Ako jednoducho preložiť text do slovenčiny? NÁVOD

17.10.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete preložiť text do slovenčiny ale neviete ako na to? Poradíme vám ako preložiť text v počítači aj ako preložiť text do slovenského jazyka v mobilnom telefóne. A viete ako preložiť dokument vo formáte PDF z jedného jazyka do druhého?

Ak často prichádzate do styku s dokumentmi v cudzom jazyku, alebo ste natrafili na internete na stránku v jazyku, ktorý neovládate isto príde vhod vedieť ako preložiť text do slovenčiny. Pokiaľ chcete vedieť ako preložiť text z obrázku alebo ako preložiť text v PDF čítajte ďalej.

 

Ako preložiť text

Cestovateľom sa zíde v mobilnom telefóne aplikácia, ktorá dokáže preložiť text z fotky.  Jednou z nich je aplikácia Google Prekladač. S touto aplikáciou môžete preložiť text na fotke ale pokojne stačí ak nasmerujete kameru na nápis a hneď zistíte čo je na ňom napísané. Aplikácia sa vám zíde ak hľadáte reštauráciu, obchod, ... a reklamným tabulám nerozumiete. Ak teda hľadáte aplikáciu na preklad vyfoteného textu Google Prekladač by ste mali mať v mobile.

Ak rozmýšľate ako preložiť text v mobile využite na to tiež aplikáciu Google Prekladač. Jednoducho do nej naťukajte text a kliknite na preložiť. Prekladať môžete z a do viac ako 100 jazykov. Stačí si len nastaviť jazyk z ktorého chcete prekladať a jazyk do ktorého chcete text preložiť.  


 

Ako preložiť text v PDF

Hľadáte dobrý program na preklad PDF? V súčasnosti sa dokumenty vo formáte PDF používajú čoraz častejšie. Preklad PDF z angličtiny do slovenčiny alebo z a do iného jazyka môžete vykonať rôznymi spôsobmi. Najznámejším, najspoľahlivejším a aj najpoužívanejším je program Google Prekladač, ktorý si môžete stiahnuť aj do počítačov. Ako na preklad PDF dokumentu Google? Otvorte program a kliknite na políčko „Dokumenty“. Nahrajte dokument, ktorý chcete preložiť a máte to.

Preklad PDF do slovenčiny online? Áno, aj tento spôsob prekladu môžete využiť. Existuje množstvo webových stránok, kde môžete preložiť z angličtiny do slovenčiny aj dokumenty v PDF. Jednou z nich je napríklad DocTranslator. Na stránke si vyberiete aký formát dokumentu chcete preložiť, kliknete na konkrétne tlačidlo a nahráte súbor, ktorý chcete preložiť (kliknutím na oranžové tlačidlo). Teraz zvoľte jazyk, v ktorom je dokument napísaný a zvoľte aj jazyk do ktorého sa má dokument preložiť. Preklad, ktorý si môžete aj stiahnuť, sa vám zobrazí na stránke.

 

Ako preložiť text vo Worde

Vedeli ste, že Word preklad do slovenčiny zvládne bez problémov? Stačí ak si vo Worde otvoríte dokument v cudzom jazyku a v hornej lište kliknete na položku „Revízia“ (alebo Kontrola). V tejto časti si nájdite políčko „Jazyk“ a kliknite na ponuku „Preložiť“. Týmto spôsobom môžete preložiť text do slovenčiny celý, časť textu alebo len jedno slovíčko.

 

Ako preložiť naskenovaný text

Na skenovanie textov môžete využiť aj mobilný telefón, samozrejme s vhodnou aplikáciou, napríklad s aplikáciou Adobe Scan.  V tejto aplikácii môžete hneď naskenovaný text uložiť vo formáte PDF. Ako preložiť tento formát už viete.

Preložiť do slovenčiny naskenovaný text môžete aj s pomocou programu Free OCR to Word. Odfotený textový dokument tento program prevedie do formátu s koncovkou doc., ktorú ľahko otvoríte v programe Word či iných textových editoroch.

Ako preložiť dlhý text? Dlhé PDF súbory môžete rozdeliť a nie len tie. Ak vám program alebo webová stránka nechce preložiť text lebo je dlhý rozdeľte ho na viac častí.

Nemusíte hľadať program, ktorý vám bude prekladať len z jedného jazyka do druhého. Väčšina aplikácií a programov zvládne preklad z a do viacerých jazykov. Prekladač z angličtiny do slovenčiny vymeňte za program, ktorý si poradí s viacerými jazykmi.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni