10 najlepších DOS hier – retro hry, ktoré nás bavili!

21.7.2022 13:00  | 
DownloadWik

Kategórie: PORADCA

S nástupom operačného systému MS DOS zaznamenali rozmach aj počítačové hry tzv DOS hry. Vybrali sme pre vás tie najlepšie retro hry, ktoré ste možno aj vy hrali pred pár desiatkami rokov. Ak nie, zahrajte si ich teraz.

S príchodom osobných počítačov s operačného systému MS-DOS nastal rozmach v oblasti počítačových hier. MS DOS hry zaznamenali veľký úspech a aj napriek súčasnému pokroku v PC hrách sa k nim mnoho ľudí stále vracia. Dos hry na stiahnutie nájdete na internete aj dnes. Aby fungovali v počítačoch s najnovšími operačnými systémami je potrebné si k nim stiahnuť aj program DOSBox – emulátor MS-DOS.

Staré hry na PC nájdete na internetových stránkach. Patria medzi ne aj stránky 486 gates. alebo Best old Games. musíte ale hľadať na internete. Či už hľadáte naj hry SK alebo naj hry CZ najlepšie retro hry nájdete aj na našich stránkach.  

DOS hry

Ak dávate prednosť online DOS hrám nájdete ich na internete. Ak ale hľadáte nejakú dobrú starú dos hru ste na správnej stránke. Predstavíme 10 najlepších dosbox hier.

Bulánci 2

Bulánci 2 je staršia ale stále veľmi obľúbená dos hra online. Pôvodom pochádza z Českej republiky, ale dočkala sa aj svetového úspechu a nájdete ju aj v anglickej verzii. Ide o výbornú akčnú hru pre 2 na mobil ale môžete si ju zahrať aj online v PC. Celkovo môže túto hru hrať až 6 hráčov.


A o čom hra Bulánci 2 je? Ide o akčnú bojovú hru kde proti sebe stoja extrémne agresívne vankúše, ktoré používajú všetky možné zbrane. Od pištolí, cez brokovnicu až po raketomet.

Super Mario

Medzi najlepšie dos hry na mobil ale aj do počítača patrí tiež hra Super Mario. Táto hra vychádzala aj na herných konzolách Nintendo. Klasická arkádová skákačka, kde je hlavným hrdinom inštalatér Mario, na ktorého čaká stále nové a nové dobrodružstvo.

Mário hry sa stále radia k obľúbeným hrám pre deti aj dospelých. Pôvodne bola hra len v 2D grafike, ale neskôr sa objavila aj v 3D. V mobilnej verzii hry nájdete klasickú, ale predsa len trochu vylepšenú retro games verziu v 2D.

Pac-Man

Staré hry dos majú svoju legendu a je ňou práve Pac-Man. O jej popularite svedčí fakt, že je dostupná na pre všetky platformy. Pôvodne bola táto hra, keďže v nej nebolo násilie, vytvorená pre ženy a deti ale rýchlo si ju obľúbili aj muži.

Princíp tejto starej dosovej hry je jednoduchý. Ovládate žltú guličku s vyznačeným okom a ústami. Guličku vediete po bludisku kde požiera malé kolieska.

Dáma

Dáma je klasická hra, ktorú môžete hrať aj reálne. Keďže sú v nej pravidlá jednoduchšie ako pri šachu ide o obľúbenú hru, ktorú si radi zahrajú ako muži, ženy tak aj deti v rôznych vekových kategóriách. Hru Dáma na stiahnutie nájdete aj na našej stránke ( tu ). Na internete si môžete zahrať aj hru Dáma online pre dvoch hráčov.

Vlak

Ďalšia obľúbená hra MS DOS si získala srdcia mnohých hráčov. Hru Vlak má na svedomí česká spoločnosť a svojou hrateľnosťou a jednoduchosťou patrí medzi obľúbené hry dosbox aj v súčasnosti. Vlak, posúvate po obrazovke pričom musíte zbierať predmety a vyhýbať sa stenám. Ako predmety zbierate váš vlak rastie.

Táto hra vám môže pripomínať ďalšiu retro hru v mobile Snake.

Prince of Persia

Staršia hra Prince of Persia sa radí ku klasike, ktorá sa dočkala viacerých pokračovaní. Prvá verzia ale patrí k nezabudnuteľným. V tejto starej arkádovej hre musíte prekonávať prekážky a nástrahy, zničiť nepriateľa a nakoniec zachrániť princeznú.

Tetris

Výborná a jednoduchá dos hra do mobilu ale aj do počítača. Možno si túto hru pamätáte z čias, keď ste ju hrali na konzolách. Ukladanie kociek je stále veľmi obľúbené a hra sa dočkala aj viacerých vylepšení. Samozrejme, že medzi nimi nájdete aj klasickú verziu. Ak na internete vyhľadávate výraz DOS hry online isto medzi nimi nájdete aj Tetris.

Prehistorik 2

Prehistorik 2 je stará hra dos, ktorá zaujme svojim príbehom ešte aj dnes. Hru so stále hladným pračlovekom si možno pamätáte a ak nie, tak si ju stiahnite a zahrajte teraz. Pokiaľ hľadáte hru s bombami tu ich nenájdete. Miesto nich dostanete palicu alebo budzogáň a môžete sa pustiť do objavovania sveta, hľadania jedla a ničenia nepriateľov.

DOOM

Nejde síce o najlepšiu hru pre dvoch hráčov ale o prvú multiplayerovú hru. Hra si rýchlo získala popularitu a hrala sa na celom svete. V jej neprospech hovoril fakt že v nej bolo dosť násilia a obsahovala aj satanistické prvky. A o čom vlastne táto akčná najlepšia stará hra je?

Ocitnete sa v úlohe vojaka, ktorý je na planéte Mars. Navonok nudná planéta sa razom zmení na peklo.

Scooby Doo

Táto duchárska a zábavná hra si získala množstvo fanúšikov. Vzniklo nespočetné množstvo častí tejto hry. Scooby Doo v nich s priateľmi rieši rôzne prípady, kde sú hlavnou úlohou duchovia. Hry Scooby Doo zadarmo si môžete zahrať na internete online.

Či sa už zameriate na počítačové hry 90. rokov alebo siahnete po počítačových hrách 80. rokov vždy nájdete medzi nimi dosovské hry ktoré ste v minulosti hrali. Hry môžete stiahnuť a hrať v počítači ale nájdete aj retro hry na telefón či online.
Ccleaner 5.76

Nedostatok miesta na disku? Načítanie trvá príliš dlho a nakoniec sa aj tak pc zasekne?  Stiahnite si program CCleaner zadarmo a zabudnite na tieto problémy.

3855

Freeware

Mafia 1

PC hra.

3717

Freeware

Microsoft Office 2013

Microsoft Office 2013 je súbor kancelárskych programov, ktoré využijete aj v domácnosti a pri štúdiu. Možnosť dotykového režimu a množstvo vylepšených funkcií vás presvedčia o jeho kvalitách a schopnostiach.

2834

Freeware

Word Zadarmo

Word je program v ktorom môžete vytvárať a upravovať textové dokumenty. Tento program je súčasťou kancelárskych balíčkov, ktoré obsahujú aj iné programy – vytváranie tabuliek, prezentácií a pod.

2634

Freeware

Skicár

Kreslenie online.

2628

Freeware

2538

Freeware

Nero 9.4.12.3

Napaľovanie.

2455

Freeware

Všzp 4.3.0

Preukaz poistenca v mobile.

2332

Freeware

Messenger na Pc

Facebook messenger je jednou z najpopulárnejších komunikačných aplikácií na svete. Umožňuje bezplatné chatovanie, posielanie správ, fotiek a videí. Jednoduchá, prehľadná a funkčná aplikácia by nemala chýbať ani vo vašom počítači.

2313

Freeware

Powerpoint Zadarmo

Spoločnosť Microsoft má jeden z najprepracovanejších kancelárskych balíkov Microsoft Office. Nech už stiahnete po ktorejkoľvek verzii jednoduchosť, prehľadnosť a užitočné funkcie si vás získajú.  Súčasťou tohto balíka je aj program PowerPoint. Powerpoint je program vhodný na prípravu a prezeranie pr

2176

Freeware

ďalšie programy »


Nové programy

Disney Speedstorm Epic Games Stores

Závodná mobilná hra

Freeware

0 kB

WEBP Converter 1.4

Prevod formátov

Freeware

0 kB

Focus Go - your gallery 1.1

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Manor Lords 12

Strategická PC hra

Adware

0 kB

Ten ten 1.1.22

Mobilná aplikácia

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

IHF

Aplikácia pre fanúšikov hokeja

Freeware

0 kB

Stardock Start11

Obnova ponuky Štart vo Windows

Adware

0 kB

Hádes II

PC hra

Adware

0 kB

ImyFone MusicAI 4.0.9.1

Tvorba cover verzií piesní

Demo

0 kB

Tricky Doors Steam

Úniková PC hra

Freeware

0 kB

Planetiles 1.0

PC budovateľská hra

Adware

0 kB

Freeware

0 kB

Moje tehotenstvo 1.6.5

Aplikácia pre tehotné ženy

Freeware

0 kB

Tehotenská kalkulačka 2.6.9

Tehotenstvo týždeň po týždni

Freeware

0 kB

Bimi Boo Prvé slová pre deti 2.9

Vzdelávacia mobilná hra pre deti

Freeware

0 kB

Hry pre deti 1 až 3 roky 6.01.13

Vzdelávacia hra pre deti

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Installsimple

Tvorba inštalačných balíčkov.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Traffic Escape 2.9.0

Mobilná hra.

Freeware

0 kB

Can You Escape The 100 Room

Úniková mobilná hra.

Freeware

0 kB

Wavepad 5.20

Nahrávanie zvuku.

Freeware

0 kB

Chatgpt 1.2024.004

Aplikácia.

Freeware

0 kB

Screen Record 2.2

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Record It! 4.7.3

App na nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Homescapes

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Mobizen Screen Recorder 3.10.0.31

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Du Recorder

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Rec. 1.8.9

Nahrávanie obrazovky mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Refind Self 1.0.261

Hra do mobilu.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »


logo

9344 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 8 dni