Gimp 2.10.14Úprava fotiek.

Hodnotenie

(4 - 0 x)

Ako hodnotiť

Hviezdy ukazujú hodnotenia ostatnými užívateľmi. Ak chcete hodnotiť program aj vy, kliknite na príslušnú hviezdičku. Čím viac hviezdičiek je označené oranžovo, tým vyššia je hodnotenie. Ak sa hviezdičky pri nabehnutí myši neoznačujú, už ste hlasovali.

Parametre programu Gimp 2.10.14

Licencia:

Freeware

Licencia:

Freeware

Číslo verzie:

2.10.14

Inštaluje sa:

Áno

Podporované jazyky:

Iný ako Slovenskí

Veľkosť:

0 kB

Aktualizované:

Autor:

Web programu:

Neznámy

Počet stiahnutí:

944x   (tento týždeň: 0x)

Operačné systémy:

Windows, iOS

Opis Obrázky (1) Diskusia (0) Ďalšie verzie (0)

Programov na úpravu fotiek je niekoľko. GIMP je jedným z nich. Úprava fotiek, obrázkov, vloženie textu je len malou časťou toho, čo tento bitmapový grafický editor zvládne. Neveríte? Vyskúšajte – môže byť váš a úplne zadarmo. Nemusíte si sťahovať a platiť za program na úpravu fotiek keď ho môžete mať zadarmo. Grafický editor môžete mať a používať aj vy a to bezplatne. GIMP je najznámejší bitmapový editor, ktorý je vhodný ako pre začiatočníkov tak aj pre pokročilých užívateľov. Ak patríte k začiatočníkom čítajte nás ďalej, dozviete sa o tomto programe všetko čo na začiatok potrebujete vedieť.

Rastrová grafika

Rastrová, alebo inak povedané bitmapová grafika vám umožní ohľadom obrázkov a fotiek hotové kúzla. Úprava obrázkov a fotiek, zmena veľkosti obrázku, možnosť použitia filtrov, efektov, ale aj korekcia, retušovanie, maľovanie vlastných obrázkov – to všetko vďaka týmto programom a hlavne rastrovej grafike perfektne zvládnete. Ako to je možné? Grafické informácie o jednotlivých bodoch umiestnených v pomyselnej mriežke sa ukladajú. Takto je o každom bode zapísané – jeho poloha, farba, priehľadnosť a pod. Takýto zápis sa po otvorený ukáže ako obrázok. Ak na ňom urobíte akúkoľvek zmenu zapíše sa, čo sa prejaví úpravou fotky. Takže ak hľadáte program na úpravu fotiek pre začiatočníkov aj pokročilých isto sa vám zobrazí množstvo ponúk na stiahnutie. V závislosti od typu aplikácie sa líšia aj jej funkcie. Práca s fotkami, alebo úprava rozmazaných fotiek a ďalšie užitočné možnosti nájdete práve v bitmapových editoroch. Aj keď sa v súčasnej dobe tlačia do popredia rôzne 3D grafické programy aplikácie na úpravu fotiek majú stále svoje miesto vo vašom počítači.

Program na úpravu fotiek

Aplikácie na úpravu fotiek zadarmo toho ponúkajú oveľa viac. Spolu s nimi získate zväčša aj program na prezeranie fotiek zadarmo, úprava veľkosti fotiek či aj program na triedenie fotiek. S pomocou týchto funkcií budete mať vo svojich fotkách poriadok. Ak ste zadali do svojho internetového prehliadača výraz úprava fotiek aplikacia určite sa vám zobrazilo množstvo ponúk. Pokiaľ ale hľadáte naozaj kvalitný a prehľadný program s jednoduchým ovládaním mali by ste siahnuť po aplikácii GIMP. Grafický program pre začiatočníkov je dostupný zadarmo a môžete ho mať vo svojom počítači aj vy. Nemusíte sa ho obávať, na internete nájdete množstvo návodov ako s týmto programom pracovať. Stačí len vyhľadať GIMP návod / GIMP tutorial. Textové a kresliace nástroje vám umožnia upraviť, zmeniť akýkoľvek obrázok, prípadne si môžete s ich pomocou vytvoriť vlastný obraz, hladšie okraje upravených fotiek budú s ich pomocou vyzerať prirodzenejšia. Priehľadnosť, prelínanie obrázkov, modulárne výbery, masky,... v programe GIMP je veľa funkcií, ktoré rozhodne stoja sa preskúmanie.

GIMP (sk) download

Aplikácia GIMP freeware je voľne šíriteľný bitmapový editor, takže si môžete GIMP stiahnuť zadarmo a používať ho neobmedzene dlhý čas. Žiadne poplatky sa od vás žiadať nebudú. Práca v ňom je naozaj jednoduchá. O prehľadné rozhranie sa stará aj fakt, že je rozdelený na tri voľné (plávajúce) okná
  • Panel nástrojov
  • Navigačný a pracovný panel
  • Hlavné okno
V týchto paneloch nájdete množstvo potrebných a aj užitočných nástrojov na úpravu fotiek. Od GIMP 2.8 (verzia) tento program podporuje zoskupovanie vrstiev v editore, čo znamená, že môžete pracovať na viacerých vrstvách obrázku a tie následne spojiť do jedného priečinka. Ak sa obávate jazykovej bariére obzrite sa po GIMP slovenčina. Tento program je ako v slovenskom, tak aj v českom jazyku. Stačí len kliknúť na odkaz GIMP download free sk a úprava fotiek zadarmo sa môže stať vašim koníčkom vo voľnom čase.

GIMP Windows

Windows je najpoužívanejším operačným systémom na svete. Aplikácia GIMP je s ním plne kompatibilná. Program na orezávanie fotiek, úpravu veľkosti, atď si môžete pokojne stiahnuť a inštalovať ak používate tento operačný systém. Je jedno akú verziu Windowsu máte, GIMP vám bude bežať v každej z nich
  • GIMP Windows 10
  • GIMP Windows 7
  • GIPM Windows xp
  • GIMP Windows Vista
Sťahuj GIMP a užívaj si všetky jeho funkcie. Grafika webu, práca s fotkami, úprava obrázkov, zmena veľkosti, retušovanie, úprava rozmazaných okrajov,... s týmto programom sa rozhodne nudiť nebudeš. Ak si do počítača nechcete sťahovať ďalší program či aplikáciu a potrebujete upraviť len pár fotografií či obrázkov môžete využiť GIMP online. Stačí vám len pripojenie na internet a prístup k svojim fotkám.

GIMP Mac

Ak ste majiteľom operačného systému Mac nemusíte hľadať iný bitmapový editor. GIMP freeware je tu aj pre vás a úplne zadarmo so všetkými svojimi nástrojmi a funkciami. Podporuje rôzne formáty súborov ( nahráva, odkladá a zobrazuje) – BMP, GIF, JPEG, PDF, PNG, TGA,... a uloží a importuje cestu SVG. GIMP nemusí slúžiť len na úpravu obrázkov, ale môžete ho použiť aj akoprehliadač fotiek. Ak ste sa práve rozhodli, že si tento všestranný program stiahnete a nie ste práve na svojom počítači môžete siahnuť po prenosnej verzii. GIMP portable si stiahnete na akékoľvek prenosné zariadenie (např. USB).

Ďalšie programy na úpravu fotiek a obrázkov

GIMP freeware nie je jediným programom zadarmo na úpravu fotiek. Pravdou ale je, že obsahuje funkcie, ktoré využijú aj pokročilý a náročnejší užívatelia. Pokiaľ vám ale tento program z akéhokoľvek dôvodu nevyhovuje, alebo len chcete vyskúšať iné aplikácie a vyskúšať ako dopadne práca s fotkami v nich môžete sa obzrieť po týchto aplikáciách.

Adobe Photoshop (platený)

Adobe Photoshop je najznámejší program na úpravu obrázkov na svete. Siahajú po ňom hlavne profesionáli a pokročilí užívatelia. Obsahuje množstvo grafických nástrojov, je vhodný na menšie, ale aj väčšie úpravy a môžete s jeho pomocou navrhnúť aj web. Ak hľadáte niečo v tomto štýle môžete si stiahnuť zadarmo skúšobnú verziu Adobe Photoshop. Po uplynutí istej doby sa musíte rozhodnúť či si program zakúpite (formou mesačného predplatného), alebo siahnete po inej podobnej aplikácii.

CorelDraw (platený)

Profesionálne nástroje pre vektorové ilustrácie, úpravu fotiek, je ideálnym programom pre vás ak patríte k mierne pokročilým a pokročilým užívateľom. V jednoduchom a prehľadnom rozhraní sa ale pomerne rýchlo zorientuje aj začiatočník. Panel úloh si môžete prispôsobiť svojim potrebám. Práca s fotkami je v tejto aplikácii jednoducho hračkou. Grafický editor poskytuje množstvo funkcií, nástrojov, efektov, šablón, prácu s vrstvami a pod., ktoré vašu prácu zrýchlia a zefektívnia. Prácu s týmto programom si môžete bezplatne na pár dní vyskúšať a následne sa rozhodnúť, či si ho zakúpite, alebo nie.

Picasa (zadarmo)

Výborný program pre ktorý úprava fotiek a obrázkov bude hračkou. Zároveň vám zaistí poriadok vo fotkách – vytvorí albumy podľa popisu fotografií (napr dovolenka, výlet, rodina,...), alebo podľa tváre osoby na fotke. Picasa je grafický editor,ktorý sa už neaktualizuje, ale stále sa radí medzi najlepšie aplikácie na trhu – je zadarmo. Na úpravu môžete využiť množstvo funkcií – veľkosť obrázku, orezanie, úprava rozmazaných fotiek a pod.

Paint.NET (zadarmo)

Program na úpravu fotiek pre začiatočníkov ale aj mierne pokročilých užívateľov. Nájdete v ňom množstvo efektov, môžete pracovať s vrstvami či textom. Obsahuje aj 3D efekt, takže si môžete nákres otočiť či nakloniť. Ľahká manipulácia, prehľadné rozhranie a jednoduchosť sú hlavnými kladmi tohto programu. Paint.NET je výborným nástrojom na rýchlu úpravu fotografií a obrázkov. Pôvodne bola táto aplikácia určená ako bezplatná náhrada za Microsoft Paint. Aby ste mohli tento program používať je potrebné aby ste mali NET Framework od Microsoftu.

Príspevkov: 0

Meno *

E-mail

Titulok *

Text *

Opíšte kód z obrázku *

kod

{comment_error}

Zobrazené 1 - 20

Zobrazené po

ajax wait

Zobrazené 1 - 20

Zobrazené po

Neboli nájdené žiadne iné verzie programu Gimp .

Neboli nájdené žiadne staršie verzie programu Gimp .

Chcete vedieť o všetkých novinkách a aktualizáciách programu Gimp ?

Prihláste sa k odberu zadarmo ...Najnovšie v kategórii

PickMe 1.0

Výber farby z obrazovky

Demo

0 kB

Planer Cleaner 2.7.0

Odstránenie textu v komiksoch

Freeware

0 kB

Image Resizer 3.1.2

Program na zmenu veľkostí obrázkov

Freeware

0 kB

ďalšie nové programy »

Nové aktualizácie

Freeware

0 kB

Pivot Stickfigure Animator 2.2.7

Tvorba animácií figúrok.

Freeware

0 kB

Freeware

0 kB

Iphotodraw 2.6.6728

Vkladanie poznámok do fotiek.

Freeware

0 kB

Photoscissors 6.0

Odstránenie objektov z fotiek.

Freeware

0 kB

Mtpaint 3.31

Grafický program.

Freeware

0 kB

Jpegmicro 2.4

Zmenšiť veľkosť obrázkov.

Freeware

0 kB

ďalšie aktualizácie »Skicár

Kreslenie online.

2687

Freeware

Gimp 2.10.14

Úprava fotiek.

944

Freeware

Picasa 3.9

Úprava fotiek.

715

Freeware

Weto Liberta 1

Weto Liberta je grafický program určený na navrhovanie konštrukcií striech. Zobrazí náčrt a aj množstvo použitého materiálu.

611

Freeware

Jpeg Resampler 6.04

Úprava veľkosti obrázkov.

467

Freeware

Photofiltre 10.14.0

Úprava fotiek.

461

Freeware

Pcon.planner 8.3

pCon.planner je grafický program pre navrhovanie 3D interiérov. Či už plánujete návrh interiéru kancelárie, alebo vlastného bytu táto aplikácia vám s tým pomôže. Najnovšia verzia pCon.planner môže byť aj vo vašom počítači úplne zadarmo.

369

Freeware

252

Freeware

FLOORPAD - kreslenie projektov 1.0

Máte radi grafické programy? Potrebujete ich vo svojej práci, štúdiu, alebo potrebujete program na kreslenie domov zadarmo? FloorPAD je program, s ktorým toto všetko hravo zvládnete.

216

Demo

Multifoto 20.03

Tvorba fotiek.

203

Freeware

ďalšie programy »logo

9373 programov na stiahnutie zadarmo

Posledná aktualizácia pred 4 dni