3 Najlepšie aplikácie pre diabetikov. Meranie cukru v krvi, zápisník,...

20.2.2023 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

Aplikácie na meranie cukru v krvi sú vhodné pre diabetikov. Uchovávajú záznamy nameraných hodnôt, pomôžu vypočítať koľko dávok inzulínu potrebujú ale nájdu v nich aj rady ako s týmto ochorením žiť. A ako to je s meraním cukru v krvi mobilom?

Či už ide o cukrovku 1.typu alebo cukrovku 2.typu dôležité je monitorovať hladinu cukru v krvi. Meranie glykémie alebo meranie hladiny cukru v krvi je pre ľudí s diabetom dôležité. Pri sledovaní hodnôt cukru v krvi vám môžu byť nápomocné aplikácie na meranie cukru v krvi. Tieto aplikácie pre diabetikov vám umožnia sledovať a zaznamenávať hodnoty cukru v krvi a viesť si tak podrobné záznamy, a nie len to.

V súčasnosti nie je cukrovka alebo diabetes zriedkavým ochorením. Podľa WHO trpí týmto ochorením viac ako 420 miliónov ľudí na svete. Viac ako 1,5 milióna ich na toto ochorenie aj ročne umrie.

 

Meranie cukru v krvi

Rozmýšľate ako zmerať cukor v krvi? Na meranie hladiny cukru v krvi sa používajú malé prenosné prístroje známe ako glukomery. Je dôležité vedieť, že žiadny merač cukru v krvi v aplikácii nenájdete. Mobilné aplikácie pre diabetikov slúžia na ukladanie hodnôt, ktoré v glukomery nameriate. Pravidelným zaznamenávaním môžete vedieť po akom jedle vám stúpne cukor a budete vedieť akej potravine sa vyhnúť.


Prístroje na meranie cukru v krvi, glukomer je jediný prístroj, ktorý vám prezradí ako na tom s diabetom a teda hladinou cukru v krvi ste. Ak ich máte môžete si merať cukor v krvi doma. Keďže je diabetes civilizačným ochorením meranie cukru v krvi zadarmo vám urobí aj lekár pri preventívnej prehliadke.

 

Aplikácia na meranie cukru v krvi

Aplikácie na meranie cukru v krvi často umožnia viesť aj denník či ukladať si poznámky. Takýto zápisník pre diabetika je dôležitý hlavne ak chce  ochorenie pochopiť a zistiť aká strava alebo činnosť jeho stav zhoršuje. Okrem aplikácií pre diabetikov dnes nájdete aj aplikácie na meranie krvného tlaku. O nich ale v inom článku.

 

Blood Sugar

S aplikáciou Blood Sugar budete mať hodnoty merania cukru v krvi v jednej aplikácii prehľadne zoradené. Tabuľka merania cukru v krvi je prehľadná a aplikácia vám pomôže s vyhodnotením nameraných hodnôt. Vďaka aplikácii pochopíte význam nameraných hodnôt.

Meranie cukru po jedle a zaznamenávanie hodnôt do aplikácie vám pomôže zistiť kedy hladina cukru v krvi stúpa.

 

MySugr

Hodnoty meraní cukru v krvi si môžete zaznamenávať aj do aplikácie MySugr. Táto aplikácia pre diabetikov toho ale obsahuje viac. Nájdete tu kalkulačku, ktorá vám vypočíta koľko inzulínu potrebujete, údaje môžete denne, týždenne alebo mesačne zdieľať s lekárom a veľa ďalšieho. V aplikácii môžete zaznamenávať aj stravu, príjem sacharidov, užívanie liekov,... Všetky údaje sú v aplikácii MySugr zálohované a máte ich kedykoľvek k dispozícii.

Túto aplikáciu na cukrovku nájdete vo verziách pre telefóny s Androidom a aj pre iPhone ( tu ).

 

Contour Diabetes

Ak máte merač hladiny cukru v krvi kompatibilný s aplikáciou Contour Diabetes hodnoty, ktoré merač cukru v krvi nameria sa automaticky prenesú do aplikácie. V aplikácii si môžete nastaviť výstrahy ak výsledky meranie budú vysoké alebo nízke alebo pripomienky, ktoré vás upozornia, že je čas zmerať hladinu cukru v krvi.

Táto aplikácia vám pomôže lepšie pochopiť diabetes, nájdete v nej množstvo rád ohľadom stravovania, môžete si v nej viesť záznamy (užitie liekov, aktivity, strava,...) a veľa ďalšieho.

 

Meranie cukru mobilom

Najpresnejšie meranie hladiny cukru v krvi je pomocou kvapky krvi. V súčasnosti už ale existujú aj senzory, ktoré merajú cukor v tele bez toho aby ste sa museli pichnúť do prsta. FreeStyle Libre aplikácia je jednou z nich. Aby ste ale zmerali hodnoty a preniesli ich do aplikácie potrebujete kompatibilný senzor. Ide v podstate o glukometer bez pichania do prsta.

Meranie glykémie mobilom sa dá, ak k mobilnému telefónu pripojíte merač hladiny cukru v krvi.  Namerané hodnoty sa hneď prenesú do aplikácie.

Ako si zmerať cukor v krvi aj bez pichnutia, ako vyhodnotiť výsledky či ako na neinvazívne meranie glykémie,... s týmito problémami sa diabetici často stretávajú. Diabetes aplikácie vám pomôžu vysvetliť výsledky meraní, poradia vám ako cukor znížiť, koľko dávok inzulínu si dať a zároveň vám umožnia viesť denník, ktorý môžete zdieľať s lekármi.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni