zničenie môže byť dobrý dôvod prečo by ste mali vedieť ako zálohovať kontakty Android. Kontakty, ktoré máte v mobilnom telefóne môžete zálohovať na niekoľkých miestach. Ktoré z nich je najbezpečnejšie vám povieme v tomto článku.

 


Ako zálohovať kontakty na Google

Zálohovanie kontaktov na Google je najbezpečnejším spôsobom. V prípade straty alebo obliati mobilného telefónu ich budete mať uložené na svojom účte v Google. Kedykoľvek si ich môžete odtiaľ potom stiahnuť.

Ako zálohovať kontakty z telefónu na Google? V mobilnom telefóne otvorte „Nastavenia“ a prejdite do po položky „Google“. Z ponuky, ktorá sa vám zobrazí vyberte „Nastavenia aplikácií od Google“ a zvoľte možnosť „Synchronizácia kontaktov Google“. Týmto ale záloha kontaktov Android na Google nekončí. Vyberte „Automaticky zálohovať a synchronizovať kontakty v zariadení“. Teraz stačí už len zapnúť zálohovanie a vybrať účet, na ktorom sa majú kontakty zálohovať.

Týmto spôsobom zálohujete všetky kontakty, ktoré máte v mobilnom telefóne. Kontakty, ktoré máte uložené v SIM karte sa ale nezálohujú. Isto aj tu máte nejaký kontakt, ktorý si chcete zálohovať. Najprv musíte vedieť ako zobraziť kontakty SIM – Android. Otvorte „Kontakty“ a „Nastavenia“. Vyberte položku „Importovať“ a zvoľte „zo SIM karty“. Hneď ako vyberiete Google účet, na ktorom sa majú zálohovať kontakty sa automaticky zálohujú. Synchronizácia kontaktov Google sa bude vykonávať automaticky. Vždy, keď si pridáte do telefónu ďalší kontakt bude sa zálohovať aj na vašom účte.

 

Zálohovanie kontaktov Android do PC

Zálohovanie kontaktov Android na Google nie je náročné a ani ťažké. Ako dostať kontakty z telefónu do PC? Hneď ako si zálohujete kontakty na svojom účte môžete sa k nim prostredníctvom rovnakého účtu dostať aj z počítača.

Pokiaľ ste si uložili kontakty na USB kľúči môžete ho pripojiť k počítaču a získať k nim prístup z PC.

 

Synchronizácia kontaktov Android

Následne môžete z Google telefónne kontakty jednoducho kedykoľvek obnoviť. V „Nastavenie“ v mobilnom telefóne vyberte položku „Google“ a kliknite na „Nastavenie a obnovenie“ a následne na „Obnovenie kontaktov“ a vyberte, z ktorého účtu chcete kontakty obnoviť. Všetky kontakty sa s mobilným telefónom (kontaktmi) synchronizujú a všetko čo ste mali uložené na účte v kontaktoch sa prenesie do telefónu.

 

Android: záloha kontaktov

Zálohovať kontakty na Google účte je jeden spôsob ako o tieto údaje v mobile neprísť. Kontakty ale môžete zálohovať aj na USB kľúči, SIM karte alebo pamäťovej karte. Stačí len otvoriť v mobile „Kontakty“ prejsť do nastavení a vybrať „Import/Export“. Následne len zvoľte, kde sa majú uložiť.

Mierne odlišný spôsob môže byť ak používate telefón Samsung. Na zálohovanie kontaktov Samsung musíte otvoriť „Kontakty“, potom „Nastavenie“ a „Spracovanie kontaktov“. Po kliknutí na „Import/Export“ vyberte Export a zvoľte kde chcete kontakty uložiť (pamäťová karta, interné úložisko,...). Po kliknutí na „Exportovať“ sa kontakty zálohujú.

 

Aplikácie

Ak vám nevyhovuje zálohovanie kontaktov Android Gmail môžete na ich uloženie využiť rôzne aplikácie. Množstvo aplikácií na zálohovanie kontaktov nájdete na Google Play.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni