Ako elektronicky podpísať PDF? NÁVOD

30.3.2023 12:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Potrebujete podpísať PDF dokument ale neviete ako na to? Ako elektronicky podpísať PDF? Poradíme vám ako elektronicky podpísať PDF dokument, ako podpísať e-mail ale aj ako dostať podpis do dokumentu, ktorý ste písali vo Worde.

V súčasnosti už nie je ničím výnimočným podpisovať dokumenty elektronickým podpisom. Čoraz častejšie sa s tým môžete stretnúť pri dokumentoch vo formáte PDF.  Z toho dôvodu by ste mali vedieť nie len ako elektronicky podpísať dokument ale aj ako podpísať PDF elektronickým podpisom. Takže, ako podpísať dokument v počítači?

Ako elektronicky podpísať PDF

Ak rozmýšľate ako vložiť elektronický podpis do PDF mali by ste vedieť, že je na to najlepšie ak máte v počítači program Adobe Acrobat Reader DC. Podpísaní dokument môžete následne prostredníctvom e-mailu posielať alebo ukladať na disk. Vedieť ako podpísať elektronicky PDF sa vám môže vždy zísť. Môžete podpísať ako faktúry tak aj objednávky a množstvo ďalších dokumentov. Nezabúdajte, že elektronický podpis má rovnakú váhu ako vlastnoručný podpis. Podpis sa stáva súčasťou dokumentu a nie je možné ho už upraviť (ani dokument a ani podpis).

Ako podpísať PDF v Adobe Reader

Na vloženie podpisu do PDF je najvhodnejší už spomínaný program Adobe Acrobat Reader, ktorý si môžete stiahnuť zadarmo. V tomto programe otvorte dokument a kliknite na ikonu pera. Vyberte položku „Vyplniť a podpísať“. Túto položku nájdete aj na pravej strane okna.

Vyplňte dokument a polia, ktoré sa majú v dokumente PDF vyplniť sa zobrazia farebne, Stačí na ne len kliknúť a začať písať. Následne stačí už len vložiť elektronický podpis do PDF. Kliknite na ikonu „Podpísať“ (ikona s perom) a vyberte či chcete podpísať dokument iniciálami alebo podpisom. Pokiaľ ste už raz v tomto programe dokument podpisovali váš podpis sa zobrazí a vy naň len kliknete.


Pokiaľ ste ešte digitálny podpis na PDF nedávali zobrazí sa vám panel do ktorého svoj podpis môžete napísať pomocou klávesnice, nakresliť alebo sem môžete importovať súbor s podpisom.

Ako podpísať PDF certifikátom

Vyplniť a podpísať PDF môžete aj certifikátom. V podstate ide o kvalifikované podpisy, ktoré sú dôveryhodnejšie. Ak chcete podpísať PDF kvalifikovaným certifikátom jednoducho miesto podpisu použijete certifikát. 

 Ako podpísať PDF?

Aby ste mohli podpísať PDF dokument nemusíte mať vyššie spomínaný program. Na internete nájdete webové stránky kde môžete vytvoriť online podpis alebo podpísať PDF elektronicky bez toho aby ste si sťahovali ďalší program do PC. Jedným z nich je aj Qesportal. Na týchto stránkach je možné elektronicky podpísať PDF  zdarma. Ak rozmýšľate ako elektronicky podpísať Word, alebo súbory vo formáte gif, jpeg a ďalšie môžete na to využiť tiež tieto stránky.

Existujú aj ďalšie programy, ktoré vám umožnia elektronicky podpísať PDF dokumenty a nie len tie. Elektronicky podpísať email môžete, stačí si len nastaviť podpis. V položke gmailu „Zobraziť všetky nastavenia“ nájdite položku „Podpis“

Podpísať dokument PDF nie je náročné. Podpisovať elektronickým podpisom môžete všetky PDF dokumenty, maily, súbory písané vo Worde ale aj obrázky. Na úradné dokumenty, ktoré musíte podpísať použite kvalifikovaný certifikát.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni