Ako na NAHRÁVANIE HOVOROV?

17.7.2020 13:35  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Nahrávanie hovorov sa vám zíde ak nemáte po ruke pero a papier a potrebujete si poznačiť úlohy, adresu či iné pokyny, ktoré vám volajúci zadáva. Nahrávanie hovorov a súčasná legislatíva si ale navzájom odporujú. Ako teda na to?

Vedieť ako na nahrávanie hovorov sa občas môže zísť každému. Skôr ako sa ale do tohto pustíte je dobré vedieť čo hovorí na nahrávanie hovorov zákon. A ten sa vyjadruje dosť jasne. Aby bolo nahrávanie hovorov legálne potrebujete na to súhlas volajúceho. Ak vám súhlas nedá, nahrávať nemôžete, v opačnom prípade porušujete zákon a vystavujete sa riziku občianskoprávnej žaloby. Pokiaľ by ste chceli nahratý hovor, na ktorý máte súhlas volajúceho zverejniť, potrebujete jeho ďalší súhlas.

Dosť ale o zákonoch a poďme sa pozrieť ako nahrávať hovor.

 

Ako nahrávať hovory?

Prvé čo asi každého napadne je možnosť nahrávať hovor na rôzne nahrávacie zariadenia – diktafón alebo záznamník hovorov. Aj keď ide o užitočné zariadenia sú skôr vhodné pre spoločnosti, ktoré telefonicky kontaktujú zákazníkov, reklamné agentúry či firmy, ktoré sa zaoberajú prieskumom a pod. Na to, že je hovor nahrávaný vás musia upozorniť a vypýtať si váš súhlas.


Hovor sa môže nahrávať aj automaticky. Nahrávanie hovorov Telekom, O2, Orange atď je možné len čiastočne. Nejde ani tak o nahratie hovoru ako skôr o možnosť zanechať vám odkaz. Odkazová služba je služba, ktorú ponúka viacero telefónnych spoločností. Môže sa vám zísť ak nemáte čas zdvihnúť telefón. Volajúci vám nechá odkaz, ktorý si môžete neskôr vypočuť. V telefóne sa vám zobrazí číslo, ktoré vám volalo a aj oznam o uložení hovoru. Takto si môžete hovor nahrať a vypočuť neskôr.

Ak chcete nahrávať hovor v mobilnom telefóne môže sa vám zísť nahrávač hovorov – aplikácia, alebo program pre nahrávanie hovorov. S nimi bude nahrávanie hovorov v mobile jednoduché a rýchle. Na internete nájdete najlepšie aplikácie pre nahrávanie hovorov. Nesiahajte ale hneď po prvej, ktorú nájdete. Aby aplikácia na nahrávanie hovorov fungovala je dôležité aby bola kompatibilná s vašim mobilným telefónom a aj operačným systémom a aj tak nemáte istotu, že bude fungovať perfektne.

 

Nahrávanie hovorov iPhone

Nahrávanie hovoru na mobil je možné len s aplikáciou, ktorá vám to umožní. Za tieto programy si ale budete musieť zaplatiť. Cena sa pohybuje v závislosti od druhu aplikácie, množstva minút, ktoré nahráte alebo od ďalších funkcií, ktoré aplikácia obsahuje (napríklad prepisovanie hovoru). Niektoré aplikácie môžete používať zadarmo. Nie všetky ale aj funkčné sú. Môžu nahrať len volajúceho, alebo ani to. Pár fungujúcich na Google Play ale nájdete. Umožnia vám nahrávanie hovorov a následne ich uložia

S niektorými aplikáciami môžete nahrávať len hovory cez VoIP. Hovor, ktorý vám príde na vaše normálne číslo (mimo tejto aplikácie) nenahráte. Nahrávanie hovorov iPhone zadarmo je to možné len s ďalším zariadením. Hovor môžete nahrávať na ďalší mobilný telefón (zapnete na ňom nahrávanie zvuku), alebo diktafón.

Nahrávanie hovorov Messenger, nahrávanie hovorov WhatsApp, alebo nahrávanie hovorov Viber? Ak voláte, alebo prijímate hovory v aplikáciách môžete si ich nahrávať. Niektoré aplikácie vám umožnia vytvoriť nie len audio, ale aj video záznam z hovoru, ktorý vám príde na mobil. Ak potrebujete nahrať hovor na Skype môžete tak urobiť prostredníctvom tejto aplikácie. Hneď ako stlačíte nahrávanie bude druhý účastník hovoru na to cez aplikáciu Skype upozornený.

 

Nahrávanie hovorov Android

Keďže je operačný systém Android používanejší než iPhone je viacero aplikácií na nahrávanie hovorov vyvinutých práve pre tento systém. Pravdou ale je, že ani tieto vám nemusia poriadne fungovať. Je to vďaka zákonom a legislatíve EU, v ktorých nahrávanie hovorov nie je legálne pokiaľ nemáte súhlas volajúceho. Z toho dôvodu tieto aplikácie nefungujú, alebo fungujú len obmedzene.

Ak vám fungovala aplikácia na nahrávanie hovorov Android 7, nemusí tomu tak byť ak chcete uskutočniť nahrávanie hovorov Android 8. Čím novšiu verziu Androidu máte tým je problematickejšie hovor nahrať. V najnovších verziách môže byť dokonca nastavené blokovanie nahrávania hovorov. Nájsť tak najlepší nahrávač hovorov Android môže byť veľký problém.

Pokiaľ ale potrebujete hovor zaznamenať môžete tak urobiť prostredníctvom mikrofónu, alebo hlasitého odposluchu. Funguje to aj ak potrebujete uskutočniť nahrávanie hovorov Android 9. Počítajte ale s tým, že kvalita záznamu nebude vysoká. . Existujú ale mobilné telefóny, ktoré vraj dokážu toto blokovanie obísť. Nahrávanie hovorov Samsung a aj nahrávanie hovorov Xiaomi a Huawei by prostredníctvom aplikácie malo fungovať. Či to ale tak naozaj je vám po pravde povedať nevieme.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3718

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni