Ako na správne riadkovanie vo Worde? Jednoduchý NÁVOD

12.1.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete zmeniť medzery medzi riadkami v dokumente? Poradíme vám ako na správne riadkovanie vo Worde, ako medzery medzi riadkami zúžiť alebo zväčšiť a aj to ako nastaviť dvojité riadkovanie v dokumente.

Často píšete dokumenty a pracujete s Wordom? Možno ste natrafili občas na potrebu upraviť riadkovanie v dokumente ale neviete ako na to? Správne riadkovanie vo Worde nie je problém nastaviť. Ak potrebujete vo Worde nastaviť užšie riadkovanie, alebo naopak dvojité stačí len vedieť kde v textovom editore možnosť nastaviť riadkovanie nájdete.

 

Čo je riadkovanie vo Worde

Riadkovanie je v podstate určenie medzery medzi riadkami. V závislosti od vašich požiadaviek môžu byť tieto medzery väčšie, menšie alebo dvojité. Všeobecne je štandardné riadkovanie v tomto textovom editore nastavené na 1. Toto číslo sa ale odvíja od veľkosti písmen a predstavuje isté percento z písmen. Ak budete písať väčším písmom medzery medzi riadkami budú väčšie, stále ale budú nastavené na čísle 1.

Riadkovanie textu vo Worde ale môžete ovplyvniť. Veľkosť medzier medzi riadkami si môžete upraviť.


 

Riadkovanie Word

Určite ste sa už stretli s pojmom jednoduché riadkovanie Word. Ak chcete vedieť čo je jednoduché riadkovanie je dobré vedieť akú verziu Wordu používate. Kým riadkovanie Word 2003 bolo 1, ďalšie  novšie verzie Wordu už používajú ako štandardné Word riadkovanie 1,15. Ak vám toto riadkovanie nevyhovuje môžete si vo Worde nastaviť riadkovanie 1.0.

Riadkovanie vo Worde si môžete nastaviť podľa svojich potrieb. To, že je napr. riadkovanie Word 13 1,15 neznamená, že ho musíte používať. Stačí ak otvoríte textový editor a prejdete do časti „Domov“ a „Odseky“. Kliknite na znak so šípkami a riadkami. V tejto časti si môžete nastaviť riadkovanie aké potrebujete. To isté platí aj pre riadkovanie Word 16 (ak používate kancelársky balík programov Office 16)

 

Práca vo Worde

Pri písaní dokumentov vo Worde môžete štandardné riadkovanie zmeniť aj v kolónke „Štýl“. Stačí kliknúť na konkrétny štýl ľavým tlačidlom myši a jednoducho ho upraviť. Nájdete tu množstvo funkcií na úpravu ale medzi tým aj riadkovanie. Pozor, takto správne riadkovanie vo Worde nastavíte len pre konkrétny štýl vo Worde. Ak budete používať iný štýl riadkovanie bude iné.

 

Ako urobiť vo Worde riadkovanie

Pri písaní rôznych dokumentov a prác sa stane, že potrebujete zmeniť riadkovanie v jednom odseku, alebo v niektorých častiach dokumentu.

V novších verziách Wordu môžete upraviť veľkosť medzery medzi riadkami pred, alebo za odsekom.

Ako urobiť dvojité riadkovanie vo Worde? Dvojité riadkovanie Word môžete zvoliť pomerne jednoducho. Stačí kliknúť na číslo 2 a medzera medzi riadkami bude dvojnásobná. V tejto položke môžete nastaviť aj medzery medzi odsekmi, prípadne pridať či odobrať medzeru pred alebo za odsekom.

Tiež môžete v ponuke „riadkovania“ kliknúť na „Možnosti riadkovania“ a v okne, ktoré sa vám rozbalí kliknúť v časti „riadkovanie“ na „dvojnásobné“.

Ako vo Worde urobiť riadkovanie niektorých odsekov? Odsek, v ktorom chcete mať iné riadkovanie len vyznačte a medzeru medzi riadkami zmeňte v časti „Odseky“ kde sa upravuje riadkovanie. Takto môžete aj odstrániť medzery medzi riadkami vo Worde, ak sú príliš veľké.

Či už potrebujete zmenšiť medzery medzi riadkami vo Worde, zmeniť riadkovanie, nastaviť medzery medzi odsekmi alebo nastaviť odsadenie prvého riadku Word môžete tak urobiť v jednej časti textového editoru „Odsek“. Ak sa dobre obzriete budete mať možnosť zmeniť riadkovanie aj v niektorých ďalších  textových editoroch.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni