Ako zapnúť bezdrôtové nabíjanie? NÁVOD

5.6.2024 12:00  | 
DownloadWik.com

Kategórie: PORADCA

Bezdrôtové nabíjanie dnes podporuje množstvo mobilných telefónov- Viete ako zapnúť bezdrôtové nabíjanie na vašom telefóne?

Pred pár rokmi bolo bezdrôtové nabíjanie možné len pri niektorých telefónoch. Keďže išlo o obľúbený a medzi užívateľmi vyhľadávaný spôsob nabíjania dnes touto funkciou disponujú viaceré mobilné telefóny. Ak váš mobil bezdrôtové nabíjanie nepodporuje nemusíte hneď hľadať nový mobil. Stačí ak naučíte svoje zariadenie nabíjať sa prostredníctvom štandardu Qi.

Bezdrôtové nabíjanie. Ako funguje?

Pri bezdrôtovom nabíjaní sa v podstate energie prenáša vzduchom, podobne ako dáta. Neznamená to ale, že svoj mobil môžete nabíjať kdekoľvek a kedykoľvek. Elektromagnetická indukcia dokáže prenášať energiu len na krátku vzdialenosť (cca 1 cm). Ak chcete nabiť svoj telefón musíte ho položiť na podložku, z ktorej sa telefón nabije. Výhodou je, že nemusíte hľadať kábel ani sa trápiť s tým, ako ho strčiť do telefónu. Položenie na podložku trvá sekundu.

Čo je to Qi? Ide o technológiu, ktorá zabezpečí nabíjanie mobilu prostredníctvom elektrickej indukcie. Pokiaľ váš telefón bezdrôtové nabíjanie priamo nepodporuje možno v ňom nájdete tento štandard, to k bezdrôtovému nabíjaniu stačí.

Ako zapnúť bezdrôtové nabíjanie

Telefóny podporujúce bezdrôtové nabíjanie sú všetky, ktoré obsahujú štandard Qi. Každá bezdrôtová nabijačka nabije akýkoľvek telefón s týmto štandardom. Ako teda zapnúť bezdrôtové nabíjanie v mobile?


V podstate je jedno či chcete zapnúť bezdrôtové nabíjanie Xiaomi alebo rozmýšľate nad tým ako zapnúť bezdrôtové nabíjanie Samsung. Prejdite do „Nastavenia“ a vyhľadajte v nich položku „Batéria“. Otvorte ju a vyberte možnosť Rýchle bezdrôtové nabíjanie. Teraz stačí už len telefón položiť na bezdrôtovú nabíjačku.

Bezdrôtové nabíjanie iPhone

Lámete si hlavu ako zapnúť bezdrôtové nabíjanie iPhone? Nemusíte. Telefóny iPhone 8 a novšie majú integrované bezdrôtové nabíjanie, ktoré funguje intuitívne. Stačí len položiť iPhone na nabíjačku displejom nahor. Telefón umiestnite do stredu (ak nie je uvedené inak). Behom pár sekúnd sa začne telefón nabíjať.

Ako pripojiť bezdrôtovú nabíjačku?

Podložku pre bezdrôtové nabíjanie stačí pripojiť k zdroju napájania. Položte ju na rovnú plochu a položte na ňu mobilný telefón. Mobil položte do stredu nabíjacej podložky. Nič viac robiť nemusíte. Ak je v návode telefónu alebo nabíjačky uvedené inak postupujte podľa návodu.

Bezdrôtové nabíjanie je pomalšie ako nabíjanie cez kábel. Počas nabíjania nemôžete telefón používať, musí zostať na nabíjacej podložke. Pokiaľ sa mobil nenabíja vyberte ho z puzdra. Pokiaľ je nabíjanie pomalé alebo sa mobil vôbec nenabíja uistite sa, že medzi telefónom a podložkou nič nie je.

Prostredníctvom telefónu, ktorý podporuje bezdrôtové nabíjanie môžete nabíjať aj iné zariadenie. V tomto prípade stačí v časti Nastavenie – Batéria prepnúť na reverzné nabíjanie. Túto funkciu využijete ak chcete napríklad nabiť bezdrôtové slúchadlá či iné zariadenie.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3856

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3773

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2836

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2644

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2632

Freeware

2539

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2457

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2336

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2316

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2182

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 11 dni