Ako definitívne zrušiť účet na Facebooku?

24.3.2020 7:07  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Ako zrušiť Facebook? Prečo by ste ho vlastne mali rušiť? Čo v prípade, že majiteľ facebookového konta zomrie? Ako si poradiť s deaktivovaným účtom? Aj vás zaujímajú odpovede na tieto otázky? Prezradíme vám ich.

  Ako zrušiť Facebook? Prečo by ste ho vlastne mali rušiť? Čo v prípade, že majiteľ facebookového konta zomrie? Ako si poradiť s deaktivovaným účtom? Aj vás zaujímajú odpovede na tieto otázky? Prezradíme vám ich.  

Ako zrušiť Facebook účet?

V živote môže nastať viacero situácií, kedy sa rozhodnete zrušiť FB profil. Môžete mať osobné dôvody, môže to byť snaha zabezpečiť vaše súkromie, potreba digitálneho detoxu alebo možno veríte konšpiračným teóriám. Nech je váš dôvod akýkoľvek, dôležitejší je postup, ako zrušiť konto na Facebooku, alebo si ho poprípade deaktivovať. Facebook zruseni krok 1 Pri deaktivácii sa účet nezmaže, ale pre ostatných užívateľov sa bude zobrazovať ako neaktívny. Inak povedané, ak niekto zadá vaše meno do FB vyhľadávača, nenájde vás. Vaše údaje, fotky či videá však zostanú na serveroch Facebooku. Odblokovať účet na Facebooku si následne môžete kedykoľvek, a to tak, že sa jednoducho opäť prihlásite.   Facebook zruseni krok 2Facebook zruseni krok 3   Okrem postupu, ako deaktivovať účet na Facebooku, je tu vždy možnosť zrušiť Facebook natrvalo. Ak chcem zrušiť účet na Facebooku, tak je postup  podobný ako pri deaktivácií, avšak s tým rozdielom, že si nevyberiem deaktiváciu, ale zrušenie. Ako zrušiť FB konto tak, aby skutočne z internetového sveta zmizlo? Najprv si musíte všetky dáta, ktoré ste na sociálnu sieť dali, zálohovať. Respektíve, nemusíte, je však potrebné počítať s tým, že o všetky fotky a iné dáta prídete. Pri rušení účtu vás na to upozorní aj samotný Facebook.  

 

Ako zrušiť FB niekomu inému

Každý z nás sa môže stretnúť si situáciou, kedy potrebuje zrušiť FB účet niekomu inému. Smutným, no častým prípadom, je smrť človeka. Zrušiť účet druhej osobe môžete ešte pod jednou podmienkou, a to vtedy, keď bude zdravotne nespôsobilá.   Facebook zruseni krok 4  


  • Ako zrušiť FB mŕtvemu človeku: Jediný spôsob je podanie žiadosti na tomto odkazehttps://www.facebook.com/help/contact/228813257197480. Na výber budete mať viac možností. Účet môžeme zrušiť alebo zvečniť. Pre prípad vlastnej smrti sa však môžete poistiť tým, že dopredu poveríte blízku osobu na správu FB účtu. 
  • Ako niekomu zrušiť Facebook kvôli zdravotnej nespôsobilosti: Postup je rovnaký (taktiež je najprv potrebné podať žiadosť, ktorú nájdete na spomínanom linku). V tomto prípade si však vyberiete možnosť „Odstráňte tento účet, prosím, pretože jeho vlastník je zdravotne nespôsobilý“.
  • Pokiaľ by sa vyskytol iný dôvod, prečo potrebujete niekomu zrušiť FB vyberte si možnosť, „Mám špeciálnu žiadosť“. Na ďalší postup vás už navedie FB.

 

Ako zrušiť účet na Messengeri a Instagram cez FB

Účet na Messengeri ostáva aktívny aj po deaktivácií FB. Pokiaľ sa Vám možnosť zrušiť FB - nechať Messenger nepozdáva, môžete si samozrejme zrušiť aj Messenger. Musíte to však urobiť samostatne, a to tak, že ho odinštalujete z vášho mobilné (či iného) zariadenia. Iný spôsob, ako zrušiť účet na Messengeri, bohužiaľ, neexistuje, pretože funguje podobne ako iné mobilné aplikácie (napríklad WhatsApp alebo Viber) Niekomu však môže vyhovovať mať Messenger, no nemať samotný Facebook účet. Ak do tejto skupiny patríte, zostaňte pri prvej možnosti. Ďalším riešením je aj stiahnutie Messengera na PC. Mnoho ľudí zaujíma aj to, ako zrušiť Instagram cez Facebook. Najprv choďte do nastavení Instagramu, kde deaktivujete, prípadne aktivujete, prepojenie s inými sociálnymi sieťami, vrátane Facebooku. Na screenshote môžeme vidieť možnosti v nastaveniach v češtine. Slovenčina súčasne nie je dostupná ako jazyk nastavení na Instagrame.

 

Ako zrušiť Facebook stránku

Ak chceme zrušiť účet na Facebook v prípade „fanpage“, nie osobného profilu, tak musíme byť správcom danej stránky. Ako správca viete taktiež poveriť iných správcov a máte aj ďalšie možnosti kontroly. V prípade, že sa vám nejaká fanpage na facebooku nepozdáva, napríklad kvôli nevhodnému obsahu, vy sami ju nemáte ako zrušiť. Danú stránku však môžete nahlásiť. Čo presne sa s ňou stane? O tom už rozhodne samotný FB. Jedna dobrá rada, „nahlásenie stránky“ môže mať za následok skutočne jej zrušenie, preto to nerobte v rámci žartov, ale iba vtedy, ak je jej obsah skutočne nevhodný. 

 

Ako obnoviť zrušený účet na Facebooku

Áno, ľudia menia názory a každému sa môže stať, že si bude chcieť jedného dňa opätovne odblokovať účet na Facebooku. Ako sme si povedali, v prípade deaktivácie FB konta sa stačí jednoducho prihlásiť so svojimi prihlasovacími údajmi a účet sa znova aktivuje. Avšak, ako sa vrátiť na starý Facebook v prípade, že ste účet už zmazali „nadobro“? Jedinou šancou je, že sa na neho opätovne prihlásite najneskôr do 30 dní od zmazania konta. Na tento fakt vás samozrejme upozorní aj samotný FB. Tento systém zjavne však nie je úplne stopercentný. Užívateľom sa mnohokrát stáva, že sa môžu na „definitívne“ vymazaný účet prihlásiť aj po roku, iní sa zas stretnú s tým, že po opätovnom prihlásení do 30 dní na FB nebude polovica pôvodných dát (fotky, statusy atď.). Pokiaľ sa pokúsite na váš zrušený účet prihlásiť, no FB nebude reagovať, bohužiaľ, nemáte in možnosť, ako si založiť úplne nové konto. To je dôvod, prečo odporúčame skôr možnosť deaktivácie Facebooku namiesto permanentného zmazania. Nikdy neviete, kedy sa vám zachce opäť nejaký ten online sociálny kontakt. Navyše je dobré si uvedomiť, že aj keď nám Facebook značne zasahuje do súkromia, a niekedy má človek chuť odstrániť celú túto sociálnu sieť, v skutočnosti ide o veľmi užitočný komunikačný prostriedok, ktorý nám život neraz značne uľahčuje.  

[wp-faq-schema accordion=1]
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2335

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni